Briv Briv komentáře u knih

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Tuto knihu jsem poprvé četla ještě na základní škole a teď jsem se k ní vrátila. Je psaná složitějším jazykem, nečetla se mi moc dobře. Nicméně si myslím, že přečíst by si ji měl každý, patří do českých knihoven, byť zděděná po babičce a dědovi:).

11.01.2016 3 z 5

Já, písnička (2) Já, písnička (2) * antologie

Pěkné, milé, lidové i táborákové písničky, mám je ráda.

11.01.2016 5 z 5

Zpěvník - Písničky Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka Zpěvník - Písničky Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka Zdeněk Svěrák

Moc pěkné, klobouk dolů před texty, s Uhlířem a Svěrákem šly písničky do hlavy samy:).

11.01.2016 5 z 5

Malované počasí Malované počasí Ondřej Sekora

Za tuhle bych dala i 10 hvězdiček, po jejím přečtení jsem chtěla být meteorologem:). Naprosto krásně vysvětlené různé jevy. Má u mě hrdé místo v knihovně.

10.01.2016 5 z 5

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Taky jsem ráda nosila boty mojí maminky (samozřejmě tajně). Knížka naprosto skvělá, mnou hodně opotřebovaná, dodnes na ni ráda vzpomínám. Je dobře, že v mém dětství byly takovéto knihy a ne Pokemoni a jiné příšerky:)

10.01.2016 5 z 5

Emil se stydí Emil se stydí Aurélie Chien Chow Chine

* Knížky jsem si všimla v knihovně a tak jsem ji našemu synovi půjčila. Ne, že by byl nějak moc stydlivý, ale říkala jsem si, že by ho to mohlo trošku "nakopnout" před cizími lidmi. Příběh jsme párkrát přečetli, ale jednoznačně to u nás vyhrál návod, akorát to nikdy úplně neprobíhalo, tak jak ho popisovali :). (Nedoporučuji před spaním, protože pak to u nás vypadalo, jako bych opravdu pořádala hon na tygra:).

11.09.2023 4 z 5

Vruum vžuum! - Objevuj s námi! Vruum vžuum! - Objevuj s námi! neznámý - neuveden

* I když je knížka určena pro nejmenší děti tak syna (necelé 4 roky) zaujala v knihovně - hlavně pro svůj tvar, že jde nosit v ruce za ouško :). Tak jsme si ji půjčili, párkrát si ji prolistoval, ale opravdu šlo poznat, že už chce víc ale pro malé děti určitě doporučuji, hlavně, jak už svádí název knihy, tak k vozidlům předvádět i zvuky.

24.01.2023 3 z 5

Moje malé příběhy Montessori: Úklid Moje malé příběhy Montessori: Úklid Éve Herrmann

* Náš čtyřletý klouček doma i docela uklízí, ale říkala jsem si, že to můžu knížkou třeba trochu podpořit. Nutno dodat, že knihy má opravdu rád, sám si je hodně prohlíží a něco si spolu čteme často i dvakrát denně.
No, když jsme si spolu začali Úklidem listovat a povídat si k tomu, tak se mě zeptal, jestli to myslím vážně, že si o uklidu!? budeme číst? Jednou jsem to tedy zvládli, ale naprosto striktně mi ji vrátil s tím, že ji mám okamžitě jít vrátit do knihovny :). Takže za něj určitě ne.
Nemyslím, že knížka je vyloženě špatná, možná vaše dítě zaujme, no třeba ilustrace mi připadaly takové mdlé.

19.01.2023 3 z 5

Šťastný skřítek Šťastný skřítek Petr Sís

* Na doporučení půjčuji knížku z knihovny. Našeho synka na první pohled ilustrace úplně nezaujmou a přiznávám, že to není ani můj oblíbený styl. Ale po prvním přečtení, kdy si o knížce i popovídáme, jak důležité je v životě přátelství, být mezi blízkými a dělat to, co má člověk a rád a baví ho to, pro nás kniha dostane nový rozměr a baví nás oba dva. Čteme ji ještě hodněkrát. Je to velmi laskavé čtení a je dobře, že si u takové literatury můžeme všichni uvědomit, že hnát se za bohatstvím a hmotnými věcmi z nás šťastné lidi neudělá. Často se na to v dnešním světě zapomíná, často...

13.01.2023 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Tak a jsme na konci... Poslední díl mě opět hodně bavil, bylo znát, že je to vyvrcholení celé série - takže čtení bylo svižné, akční, nechyběly ani boje. Dost dobré to bylo. A podivné.

Kdybych měla hodnotit celou sérii, tak v mých očích je to určitě vydařené dílo a to i když nejsem cílová skupina. Bylo příjemné se seznámit s podivnými, nechat si vysvětlit jejich smyčky, fungování a postupně se s nimi pustit do boje proti zlu. Perfektním kořením byly fotografie, které velmi pomáhaly podnítit lidskou zvědavost. Určitě bych chtěla znát historii těch fotek - třeba bychom objevili nějaké jiné (další) podivné příběhy nebo životy.

13.01.2023 5 z 5

Jak to chodí na letišti Jak to chodí na letišti kolektiv autorů

* Chystáme se na Kypr, takže další let s naším synem a tak mu v knihovně půjčuji další knihu o letišti. Tahle se nám oběma líbí, okýnek je tady opravdu hodně a je tu velmi pěkně nakresleno, co se na letišti děje. Bavila nás a pomohla překonat dlouhé chvíle. Ovšem syna zaujala nejvíc vždy před spaním, což mu úspěšně prodlužovalo usínání :).

