Briv Briv komentáře u knih

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Tak tady má duše archeologa opravdu zajásala. Děj mě k sobě vtáhl téměř okamžitě a pak už jsem se nemohla odtrhnout. Byla jsem stejně nadšena s vědci, kteří postupně objevovali pro ně dávno vyhynulé organismy, některé tedy docela velké a až příliš živé:). Konec sice "trošku" přehnaný, ale nevadilo mi to... Určitě se brzy pustím do další knihy a doporučuji!

21.04.2016 5 z 5

Ty, má sladká moci Ty, má sladká moci Maira Papathanasopoulou

Autorka zatím napsala tři knihy a tato je její poslední. Četla jsem je podle toho, jak vycházely a nejvíc mě bavila ta první. Tato kniha se točí okolo politiky a je tam toho na mě trochu moc. Opozice, snaha vyhrát volby, intriky, praní špinavých peněz, (tak jako u nás). Popravdě jsem v tom čekala trochu větší osobní rovinu, ale nekonalo se. Pro mě je kniha zklamáním.

07.04.2016 2 z 5

Toxická spojení mužského rodu Toxická spojení mužského rodu Maira Papathanasopoulou

Od autorky jsem dočetla další knihu (první byla Jidáš líbal skvěle) a tentokrát z ní až tak nadšená nejsem. Nebylo to nejhorší, příběh se odvíjel po několika nitích, ale čekala jsem od ní trochu víc. Přála jsem si, ať mě knížka vtáhne a já se vrhnu na vygradovaný příběh a sílící zápletku, ale nic z toho se nedostavilo. No nevadí, pohodové čtení na večer, ale našla bych i daleko lepší.

28.03.2016 3 z 5

Rumunsko Rumunsko Dan Richardson

Vše co jsme na našich toulkách po Rumunsku potřebovali jsme tam našli. Ať už jsme projížděli sever Rumunska nebo Banát.

22.03.2016 5 z 5

Závoj a džíny: Ženy v islámském světě Závoj a džíny: Ženy v islámském světě Pavla Jazairiová

Četla jsem i Mříže v ráji od této autorky a ta mi přijde mnohem lépe zpracovaná. V této je hodně informací o státech, kde dané muslimky žijí a mnohem méně příběhů žen samotných a to mi tady chybělo. Rozhodně nechá autorka i tak nahlédnout pod pokličku života v různých svazcích a různých zemích. Pro mě zajímavé rozšíření obzoru. Každopádně jsem moc ráda, že žiji v Evropě, v ČR, svým životem a rozhodně bych nic s muslimkami neměnila.

29.02.2016 3 z 5

Mříže v ráji Mříže v ráji Magdaléna Frouzová

Kniha mi přišla pod ruku naprosto náhodou, když jsem v knihovně hledala, co jsi vzít s sebou za knížku na dovolenu.
Bylo to pro mě hodně zajímavé čtení, nikdy jsem se podobnému tématu nevěnovala. Je pravda a z knížky je to hodně znát, že muslimský svět je pro evropana velmi nepochopitelný a neuchopitelný. Jsou v něm totiž tak velké rozdíly, že není možné jejich život a myšlení vůbec nějak shrnout. Každopádně jsem velice ráda, že žiji v Evropě, v ČR a rozhodně bych s žádnou muslimkou svůj životní styl neměnila.

28.02.2016 4 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Pujčil si ji manžel a nakonec jsem mu ji přečetla dřív já:). Pro mě první setkání s Rollinsem a musím říct, že to dopadlo dobře. Příjemné pohodové čtení, nejvíc mě bavila část, která probíhala na moři. Na moje gusto mohly být kratší historické pasáže, ale i tak dobré - ještě si určitě od něj něco přečtu.

04.02.2016 5 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Petra Braunová

Bohužel po přečtení dobrý dojem z knihy nemám. S hrdinkou jsem se neztotožnila, celé mi to přišlo takové, no nereálné, hlavně za to můžou vztahy popsáné v knize. Prostě to na mě "nezafungovalo". Přečteno rychle, ale nenadchla mě.

04.02.2016 2 z 5

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem knihu nedočetla, trochu mě to mrzelo, protože jsem osobně v Podkarpatské Rusi byla, ale bohužel si mě kniha nezískala, tohle není pro mě.

04.02.2016 2 z 5

Jidáš líbal skvěle Jidáš líbal skvěle Maira Papathanasopoulou

Četla jsem ji před odjezdem do Řecka a bylo to příjemné oddechové čtení, zabývající se sice klasickým tématem, které však bylo podáno velmi dobře. Oslovila mě síla emocí, která na mě dýchla a přetrvala až do samého závěru knihy. Ráda se k ní někdy vrátím a zkusím i další autorčiny knihy.

