Briv Briv komentáře u knih

Medový čas Medový čas Jarmila Dědková

Tak tuhle knížku jsem dostala na základní škole za vynikající prospěch v nějaké třídě na vyšším stupni. Bohužel už ji doma nemůžu nikde najít, asi se mi ztratila při stěhování, ale s nostalgií na ni vzpomínám. Pamatuji si, že mě tehdy celkem bavila, ale je fakt, že jsem četla kdeco. No u téhle jsem si samozřejmě představovala no - no nic:). Prostě za ty vzpomínky musím dát 5*.

20.01.2023 5 z 5

Ježkovy voči a jiné pohádky Ježkovy voči a jiné pohádky Stanislava Reschová

Původně jsem ji chtěla přečíst společně se synem, ale začala mě tak moc bavit, že jsem si ji první přečetla sama. Tahle knížka vtipem opravdu srší, ale myslím, že náš čtyřletý kluk je na ni ještě moc malý, tak ji mám poznačenou, že si ji, až bude větší, přečteme ještě jednou spolu.

19.01.2023 5 z 5

Ema ve školce Ema ve školce Gunilla Wolde

* Půjčovala jsem ji pro našeho synka s jeho nástupem do školky a měla úspěch. Zajímaly ho různé události ze školky a bavili jsme se, i jak řešit různé situace. Syn má od začátku školku rád, takže na něj knížka možná měla pozitivní vliv.
Ovšem největší úspěch měla Ema u doktora, protože syn miluje naši lékárničku a pořád zkoumá, co se s k čemu používá. Rozhodně Emě na rozbitou hlavu doporučoval hned dezinfekci:). Knížka je celkem jednoduchá, ale v tom tkví její kouzlo.

12.01.2023 5 z 5

Kozí knížka Kozí knížka Tereza Říčanová

* K přečtení této knížky mě inspirovala webová stránka - Celé Česko čte dětem - mají ji v sekci 0 - 4 roky (kterou postupně pročítáme). Našemu synovi se moc nelíbily ilustrace a kniha jej až tak nezaujala. Myslím, že je to tím, že žijeme na vesnici a s dost zvířaty a jejich způsobem života se už setkal. Smyslem knihy je zřejmě dětem přiblížit, co obnáší chov kozy, ale nemyslím si, že je to pojato za nejlepší konec. Jestli nějaké dítě neví nic moc o domácích zvířatech, tak po této knížce může být trochu v šoku.
Nevadí mi to, že kůzle zabijí, protože je lepší dětem vysvětlit, že takto získané maso je určitě vhodnější než z velkochovů, ale určitě to chce ze strany rodiče nějaké dovysvětlení.

11.01.2023 3 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

* Knížku jsem se synem zahlédla v knihovně a protože seriál o králíčkovi zná, tak jsem mu ji půjčila. Mně se poselství knížky moc líbí, ilustrace jsou velmi krásné, něžné. Textu je málo, takže na rychlé přečtení před spaním je to ideální.
Je tolik způsobů, jak někomu říct, jak ho máte rádi. Pohladila mně po duši.
No synka to tolik nebralo, u něj ve 3,5 letech vítězí veškeré dopravní prostředky :).

08.01.2023 4 z 5

Moje první knížka o mořích a oceánech Moje první knížka o mořích a oceánech Matthew Oldham

* Měli jsme v plánu se synem projet celý Kypr a tím pádem se i vícekrát zastavovat u moře, takže jsem mu v knihovně tentokrát půjčila tuto knihu a mám radost, že i když je pro menší děti, tak jsme se v ní dozvěděli velmi zajímavé věci (není to taková ta uplně jednoduchá, pro úplně nejmenší děti.) Bavila nás celou dobu, seznámili jsme se s těmi, co žijí v moři a jak moc proměnliví umí být, zkoumali jsme mořské dno, pozorovali, jak moc se může měnit pobřeží a jaký vliv na to mají vlny - což na Kypru bylo opravdu promněnlivé. Synka hodně zaujali tvorové z hlubin a samozřejmě lodě. Moc povedená knížka. Doporučujeme.

08.01.2023 5 z 5

Moje první barvy a tvary Moje první barvy a tvary Zuzana Slánská

* Synkovi jsme z knihovny půjčili i tuto knížku o barvách a tvarech. Zpracovaná je moc pěkně, ale už byl na ni asi větší, tak ho tolik nezaujala a kvízy dával levou zadní, tak u ní ani dlouho nevydržel. Za mně určitě 5 *, syn by dal tak 3*, ale pro menší děti, které se s barvami a tvary teprve seznamují určitě doporučuji.

05.01.2023 4 z 5

Kdopak bydlí v ZOO Kdopak bydlí v ZOO Anna Milbourne

* Knížku jsem zahlédla v knihovně a půjčila pro našeho kloučka. Jeho moc nezaujala, vedou u něj už knížky, které jsou určené pro starší děti, což mě trochu (mile) překvapuje. Párkrát jsme ji prolistovali, vyprávěli si o zvířátkách, zaujaly jej spící zvířátka v noci a řada mravenců a samozřejmě nejoblíbenější žirafy. Jsou tam i pěkné detaily.
Souhlasím s křehčím zpracováním, což je škoda.
Hodnotíme 4*.

29.08.2022 4 z 5

Jak to žije na letišti Jak to žije na letišti Rebecca Finn

* Chystali jsme se s naším kloučkem poprvé letět letadlem v jeho necelých třech letech. Sháněla jsem pro něj v knihovně knížky s leteckou tématikou a chtěla jsem začít tou nejjednodušší. Hodně jsme si u ní o letadlech, letištích a létání vyprávěli, takže ho to i docela bavilo, ale je pravda, že je určená opravdu pro menší děti. Ale i tak nás bavila.
Hodnotíme 5*.

