Booky84 Booky84 komentáře u knih

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Další příjemný a čtivý detektivní příběh z malebného anglického venkova. Okolo Agathy se prostě pořád něco děje, ale ten James mě už trochu štve a mám z něj pocit, že něco tají. Poslední díl bohužel v knihovně nemají, tak mám smůlu. :-(

20.11.2022 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Krásná a milá kniha pro všechny milovníky knížek a knihkupectví. Přesně do takového knihkupectví bych chtěla chodit a potkávat jeho pracovníky a zákazníky – nádherná atmosféra. Zajímavé citáty a odkazy na knihy. Ideální čtivo pro pochmurné a studené dny, protože hned máte úsměv na tváři a teplo na duši.

20.11.2022 5 z 5

Všechny jeho ženy Všechny jeho ženy Caterina Bonvicini

Zajímavý námět, bohužel čtivost vázla, i když kniha nemá příliš dlouhé kapitoly. Dočetla jsem vlastně jen kvůli tomu, že jsem chtěla vědět, jak to celé dopadne.

20.11.2022 3 z 5

Masožravý lunapark Masožravý lunapark Daniel Handler

Opět čtivý a skvělý díl. Autor čtenářům "háže" náznaky a děj se dle mého názoru zamotává a já mám stále více otázek než odpovědí, ale moc mně to baví a těším se, co se bude dít dál a s čím ještě autor přijde a on určitě překvapí. :-)

13.11.2022 5 z 5

Agatha Raisinová a výletníci z Dembley Agatha Raisinová a výletníci z Dembley M. C. Beaton (p)

Opět pohodová detektivka se zajímavou zápletkou i vysvětlením. Jsem zvědavá na další díl a držím Agathě palce.

06.11.2022 5 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Milá a pohodová detektivka z anglického venkova. Agatha je fajn a je s ní zábava. Snad to v dalším díle s tím sousedem konečně klapne.

05.11.2022 5 z 5

Zákeřná nemocnice Zákeřná nemocnice Daniel Handler

Tohle byl opravdu povedený díl, kde se toho děje opravdu hodně a o napětí není nouze. Zároveň se posouváme trochu dál, co se týká minulosti samotného autora pana Snicketa. Doufám, že v dalším dílech toho zjistíme více, zatím to jsou jen takové náznaky.

Zpustlá vesnice Zpustlá vesnice Daniel Handler

Kniha plná vran a záhadných vzkazů. Tento díl je takový temný, jsem zvědavá, jak to se sourozenci bude dál.

Nouzový výtah Nouzový výtah Daniel Handler

Další skvělý díl plný absurdit, pátrání po přátelích a samozřejmě varování před dalším čtením – to mě ovšem neodradí. Čtení totiž frčí stejně jako petrželový střik. :-)

31.10.2022 5 z 5

Jak se chtěl čaroděj stát kouzelníkem Jak se chtěl čaroděj stát kouzelníkem Lenka Hoštičková

Lehce čtivé příběhy budoucího kouzelníka Kvída a k tomu opět krásné ilustrace. Čteno jako e-kniha.

Pohádky z Kouzelného palouku Pohádky z Kouzelného palouku Lenka Hoštičková

Milá a krásná vyprávění o vílách a jejich starostech a radostech a k tomu velice povedené ilustrace.

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krásná kniha, která pohladí po duši. Milé čtení, které přináší úsměv i pláč. Jakou knižní postavou bych asi byla? Určitě doporučuji.

23.10.2022 5 z 5

Strohá akademie Strohá akademie Daniel Handler

Další zajímavé čtení i prostředí internátní školy s naprosto absurdními nařízeními. Vypadá to, že knihy budou mít větší zápletku, než se na počátku zdálo. Jsem zvědavá, co bude následovat.

19.10.2022 5 z 5

Ohavná pila Ohavná pila Daniel Handler

Opět fajn čtení, ty děti mají opravdu děsnou smůlu. Jsem zvědavá, co se jim příště přihodí.

16.10.2022 5 z 5

Myšlenky sebelásky Myšlenky sebelásky Louise L. Hay

Velice povedené karty – každé ráno si jednu vytáhnu a jsou pro mne denní inspirací.

15.10.2022 5 z 5

Myšlenky moudrosti pro život v radosti Myšlenky moudrosti pro život v radosti Louise L. Hay

15.10.2022 5 z 5

Kačenka, Vítek a jejich pohádkové dobrodružství Kačenka, Vítek a jejich pohádkové dobrodružství Jana Pekárková

Krásné pohádkové vyprávění, u kterého jsem si odpočinula. Škoda, že konec byl tak rychlý, ještě pár stránek by to chtělo.

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Tentokrát jsem se nemohla hned začíst (řekla bych, že mi trochu vadilo to psaní o hmyzu – hlavně těch sršňů bylo opravdu dost), ale pak to byla jízda. Autor opět skvělý. Vraha ani motiv jsem nevytušila ani náhodou – všechny moje teorie autor rozmetal. Těším se na další díl a snad bude v knihovně brzy k dispozici.

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Milé a nenáročné čtení o opravdu tiché a introvertní dívce, ale hlavně o záchraně knihovny a různorodých lidech, kteří se dokážou spojit pro její záchranu. Při čtení jsem se zasmála i slza ukápla. Celkově jsem s knihou spokojena – ideální na podzimní čas.

Vražda ve Vídni Vražda ve Vídni Beate Maxian

Za mě se jedná o průměrnou detektivku, která se rychle čte, i přes nepřesnosti. Vraha jsem uhodla celkem brzy, což mě i samotnou překvapilo. Uvidíme, jaký bude další díl, je ovšem otázkou kdy vyjde, vzhledem k tomu, jak jsou díly zvláštně vydávány...

15.10.2022 3 z 5