Booky84 Booky84 komentáře u knih

Pohádky Pohádky Václav Řezáč (p)

Milé pohádky, které pohladí po duši. Čteno jako e-kniha zdarma - děkuji za tu možnost.

22.08.2022 5 z 5

Perské mýty Perské mýty Vesta Sarkhosh Curtis

Kniha je nejen o mýtech, ale i o pohádkách či pašijových hrách a dále například o bájných mytologických stvořeních, démonech i hrdinech.

21.08.2022 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Milá pohádková kniha nejen pro děti, ale i dospělé. Při čtení jsem si i lehce vzpomínala na večerníček. Četla jsem jako e-knihu, takže bohužel bez ilustrací.

21.08.2022 4 z 5

Mezopotamské mýty Mezopotamské mýty Henrietta McCall

Opravdu krásné a čtivé mýty, moc se mi líbí ukázky u různých eposů.

20.08.2022 4 z 5

Přežili jsme zkázu Titaniku Přežili jsme zkázu Titaniku Tom Kuntz

Úžasná kniha, jsem velmi ráda, že se mi dostala do ruky a při některých pasážích a výpovědích až ve člověku mrazí.

18.08.2022 5 z 5

Keltské mýty Keltské mýty Miranda Green

Tentokrát je na malém prostoru opravdu hodně informací a každý si může vybrat co ho zajímá - hlavně je zaměřeno na Irsko a Wales, ale jako základ určitě dobré. Hodně mne zaujali kultovní a mýtická zvířata a dále mýty o nebi a slunci.

18.08.2022 4 z 5

Bydlí u nás strašidlo Bydlí u nás strašidlo Jana Burešová

Krásná, milá, lehce úsměvná kniha a to nejden pro děti, ale i pro dospělé, kteří si chtějí odpočinout po těžkém dni.

18.08.2022 5 z 5

Incké mýty Incké mýty Gary Urton

Opět zajímavé čtení o různých inckých mýtech - o původu vesmíru nebo inckého státu. Upozornila bych na pár stránek věnujících se zdrojům pro studium inckých mýtů a vliv minulosti na současnost.

17.08.2022 4 z 5

Nesvlíkej se sama Nesvlíkej se sama Richard Skolek

Krátké, humorné, svižné a ze života. Děkuji za možnost si přečíst, hned mám lepší den.

17.08.2022 5 z 5

Hindské mýty Hindské mýty Anna L. Dallapiccol

Tentokrát se jedná o velký počet mýtů na různá témata spojená s Indií.

14.08.2022 4 z 5

Poselství Tarotu Poselství Tarotu Renata Herber

Skutečně pěkná kniha a karty mají nádherné ilustrace.

14.08.2022 5 z 5

Proslulé příběhy Čtyřlístku: 1974-1976 Proslulé příběhy Čtyřlístku: 1974-1976 Ljuba Štíplová

Další nádherné příběhy oblíbené čtveřice, tentokrát jsem již některé znala jako Ve stínu pralesa, Pozor zlá myš, Záhadný Apobab, Modrý přízrak. Moc se mi líbilo vyprávění o životě a seznámení jednotlivých hrdinů.

Etruské mýty Etruské mýty Larissa Bonfante

Opět zajímavé čtení nejen o mýtech, ale například i o Trojské válce.

14.08.2022 4 z 5

Španělské pohádky Španělské pohádky Václav Cibula

Milé a krásné pohádky, kde dobro vítězí nad zlem a to mám ráda.

Egyptské mýty Egyptské mýty George Hart

Opět zajímavá kniha o mýtech a tentokrát s bonusem ve formě fantastických povídek.

13.08.2022 4 z 5

Alžběta Bathoryová: Oběť, nebo vrah? Alžběta Bathoryová: Oběť, nebo vrah? Šárka Horáková Maixnerová

Zajímavá kniha nejen o vzniku samotného filmu o neobyčejné ženě, ale i o historických okolnostech. Stejně ovšem zůstává otázka, zda se jedná o pravdu či fikci? "Dějiny nejsou to, co se stalo, dějiny jsou to, co bylo napsáno." - Kathleen McGowan.

13.08.2022 5 z 5

Čínské mýty Čínské mýty Anne Birrell

Tentokrát je kniha mýtů bohatě rozdělena a začíná stvořením světa a lidstva, pokračuje například přes mýty o katastrofách a mýtické hrdiny a hrdinky a bájnou faunu a flóru.

13.08.2022 4 z 5

Slavné příběhy Čtyřlístku: 1971-1974 Slavné příběhy Čtyřlístku: 1971-1974 Ljuba Štíplová

Další krásné příběhy skvělého Čtyřlístku. Taktéž pro mě byly všechny nové a moc hezké.

13.08.2022 5 z 5

Bengálské mýty Bengálské mýty T. Richard Blurton

Zajímavá kniha, která stručně seznámí s historií Bengálska, s vypravěčskými svitky, bohyní Durgou a bohem Kršnou a dalšími. Opět doplněno ilustracemi, škoda jen, že jsou černobílé.

Pohádka o pyšné princezně Pohádka o pyšné princezně Martin Jaroš

Pěkná a čtivá pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem a láska nad pýchou. Při čtení jsem se neubránila srovnávání s filmovou klasikou, která je dle mého názoru lepší.

12.08.2022 4 z 5