29.08.2022 5 z 5

Chumelení Chumelení Jiří Kahoun

* Hledala jsem pro synka před Vánoci nějakou pěknou knížku s krátkými příběhy - má necelé 3 roky. Mě až tak neoslovila, ale syna docela bavila, s velkým zájmem si prohlížel obrázky a chtěl číst pořád dál a dál, takže příběhy byly na něj až moc krátké :) V předvánočním čase, to ale bylo milé, pohodové čtení. Hodnotíme 4*.

29.08.2022 4 z 5

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Většinou, když přečtu první díl a není to úplně mimo, chci číst i pokračovaní a tady je to přesně ten případ.
Ilustrace jsou zde pořád hezké, ale přijde mi to trochu ohrané. Co je ale mnohem horší je dějová linka, tady mi to putování moc nedává smysl. Nevím no, moc mě nezaujala.

10.08.2022 3 z 5

Léto - Obrázkové příběhy Léto - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

* To je tak krásná knížka! Obrázky jsou moc krásné a těch nápadů a detailů, co tam se synem pořád nacházíme. Věřím, že se nás bude bavit ještě dlouho. Syn si ji často bere i sám a prohlíží si ji. Už se těším až si pořídíme i ty další, protože určitě musíme mít celou sérii. Doporučujeme.

25.11.2021 5 z 5

Co se děje v noci Co se děje v noci Anna Milbourne

* Tuto knížku jsem našemu 2,5 letému synovi půjčila z knihovny, protože jsem mu nějakou s tématiku noci chtěla pořídit. Líbily se mi na ni ilustrace a otevírací okénka. Syn si ji párkrát prohlédl, pootvíral okýnka a konec, vůbec jej nezaujala. Zvítězila totiž jiná - Kniha o noci, která je už pro trochu starší děti a z té byl naprosto unešený. Tady tako měla smůlu. Za syna 1*.

18.11.2021 3 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Tak tohle se maximálně povedlo, jsem maximálně natěšená na pokračovaní... Protože - Witer is coming!

14.11.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Dům na samotě mi půjčila sousedka a to ho ještě ani nestihla přečíst. Přiznávám se, že české detektivky nečtu nijak často, tak jsem neměla ani přehnaná očekávání.
Text se čte dobře, příjemně "utíká".
V knize se pohybujeme u dostihových stájí a zamotáme se do vztahů lidí převážně z jedné menší vesnice. Místy dokáže spisovatelka vystupňovat napětí a strach, kdy někdo tajemně obchází starý mlýn, kde je sama mladá žena.
Pro mě to bylo příjemné, rychlé oddechové čtení, zřejmě ale další knihy od p. Klevisové číst nebudu.

18.03.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Hned po Prvokovi a spol. jsem se pustila do Malého pražského erotikonu. Je to taky oddechová kniha, ale ze začátku jsem čekala více humoru. Když jsem se po chvíli do knihy začetla, tak se mi začala líbit, taková jaká je. Na nic si totiž nehraje. Přišla mi docela reálná a místy až smutná. Prostě tak jde život... Děkuji za půjčení na konci koronavirové karantény mému tchánovi a zřejmě se pustím i do dalších knih od Hartla.

13.05.2020 5 z 5

Paleček Paleček František Hrubín

* Tohle leporelo dostal náš syn od své prababičky. Je z něj unešený, pohádka se mu moc líbí.
Nejvíc ho fascinuje obrázek babičky, tak je v tom asi nějaká telepatie :) (Aktuálně má 7 měsíců, takže věřím, že nadšení mu ještě nějakou dobu zůstane.)
Já si na ni ze svého dětství vzpomínám velmi matně, ale po tolika přečteních, ji už dávno umím nazpaměť a jsem za to ráda. Byl to krásný dárek. Bude mít své čestné místo v jeho knihovničce.

30.10.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Potřebovala jsem nějakou nenáročnou literaturu, a tentokráte, i když to úplně nevyhledávám, jsem se pustila do četby plné romantiky a lásky. I když literaturu od Jojo Moyesové nečtu poprvé, tak tato kniha se mi celkem líbila. Přiznávám se, že ze začátku jsem se čtení plně neoddala a proto se mi trochu pletly jména, ale později jsem se chytla a začalo mě to fakt bavit. Jako oddechovka to bylo opravdu dobré.

10.03.2019 5 z 5

Zabiják Anders a jeho parta mě celkem bavila. Znám sice i humornější čtení, ale tohle byla příjemná oddechovka. Pokud vydá Jonasson další knihu, ráda si ji přečtu.

14.11.2018 4 z 5

Tato knížka byla pro mě dalším balzámem na mou cestovatelskou duši. Nechodím sice tak moc pěšky, jako Ládík, ale s ním si vždy obuji dobré boty a pomyslně jdu a jdu. Tentokrát jsme spolu prošli Nepál a Čínu. Mluvili jsme se spoustou lidí, nechali se pozvat na jídlo i nocleh a sem tam s místními i popíjeli. Dostihly nás deště i otravoval přerostlý hmyz. Hlavně jsme ale viděli ŽIVOT. Ne jen krásné stavby, chrámy, scenérie a přírodu, kvůli kterým do těchto zemí jezdí spousta lidí. My tam ten život I ŽILI. Moc ti děkuji Ládíku, že, jsi mi to všechno ukázal. Naprosto s tebou sdílím tvůj pohled na svět, který jsi shrnul na závěr. Děkuji ti za to a tvou knihu doporučuji.

27.08.2018 5 z 5