Briv Briv komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tak na tohle moskevské metro jsem se těšila už dlouho a rozhodně mě to nezklamalo. Moc děkuji Arťome za to, že jsem s tebou mohla projít tolik stanic metra. Prožívat strach úzkost, naději, poslání a poznat tolik různých lidí... A ten závěr, ten byl pro mě naprosto jasná třešnička na dortu. A dlouho jsem přemýšlela, jak bych se asi v takové situaci cítila já. Koukám, že Glukhovsky bude můj oblíbený autor.

22.08.2016 5 z 5

Srpen s bejbinkou Srpen s bejbinkou František Nepil

Ach, jak je tohle dokonalé. Tak věrně a krásně popsat dovolenou. V tolika věcech jsem se našla i já:). Moc Vám děkuji pane Nepile.

12.08.2016 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Knihy od Dana Browna mám ráda a tahle není výjimkou, Je ale pravda, že má i mnohem lepší - myšleno propracovanější díla. Není to pro něj sice typické téma s historickými prvky, ale na odreagování a příjemné počtení, je rozhodně prima. Přečteno rychle - byl to fajn strávený čas s touto knihou:)

12.06.2016 4 z 5

Budulínek Budulínek František Hrubín

Další knížka mého dětství. Dodnes si vzpomínám, jak jsem vazbě knihy dala zabrat:). Ještě myslím, že jí mám u babičky... Moc se mi líbila.

06.06.2016 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl má taky hodně spád, je čtivý, baví mě. Do popředí zde vstupuje mnohem více politika, na scénu přichází minulí vítězové. Jsem za to ráda, přibyli mi oblíbenci - Johhana i Finnick jsou skvělí i když každý úplně jinak. Konec nečekaný, zve k přečtení třetího dílu:). Nevím, jak to Suzanne Collins dělá, ale naprosto přesně ví, jak psát, aby mě to dostalo a já se od čtení nemohla odtrhnout.

03.06.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Začala jsem trilogii číst v podstatě ze zvědavosti, kdy jsem slyšela od patnáctileté slečny (z rodiny), jak je knížka naprosto boží:).
Poslední díl z trilogie je sice ještě pořád jakžtakž čtivý, ale co mi hodně vadilo bylo rozložení kapitol z Pohledu Tris a Tobiase. Rozhodně na Tobiasových kapitolách bylo hodně znát, že spisovatelem je žena, protože si myslím, že v mnoha, byť detailech, by takhle chlap nepřemýšlel a nechoval se tak...
V knihách je rozhodně zajímavá myšlenka toho, že nás může někdo sledovat, že jsme v nějakém područí a nemůžeme s tím nic dělat, protože o tom vlastně ani nevíme.
Ale ano, pro mladé - především holky, to může být pěkné čtení:).

04.02.2016 3 z 5

Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Eduard Petiška

Do této knihy jsem se pustila po řeckých bájích. Ty mě bavily daleko víc. I když v této knížce jsou informace o místech prastarých a dozajista krásných, nebyl to můj šálek kávy. Egyptolog ze mě asi už nebude:).

19.01.2016 3 z 5

Bajky: Bajky, skorobajky a vzdorobajky Bajky: Bajky, skorobajky a vzdorobajky Jiří Žáček

Dostala jsem ji za vynikající prospěch na základní škole a musím přiznat, že jinak bych ji asi nečetla, tohle není můj šálek kávy. Obecně na bajky nejsem. Ale vtipná jsou, to jo:)

11.01.2016 3 z 5

Mít svoje vlastní zvířátko Mít svoje vlastní zvířátko Zuzana Nováková (p)

Moc pěkná knížka pro děti, měla jsem ji ráda.
Je prima, že jsou v ní i poučné momenty, ať už ohledně zvířátek nebo chvíle, kdy Lucka daruje balíček Helence. Je moc hezká a kresby Heleny Zmatlíkové to nádherně doplňují.

Helenka a Princezna Helenka a Princezna Eduard Petiška

Moc pěkná knížka, co potěší malé čtenáře, měla jsem ji moc ráda a ilustrace Heleny Zmatlíkové to pozvedají ještě o stupeň výš.

Zuzanka a malý host Zuzanka a malý host Brigitte Yerna

Ilustrace úžasné, četba snadná, měla jsem ji jako dítě moc ráda.

