Booky84 Booky84 komentáře u knih

Newton: Gravitace v akci Newton: Gravitace v akci Jordi Bayarri

Moc povedený komiks, který přibližuje život sira Isaaca Newtona, který chtěl poznat, jak vše na světě funguje. Vůbec jsem netušila, že se tolik zajímal o alchymii, poučná kniha pro všechny věkové kategorie.

18.03.2023 5 z 5

O trůn a lásku O trůn a lásku Sigrid-Maria Größing

Opět zajímavé a čtivé medailonky o historických osobnostech a jejich svatbách, bohužel dost často domluvených rodiči a tím pádem bez lásky, protože politika je přednější a důležitější.

Citát na závěr: "Války nechť vedou jiní, ty, šťastné Rakousko, se provdej!"

18.03.2023 4 z 5

Vločka, dcera Jogiho Vločka, dcera Jogiho Jiří Poborák

Další skvělá dobrodružství mojí oblíbené čtveřice. Je to pro mě takový knižní Večerníček a nostalgie v jednom. Vyprávění o Vločce je plné napětí i zábavy a díky druhému příběhu se zase podíváme do historie.

17.03.2023 5 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

Další skvělá kniha, která pobaví i beze slov a patří k povinné literatuře všech milovníků koček. Kotě je úžasné a tropí pěkné lotroviny, ovšem velký kocour mu vše s chutí vrací a jak spojí síly, tak jsou k nezastavení a páníček se má na co těšit. :-)

Šlechtictví zavazuje Šlechtictví zavazuje Martina Winkelhofer

Opravdu velmi zdařilá publikace, která se dobře čte. Líbí se mi i autorčino pojetí, že začíná od dětství, mládí, sňatek, manželství a smrt. U historických knih očekávám i obrazový materiál a tady je ho opravdu hodně, což se mi moc líbí a díky tomu je kniha ještě lepší.

Marie Curie: Neviditelné záření Marie Curie: Neviditelné záření Jordi Bayarri

Velmi povedené komiksové zpracování. Lehce čtivé, zajímavé a poučné. Sice je kniha určena dětem, ale já bych řekla, že se bude líbit i dospělým.

O moc a štěstí O moc a štěstí Sigrid-Maria Größing

Čtivé a zajímavé medailonky o různých historických osobnostích, i když už se autorka začíná opakovat. Jedná se opět o krátké příběhy a bohužel není kniha doplněna žádnými ilustracemi, což je opravdu škoda.

16.03.2023 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Dnešní večer mě přitáhl k této české klasice. Krátká báseň a tolik toho v ní čtenář najde - lásku, vraždu, smrt a citů mnoho. Nečetla jsem poprvé a jistě ne naposledy. Děkuji za možnost e-knihy zdarma.

15.03.2023 5 z 5

Disney - Maličké pohádky - Olaf Disney - Maličké pohádky - Olaf kolektiv autorů

Milá knižní jednohubka před spaním, kterou doplňují krásné ilustrace. Olafa mám ze všech postav nejraději pro jeho nadšení, upřímnost a dobrou náladu.

13.03.2023 5 z 5

Prokletá komnata Prokletá komnata Mireille Calmel

Lehce čtivá kniha plná lásky, nenávisti a pomsty. Příběh z Francie v době středověku s prvky fantasy, zajímavá kombinace. Vzhledem ke druhému dílu není kniha úplně uzavřena, tak uvidím, jaké osudy ještě autorka postavám připravila.

12.03.2023 4 z 5

Milenci královen Milenci královen Eleanor Herman

Alexandre Dumas:
"Pouta manželství jsou příliš těžká, proto je musejí nést dva, a někdy i tři."

William Shakespeare:
"Hlava pod korunou nemá klidu."

Tyto dva citáty mi přijdou, že krásně shrnují téma knihy. Málokteré manželství totiž bylo uzavírané z lásky a není se tedy čemu divit, že i ženy si hledali milence. Ovšem jak už to tak bývá, odhalenou nevěrnou ženu většinou nic hezkého nečekalo...

