Booky84 Booky84 komentáře u knih

Malá divoška Malá divoška Marieluise von Ingenheim

Krásné čtení o jedné z mých oblíbených historických postav, která prostě chtěla žít podle svého. Škoda jen toho uspěchaného konce.

Šílenství slavných Šílenství slavných Libor Budinský

Kniha plná krátkých medailonků různých osobností, které spojuje právě šílenství. Za mne opět zajímavé čtení na několik večerů.

26.01.2023 4 z 5

Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simon Tofield

Naprosto boží komiks. Simonův kocour je prostě skvělý. Strašně jsem se bavila a smála nahlas. Doporučuji všem milovníkům koček.

4 pošťácké příběhy Čtyřlístku 4 pošťácké příběhy Čtyřlístku Jaroslav Němeček

Milé a veselé příběhy oblíbené party kamarádů. Nejvíce se mi líbilo vyprávění Bludný kámen.

Vraždy slavných Vraždy slavných Libor Budinský

Opět zajímavé čtení, ovšem ne zrovna o šťastných koncích, jak je z názvu knihy patrné.

22.01.2023 4 z 5

4 cestovatelské příběhy Čtyřlístku 4 cestovatelské příběhy Čtyřlístku Jaroslav Němeček

Skvělé dobrodružné příběhy s cestováním po exotických místech - nejvíce se mi líbil výlet na Madagaskar.

Simonův kocour a nástrahy světa Simonův kocour a nástrahy světa Simon Tofield

Úžasná kniha pro všechny milovníky koček. Nádherné barevné ilustrace, v některých jsem úplně viděla moji kočku. :-)

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Čtivá kniha, díky níž jsem se mohla přenést do krásných letních dnů a ještě i na zámek. Katka je skvěle trhlá a praštěná a navíc ještě zamilovaná = příjemné čtení.

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Povedené pokračování, sice nebylo tolik vtipné jako první díl, ale naopak spíše k zamyšlení. Smrt a život se prostě musí navzájem doplňovat.

17.01.2023 4 z 5

Popravy slavných Popravy slavných Libor Budinský

Zajímavá kniha o různých způsobech poprav - opět takové knižní jednohubky o osobnostech. Jako bonus kapitola o trestu smrti.

17.01.2023 4 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Krásná a poetická kniha o moc chytré lištičce. V dětství mě kniha minula, ale jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst nyní v rámci letošní čtenářské výzvy. Řekla bych, že kniha je nejen pro děti, ale i dospělé. Milé kresby a nářečí jsou pěkným bonusem.

15.01.2023 5 z 5

Sebevraždy slavných Sebevraždy slavných Libor Budinský

Krátké a zajímavé medailonky o smutném způsobu ukončení života.

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Opravdu neotřelá kniha, nad kterou se ještě po několika dnech od přečtení zamýšlím.

Myšlenky síly Myšlenky síly Louise L. Hay

Jedná se již o třetí sérii karet, kterou jsem si koupila a jsou skvělé, jako ty předchozí. Každé ráno si jednu vytáhnu a jsou pro mne denní inspirací.

14.01.2023 5 z 5

Rendez-vous s múzou Rendez-vous s múzou Dee Ernst

Naprosto úžasná kniha, kterou jsem si užívala od prvního písmenka. Krásné prostředí Paříže a procházky tímto městem byly nádherné, stejně jako celá kniha. Doporučuji na pochmurné dny a rozhodně všem romantickým duším.

14.01.2023 5 z 5

Proč existují sprostá slova, když se nesmějí používat? Proč existují sprostá slova, když se nesmějí používat? Anna Durnová

Celkem čtivá kniha, ve které autorka nastiňuje zajímavé dětské otázky. Bohužel u některých otázek se do hloubky příliš nepouští, což je škoda. Bylo ovšem zajímavé si uvědomit, jak mohou dospělí působit na děti. Škoda, že kniha nebyla vtipnější.

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Lehké a pohodové čtení. Moc se mi líbilo vyprávění z pohledu obou hlavních postav.

08.01.2023 4 z 5

Konec Konec Daniel Handler

Skvělé zakončení jedinečné série, klobouk dolů před autorem jak to celé vymyslel. Některé otázky byly zodpovězeny a zároveň se objevily nové, ale vůbec mi to nevadí, protože ani ve skutečném životě člověk neví všechno a je to tak někdy lepší.

08.01.2023 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Zajímavý detektivní příběh, tentokrát o čínských uprchlících a jejich snaze o lepší život v nové zemi. Při odhalení Ducha mi spadla brada, protože jsem to nečekala. Nejvíce se mi tentokrát líbil detektiv z Číny.

08.01.2023 4 z 5

Zloděj kouzel Zloděj kouzel Tom Percival

Milé i lehce vtipné čtení pro děti i dospělé. Bylo příjemné setkat se s různými pohádkovými postavami. Škoda jen toho konce, proto o hvězdu méně. Autor si nechává otevřené dveře pro další díl, což mě mrzí.

02.01.2023 4 z 5