Booky84 Booky84 komentáře u knih

100 měst 100 měst Karen Groeneveld

Zajímavé čtení o různých městech a opět krásné fotografie a jsem ráda, že je v knize i Praha.

100 muzeí 100 muzeí Frank Van Ark

Vybrat pouze 100 muzeí, to je určitě výzva - kniha je tentokrát seřazena v abecedním pořadí, což vlastně ani nevadí. Vůbec jsem netušila, jaká muzea po světě existují - např. Muzeum hranolků v Bruggách (Belgie), Čedžuské muzeum plyšových medvínků v Čedžu (Jižní Korea - ostrov Čedžu) nebo Muzeum vztahů, které se rozpadly v Záhřebu (Chorvatsko).

100 hradů a zámků 100 hradů a zámků Frank Van Ark

Krásná publikace k mému oblíbenému cestování po papíře. Oceňuji typy na nejvhodnější dobu k návštěvě, internetovou adresu a zajímost u každé stavby a moc pěkné fotografie.

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

Příjemné čtení o Africe, které je opět proloženo životem a detektivní prací hlavní hrdinky.

15.02.2022 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Krásné a lehce plynoucí pohodové čtení s mírným úsměvem na rtech a za mne ještě lepší než předchozí díl.

14.02.2022 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Dlouho jsem zvažovala, zda si pokračování mojí oblíbené knihy vůbec přečíst, přeci jen autor už je jiný. Zvědavost nakonec zvítězila a jsem za to ráda. Od knihy jsem příliš neočekávala, prostě jsem chtěla vypnout a užít si hezké knižní odpoledne a přesně to se mi splnilo - dokonce i pár úsměvů se mi na tváři objevilo.

13.02.2022 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Krásná klasická kniha - mám ráda různá díla psaná jako divadelní hru. Četla jsem formou e-knihy a přišlo mi, že jsem to přečetla během chvilky.

12.02.2022 5 z 5

Když se první vločka k zemi snesla Když se první vločka k zemi snesla Marie Jakoubková

Krásná a poetická pohádka.

12.02.2022 5 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Příjemně krátká povídka, kterou jsem si přečetla večer před spaním.

Austrálie, Oceánie, Afrika Austrálie, Oceánie, Afrika neznámý - neuveden

Stejně jako u předchozím dílů se jedná o základní informace o jednotlivých zemích uvedených kontinentů.

Evropa Evropa Leo Sigmund

Jednoduché shrnutí evropského kontinentu a opět krásné vzpomínky na všechna navštívená místa.

Asie Asie kolektiv autorů

Rozmanitý světadýl v jedné slabé knize - základní informace a opět nádherné forografie.

Amerika Amerika kolektiv autorů

Základní pohled na tento kontinent a jeho jednotlivé státy - přírodní podmínky, podnebí, obyvatelstvo, dějiny a politika, hospodářství, doprava a cestovní ruch.

11.02.2022 5 z 5

Kulturní a přírodní dědictví:  Amerika Kulturní a přírodní dědictví: Amerika kolektiv autorů

Amerika je obrovský světadíl s rozmanitou a nádhernou přírodou a zajímavou historickou kulturou - např. Mayové a Inkové.

11.02.2022 5 z 5

Kulturní a přírodní dědictví: Asie Kulturní a přírodní dědictví: Asie kolektiv autorů

Kromě kultury a přírody tentokrát oceňuji i samostatné kapitoly o náboženství - budhismus, hinduismus a islám.

11.02.2022 5 z 5

Kulturní a přírodní dědictví: Afrika, Austrálie a Oceánie Kulturní a přírodní dědictví: Afrika, Austrálie a Oceánie kolektiv autorů

Další krásná kniha, díky které jsem si mohla "procestovat" část světa.

Planeta Země Planeta Země Otto Zwettler

Planeta země je prostě fascinující.

11.02.2022 5 z 5

Krajina a přírodní památky Krajina a přírodní památky neznámý - neuveden

Jedním slovem - nádhera. Hlavně ty fotografie.

Zvířata a rostliny II Zvířata a rostliny II Leo Sigmund

Další čtení o zvířatech a rostlinách, tentokrát druhá část země - hezké fotografie jsou samozřejmostí.

Zvířata a rostliny I Zvířata a rostliny I Leo Sigmund

Při pročítání a prohlížení této knihy jsem si říkala, jak je ta fauna a flora na naší zemi rozmanitá a úžasná.