12.03.2023 3 z 5

Milenky králů Milenky králů Eleanor Herman

Velká škoda, že autorka nerozdělila kapitoly podle panovníků či milenek, protože i mě vadilo přeskakování a celková nepřehlednost. Zároveň bych ocenila ještě více obrazové dokumentace, a to průběžně v rámci celé knihy, a ne jako shluk uprostřed knihy. Vzhledem k rozsahu období by se určitě hodily i rodokmeny. Abych jen nehanila, tak musím říct, že být milenkou panovníka nebylo opravdu jednoduché ne vždy šlo jen o postel, ale třeba i o konverzaci, doprovázení na lov, zpět, hraní divadla, recitace poezie odměna v podobě šperků, paláců, renty za to jistě milenkám stála.

12.03.2023 3 z 5

Kdo krade dětem čtení Kdo krade dětem čtení Jiří Kreč

Zajímavá a čtivá kniha s povedenou detektivní zápletkou. Určitě doporučuji všem dětem i jejich rodičům. Líbilo se mi hádání postav a knih, některé jsem četla a nad některými uvažuji. Čtení je prostě užasné dobrodružství.

11.03.2023 5 z 5

Tajemství v lahvi: příběh hrdinství Ireny Sendlerové Tajemství v lahvi: příběh hrdinství Ireny Sendlerové Anna Czerwinska-Rydel

Krásné čtení o úžasné ženě a jejích záslužných činech i lidech z jejího okolí. Nádherné ilustrace knihu skvěle doplňují. Čteno jako e-kniha.

Citát z knihy:
"Víc než text - atmosféra."
"Víc než emoce - zážitek."
"Víc než herci - děti."

11.03.2023 5 z 5

Zlaté jablko Zlaté jablko Sigrid-Maria Größing

Krátká vyprávění o různých postavách historie a to od středověku až po zánik monarchie. Škoda jen, že o některých osobnostech již autorka psala v jiné publikaci, i když knize to čtivost vlastně neubírá.

10.03.2023 4 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Tohle rozhodně nebylo jednoduché čtení a to hlavně po psychické stránce. Snad nikdy jsem necítila napětí, husí kůži, mráz po celém těle, zvláštní nervozitu a úzkost. Celkové pocity jsou ještě umocněny právě díky jedinečnému grafickému zpracování, kdy si autor vystačí s bílou, černou a červenou barvou. Kniha stojí za přečtení a určitě ji doporučuji.

10.03.2023 5 z 5

Srdce a koruna Srdce a koruna Marieluise von Ingenheim

Opět čtivý díl, autorka umí zaujmout. Sissi mi přijde klidnější a určitým pohledem i vyspělejší, ale stále nestálá a má prostě tu svoji toulavou povahu.

08.03.2023 5 z 5

Tu felix Austria - perličky z habsburské historie Tu felix Austria - perličky z habsburské historie Sigrid-Maria Größing

Zajímavé, i když krátké medailonky či spíše "drby" o různých historických osobnostech. Autorka píše opravdu čtivě.

06.03.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád (ilustrované vydání) Harry Potter a Fénixův řád (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Krásný čtecí návrat do úžasného světa plného kouzel, přátelství i nebezpečí. Harry mi tady přijde jako typický puberťák. :-) Opět nádherné ilustrace, jen škoda, že jich není více. Doufám, že šestý díl s ilustracemi vyjde co nejdříve.

05.03.2023 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Krásná, milá, pohodová a neuvěřitelně čtivá kniha. Chtěla jsem číst pěkně postupně, abych si knihu mohla hezky vychutnávat, bohužel to nešlo - okamžitě jsem byla neúprosně vtažena a k mému propuštění došlo až s přečtením poslední věty. Prostě opět skvělý díl a samozřejmě se už teď těším na další a jsem zvědavá, jaké osudy autorka postavám přichystá...

04.03.2023 5 z 5