bookcase bookcase komentáře u knih

Krevní msta Krevní msta Alyxandra Harvey

Mně se zase ty historické části líbily víc :). Říkala jsem si, že by se autorka nemusela bát napsat čistě historický příběh :)

25.06.2012 4 z 5

Prokletí ohně Prokletí ohně Martina Wolfová

Mám moc ráda knihy B. Erskinové, ke které je tato česká autorka přirovnávána. Opravdu, je to tak, M. Wolfová píše podobně, dokonce se kniha v Anglii odehrává. Moc se mi líbila a doporučuju ji k přečtení, pokud hledáte něco nenáročného, něco romantického, něco napínavého a něco trochu děsivého.

28.05.2012 5 z 5

Magda Magda Helena Šmahelová

Já bych to ještě upřesnila.....její oblíbená kniha je Dva roky prázdnin od Vernea. Je pravda, že se seznámí s partou mladých lidí, s těmi si právě na ty Dva roky prázdnin hraje..Jinak souhlasím, Magda je dívka starších rodičů, vědátorů, nemají na ni čas, ani její výrazně starší sourozenci. Opět výborně npasaná kniha, která je aktuální i dneska, i když teenagerům asi přijde "divná" :)

Dora na cestách Dora na cestách Helena Šmahelová

Taky opakovaná četba. Líbil se mi styl a Dořiny zážitky z cest. Pamatuju si scénu, jak přišla za maminkou do práce (do knihovny) :)

Já a moji drazí Já a moji drazí Helena Šmahelová

Taky jsem ji četla několikrát, jako všechny dívčí romány H. Šmahelové. Anička byla v podstatě úplně sama, i když měla kolem sebe velkou rodinu. Jenže na ni nikdo neměl nikdy čas...

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

No....na to jak moc jsem se těšila, jsem byla trochu zklamaná. Rozvláčné, zbytečně moc. Jinak téma, hrdinové - ok :)

16.04.2012 3 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Těšila jsem se na pokračování této ságy jako malá holka :) Je vidět, že jsem to četla s větším odstupem po prvních dvou dílech, páč se mi pletly rodinné vazby hrdinů. Ale na konci knihy je malý rodokmen jako pomůcka. Já na něj přišla až po dočtení celé knihy :). Nevadí, dojem mi to nezkazilo, líbilo se mi to.

16.04.2012 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Pecka!!!! Naprosto úžasný román, sice se ze začátku trošku vlekl, jak už tady podotkli jiní, ale pak to dostalo spád a švih. Klobouk smekám před překladatelkou, které se podařilo dokonale převést mluvu pětiletého dítěte včetně nesprávného skloňování. Doporučuju!!

16.04.2012 5 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Další z řady početných upířích příběhů. Docela se to dalo, i když to bylo místy velmi romantické - na můj vkus. :)

16.04.2012 4 z 5

Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Victoria Kanakaredes

Výborný román, jak žánrem,tak tématem.

05.04.2012 5 z 5

Prokletí hradu Leerhill Prokletí hradu Leerhill Hana Parkánová-Whitton

Moje oblíbená autorka...na její detektivku jsem byla zvědavá, protože ji znám z jiných literárních žánrů. A byla jsem překvapená - příjemně.

Starým láskám nevolej Starým láskám nevolej Alena Jakoubková

Dobré, oddechové čtení.

Když se žena svléká Když se žena svléká Irena Fuchsová

Opět skvělé povídky, které se čtou samy. Můžu jen doporučit.

Dopadlo to špatně...vzali se Dopadlo to špatně...vzali se Alena Jakoubková

Dobře se mi to četlo, nechyběl humor, i když se mnohdy řešila vážná témata.

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Mnohem lepší než Upíří deníky, byla jsem překvapená a těším se na pokračování.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Moje oblíbená kniha :). Poprvé jsem ji četla ve slovenštině. Krásný příběh, i když samolibý pan Rochester mi někdy hrál na nervy. Chuděra Jana, musela k němu být hodně shovívavá :)))

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

A mně se to líbilo, i když mi není náct, ale o mnoho víc :)

Návrat domů Návrat domů Melanie Rose

Naprosto úžasný román, který jsem zase nemohla odložit. Katein příběh mě vtáhl, s napětím jsem čekala jak to dopadne.

Neúprosný žár Neúprosný žár Tamara McKinley

Nádherné.....moje oblíbená Austrálie a její osídlování. Přečteno jedním dechem.

03.04.2012 5 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Autorčiny zážitky ze studentských let, kdy dělala au-pair ve frankofonních zemích. Líbilo se mi to.