Bránolog Bránolog komentáře u knih

Lužnice: Putování s řekou Lužnice: Putování s řekou Zdeněk Šmíd

Moc hezky napsaný průvodce po toku krásné řeky. Šmíd si dovedl vyhrát s tím, aby popisy míst nebyly suché. Kdybych to kolem Lužnice neznal, přiměl by mne vyrazit.

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

O něco méně laskavé než Povídky a taky proto se mi to líbilo víc.

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Tak milé, tak laskavé...no, bez ironie je to pěkné čtení, ale pod kůží mi nezůstane. Ale to nejspíš ani není autorovým cílem.

Mořeplavci a objevitelé Mořeplavci a objevitelé František Běhounek

Další z dětských lásek. Zejména kapitolu o bitvě o dosažení jižního pólu jsem hltal bez dechu a prožíval mrazivou smrt s členy Scottovy skupiny.

Kletba zlata Kletba zlata František Běhounek

Několik kratších příběhů s tématikou "zlatých horeček" v různých částech světa.

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Verneovky jsem míval rád, ale tahle se mi nelíbila, stejně jako Výprava Barsacova a Pět neděl v balóně.

10.10.2012 2 z 5

Růže z pražských trhů Růže z pražských trhů Karolina Světlá (p)

Milé vyprávění...možná až moc milé. Ale napsala to babička mojí kamarádky, tak budu shovívavý.

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

jak mám Štorcha rád, tak tohle jsem nedokázal přečíst.

03.04.2012 2 z 5

Všecky krásy světa Všecky krásy světa Jaroslav Seifert

Je to takové milé, laskavé, ale bohužel čím dál víc stejné, jak se to blíží ke konci, tak už na tu hustou laskavost by byla trochu potřeba lopata...

03.04.2012 4 z 5

Česká města II Česká města II Jiří Louda

Platí vcelku totéž, co o prvním dílu, jenom obrázky se mi tu líbí více.

České, moravské a slezské zvonice České, moravské a slezské zvonice Karel Kuča

Nejspíš první ucelený přehled našich zvonic. Dobrý pomocník na cestách i po návratu z nich.

Encyklopedie českých zámků Encyklopedie českých zámků Pavel Vlček

Má první kniha této LIBRI-edice. Pak jich ještě přibylo...

Hrady, zámky, zříceniny Hrady, zámky, zříceniny Jiří Špaček

Moc pěkně zpracované "medailonky" známých i neznámých objektů, koncipováno trochu jako průvodce, trochu jako encyklopedie.

Česká republika od A do Z Česká republika od A do Z Simona Kidlesová

Velmi pěkně zpracovaný důstojný následník slavného Československo AZ

Česko Česko kolektiv autorů

Kniha jistě potřebná a poučná, která by neměla chybět v žádné domácnosti (už z vlastenectví), ale nad výběrem hesel zůstávám někdy koukat: Proč tam třeba je bezvýznamný Hýskov, kde se sice narodil Fr. Nepil, ale jinak tam není vůbec nic zajímavého, a chybí sousední Nižbor se známou sklárnou a přemyslovským hradem? Přitom obě vesnice jsou skoro stejně velké. Vím to, protože do obou chodím na pivo!

07.02.2012 4 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

V méně obvyklém žánru historické detektivky má česká literatura důstojné zastoupení.

Pejskovy pohádky Pejskovy pohádky Zdeněk Adla

Trochu moc mentorování tam bylo, ale je to krásná vzpomínka na dobu, kdy mi byly asi tak 4 roky.

Šarlatové zrnko Šarlatové zrnko Edith Pargeter

Završení osudů postav z předchozích dvou dílů.

Zelená ratolest Zelená ratolest Edith Pargeter

Nebeský strom mne strhl víc, byl takový, jak to říct, intimnější, ale pořád jde o vynikající román.

Loupežné vikinské výpravy Loupežné vikinské výpravy Terry Deary

Ale jo! Fandil jsem těm dvěma malejm hajzlíkům, ať se jim to povede.