06.01.2023 5 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Od autora jsem přečetla předešlé knihy, tak jsem si říkala, že Písek by nemusel být špatný. Ale bohužel. Jsem ráda, že se mi to podařilo přečíst, protože to bylo docela zklamání.
Což o to, nápad je to dobrý, ale zpracování moc ne - působilo to na mně plytce v podstatě jsem si tam nikoho neoblíbila tak moc aby mu fakt fandila a celé to na mně působilo jako hodně tlustá slohová práce ze střední školy. Zmatek, nelogičnost, spousta věcí není vůbec vysvětlená a divný konec. Možná, že dost by mohlo být objasněno v další dílu, ale nejsem si jistá, že byl jej dokázal dobře pojmout.

03.01.2023 2 z 5

Co je to sníh? Co je to sníh? Katie Daynes

* Tahle série knížek je naprosto skvělá. Zrovna venku padal sníh, když jsem tuhle vytáhla. Syna velmi zaujala, pořád si v ní listoval, prohlížel si ji a chtěl vysvětlovat, vše co je tam napsáno. Takže jednoznačně splnila svůj účel. Určitě doporučuji ji pořídit. Děti krásně pochopí ty základní věci ohledně zimy a sněhu. Náš klouček chtěl hned vyzkoušet, jak jde sníh rozpustit a postavit iglú, ale bohužel, tolik sněhu na stavbu u nás nebylo, tak snad příště:)

29.08.2022 5 z 5

Barvy Barvy Hervé Tullet

* Tak tohle se opravdu povedlo. Bavilo nás to celou rodinu a syn byl nadšený. Velmi ho zajímalo, co se bude dít na další stránce. Navíc se děti velmi nevtíravým způsobem naučí barvy a jejich základní míchání.
Určitě mám v plánu zkusit od stejného autora i Knížku.
Doporučujeme a dáváme 5*.

10.08.2022 5 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Co teď po dočtení, mám do háje dělat? Dozvím se vůbec někdy, jak to dopadne? ... Moje první pocity po dočtení byl vztek, protože to ještě nemá pokračování. Samozřejmě jsem to věděla, ale když jsem brala do rukou první díl, tak mě vůbec nenapadlo, že mě knihy tak chytí. Bylo to fakt skvělé čtení a budu jen doufat, že se někdy dozvím, jak to celé dopadlo.
P.S.: Trochu se bojím, že to budu muset přečíst celé znovu, až (jestli) vyjde pokračování, protože tam zůstalo tolik neuzavřených a nedokončeních věcí, že to určitě zapomenu :).

14.11.2021 5 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Pořád mě to baví, druhý díl Hostiny pro Vrány se mi líbil mnohem více, než ten první. Pořád nepřestávám obdivovat strukturu zápletek, množství lidí a to, jak se vše prolíná. V tomto Martina obdivuji.

13.11.2021 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Tak tohle mě opravdu dostalo. I když jsem četla Marťana, tak jsem nevěděla, co od toho čekat. Hlavně mě moc nelákalo, že hlavní hrdina není muž. Ale povedlo se to na výbornou. Myslím, že kdybych na Měsíci žila, tak bychom byly dobré kámošky :). Bavila jsem se. Až Weir napíše další knihu, tak si ji moc ráda zase přečtu.

06.05.2020 5 z 5

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

* Koupila jsem ji před časem synovi, zatím na prohlížení, protože v roce ještě nevydrží odposlouchat celou pohádku. Krtečka přece musí mít:). Zatím ho ale vůbec nezaujal, až nedávno si ji donesl sám a s takovou radostí si ji začal prohlížet, až to bylo dojemné. Zatím mu říkám zvuky zvířátek, co v knížce jsou i to, co dělají. Nejvíc ho baví namalovaná malá moucha :). I když osobně krtečka moc nemusím, tak si myslím, že rozhodně patří k jádru dětské literatury.

06.05.2020 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Knihu jsem si vybrala po předešlé těžší četbě. Není to vyloženě žánr, ke kterému bych se uchylovala často, ale na odreagování to mám celkem ráda.
Od autorky jsem už dvě knihy četla a přiznávám, že tato mi až tak nesedla. Prostředí Francie mě pohltilo hned od začátku, ovšem děj, který probíhal v Londýně mi připadal mnohem méně uvěřitelný a Liv mi místy lezla na nervy. Mo i Paul jsou oba sympaťáci a hned mě to s nimi bavilo více. Myslím ale, že konec šel zpracovat lépe.

08.10.2018 4 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

O knize jsem několikrát slyšela, až jsem se rozhodla ji "zkusit". Obvykle totiž tento žánr nečtu. Mám ji už vlastně přečtenou delší dobu ale hodně jsem otálela s komentářem. Je to pro mě totiž tak rozporuplné dílo, že vůbec nevím, za jaký konec to chytit.
Způsob psaní knihy je opravdu jako slohovka ze ZŠ. Chápu ale, že to není rozená spisovatelka a chtěla lidem zprostředkovat svůj příběh. Další rozměr je její naivita, to je totiž něco fakt hustého. K tomu nebudu nic dodávat... I když jsem věděla, jak kniha dopadne, tak jsem ji prostě musela dočíst. Ovšem v dalších jejich knihách určitě pokračovat nebudu, číst o někom, kdo má takový přístup k životu zájem nemám.

19.08.2018 4 z 5