Bedekr: Polsko Bedekr: Polsko Pavel Trojan

V létě jsme se chystali projet sever Polska. Nešlo nám jen o moře, ale i o poznání zajímavých míst v dané oblasti, ať už to byly města, hrady, nebo jít po stopách historie. V tomto průvodci se dozvíte základní nejzajímavější informace o místech v Polsku, která stojí za to navštívit. Samozřejmě je jich mnohem více, než která jsou zde napsána, ale dozvíte se to hlavní. Dobře se z něj dalo vycházet a pak už jsme si hledali detailnější informace na internetu.

17.02.2024 5 z 5

Pan Blahoš Pan Blahoš J. R. R. Tolkien

* Jediné co syna hodně bavilo, byl Žirafík a to proto, že jeho nejoblíbenější hračka je žirafa.
I když jsem neměla žádné speciální očekávání, tak mě zas tak moc kniha nebavila, děj mi přišel docela rozvláčný a zápletka byla vlažná. Ale velmi oceňuji dvojjazyčnost a obrázky autora. Možná byl jim prospěl větší formát.

17.02.2024 4 z 5

Jak bydlí děti celého světa Jak bydlí děti celého světa Helena Haraštová

* Knížka nás provedla celým světem a domy v kterých lze bydlet. Bylo moc fajn si porovnat i životní styl, který je s tím spojený. Hodně nás bavilo, si o tom číst, povídat si a zároveň si to ukazovat na mapě. Knížka je docela pěkně zpracovaná a obsahuje docela dost informací. Doporučujeme.

17.02.2024 5 z 5

Příběhy pro nejmenší Příběhy pro nejmenší Margaret Brown (p)

* Ilustrace jsou opravdu krásné, ale rovněž souhlasím i s tím, že je lepší si k obrázkům vymyslet vlastní text. Knížku jsme měli půjčenou z knihovny a myslím, že to akorát stačilo.

17.02.2024 3 z 5

Jak zvířata jedí Jak zvířata jedí Katarína Macurová

* Tohle bylo zklamání. Informace o zvířatech byly sice zajímavé, ale ta forma nás vůbec nenadchla. Navíc je to docela chaotické, ale úplně nejvíc mi vadily legračně pojaté obrázky. Beru to tak, že pokud má být kniha vzdělávací, tak bych si určitě odpustila vtipné ilustrace, kdy je zvířatům dáváno lidské chování.

17.02.2024 3 z 5

První den ve školce První den ve školce Chiara Piroddi

Knížku jsem původně půjčovala pro synka s jeho nástupem do školky a říkala jsem si, že si ji první prolistuji, než si ji společně přečteme.
Celkem nepříjemně mě překvapila ponurá nálada z ilustrací a klid mi tedy rozhodně nepřivodila, spíš jsem měla pocit, že dítě, které školku vnímá pozitivně si z knížky odnese negativní zkušenost. Je spousta jiné, mnohem lepší literatury s tímto tématem. Nezachránily to ani rady psychoterapeutky. Nedoporučuji.

10.01.2023 2 z 5

Zahradničení pro děti Zahradničení pro děti kolektiv autorů

Půjčovala jsem ji z knihovny pro syna, protože jej velmi začalo bavit se starat o zahrádku a chtěl nám se vším pomáhat. Ale moc mně nezaujaly ani ilustrace, ani texty, připadala mi dost chaotická. Takže zatím hledám nějakou vhodnější.

03.01.2023 3 z 5

O Budulínkovi O Budulínkovi Kamila Skopová

* Kupodivu nás se synem tato knížka moc nezaujala. Před spaním ( kdy máme už trochu přítmí) se text velmi špatně četl i vzhledem k tomu, že je do oblouku a ilustrace nás neoslovily ani jednoho. Určitě znám hezčí zpracování pohádky.

15.10.2022 3 z 5

Vše o lodích Vše o lodích Susanne Gernhäuser

* Už jsem zde psala víckrát, že knížky ze série "Už vím proč" jsou naprosto úžasné a tato není výjimkou. Už ji máme doma skoro rok, kupovala jsem ji, když měl syn necelé tři roky, ale zapomněla jsem ji zde doplnit. Pořizovali jsme ji před naši první cestou letadlem k moři na pobřeží Costa Blanca, ať se náš klouček může kouknout, co se všechno v přístavech děje, jak to vypadá na obrovské výletní lodi, které jsme tam viděli kotvit a jak to funguje v kontejnerových přístavech, kolem kterých jsme projížděli. V knížce je tolik informací, že něco nového se dozví i dospělý, takže baví všechny. Určitě moc doporučujeme.

12.10.2022 5 z 5