04.02.2016 5 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

* Druhá knížka od Petra Horáčka, kterou jsme si půjčili v knihovně. Četli jsme ji poměrně hodně. Myslím, že malým dětem se moc líbí ty syté barvy a celkem jednoduchý text. Mě osobně trošku vadilo, jak je myška hloupá, že nepozná svůj vlastní domeček, ale dobře :) Syna o trošku více zaujal dojemnější příběh Papuchalka Petra (on ty dojemné příběhy, teď vyhledává všude).

06.08.2021 4 z 5

Benátky Benátky kolektiv autorů

Letos jsme se rozhodli jet poprvé od narození syna (2,5 roku) na větší dovolenou a vyhrál to road trip po části severní Itálie. Z knihovny jsem si domů donesla celkem hodně průvodců. Zkusím, zde shrnout, jak se mi s nimi pracovalo a čerpaly z nich informace.
Jedním z cílů byly Benátky. Průvodce o Benátkách jsem měla půjčené celkem čtyři.

Informací je zde dostatek, formát příjemně malý, docela dost fotek a i tipy, které v některých jiných průvodcích nebyly. Dozvěděla jsem se, vše o hlavních památkách, byly tam i různé zajímavosti. Rovněž doporučuji, byla jsem s ním spokojená.

05.08.2021 5 z 5

Benátky Benátky Raphaëlle Vinon

Tak tenhle mě moc nezaujal, informací je v něm celkem málo, zato seznam obchodů a restaurací je docela velký. V podstatě jsem ho jen prolistovala a odložila. Jediný velký benefit jsou rozkládací mapy každé čtvrti, ovšem v dnešní době, kdy si mapy mohu zapnout na mobilu, pro nás neměly uplatnění.

05.08.2021 2 z 5

Benátky do kapsy Benátky do kapsy Tim Jepson

Tento byl perfektní. Malý příjemný formát naprosto "nadupaný" informacemi. I když už je trochu starší a doba covidová hodně změnila, je pořád aktuální. Zde jsem se o Benátkách dozvěděla nejvíc a to nejen o hlavních památkách, ale i o místech zapadlých a téměř zapomenutých. Jednoznačně doporučuji.

Benátky Benátky Wolftraud de Concini

Tento bych určitě zařadila spíše k těm průběrným. Ano, základní informace jsem se zde dozvěděla, ovšem jiné byly mnohem lépe popsány a hlavně seřazeny. Navíc místa, které byly opravdu krásná a zajímavá, zde nejsou zmíněna vůbec, nebo pouze okrajově. Výhodu vidím v přidané mapě.

04.08.2021 2 z 5

Itálie Itálie Tim Jepson

I když je průvodce velmi obsáhlý, přiznávám, že se mi nečetl až tak dobře, je psán velmi stroze, působil na mě jako nudná učebnice ze školy. Uznávám, že jsou zde ve velké míře a detailně popsány církevní stavby a např. v Benátkách spousty paláců, ale tohle není pro mě to hlavní, co o místech, kam jedu chci vědět. Věřím, že své příznivce si určitě najde.

04.08.2021 3 z 5

Poznáváme - Itálie Poznáváme - Itálie Alison Bing

Z této knihy jsem pročítala Severní Itálii, nejlepší tipy, kam vyrazit a obecné informace o Itálii.
Dobře se mi v něm orientovalo, dozvěděla jsem se, co jsem potřebovala, zajímavostí je zde také poměrně dost a zase na druhou stranu nejsou to jen "suchopárná" fakta.
Kdybychom projížděli Itálii celou, tak si ho určitě beru s sebou. Doporučuji.

Bedekr: Itálie Bedekr: Itálie Šimon Tatíček

Začala jsem tímto, protože není moc obsáhlý, ale jsou zde shrnuté základní informace a zajímavosti z konkrétních měst a pro začátek a "seznámení se" je naprosto dostačující. Navíc je občas vypsaná i nějaká zajímavost, nebo vtipný detail, co třeba ve velmi obsáhlých průvodcích chybělo. Jednoduché, stručné, doporučuji.

Zábavné úkoly pro nejmenší děti Zábavné úkoly pro nejmenší děti Lena Danilovová

* Doporučení na tuto knihy jsem našla u jedné knižní blogerky, tak jsem ji nejdříve půjčila v knihovně. Přiznávám, že jsme ji měli doma docela dlouho a pořád na ni bylo co objevovat. I když syn zatím neumí pořádně mluvit, postupně se dost věcí v knížce naučil, pochopil a pořád nás toho ještě hodně čeká. Tu půjčenou už jsem do knihovny vrátila (děkuji za trpělivost:) a pořídila nám vlastní, protože tohle je vhodné i pro mnohem menší děti a baví i ty trošku starší.

20.03.2021 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Zrovna platím u pokladny (já ze zvyku vždycky v hotovosti) a prodavačka se mě ptá na věrnostní kartu - nemám a nechci ji... Mám ale dotykový telefon, využívám spoustu apps. Taky asi o mě ví ledacos. Vzpomenu si na Zera.
Kam až nás moderní technologie zavedou? Platby kartou se staly naprosto běžné, plastové kartičky už nepotřebujeme, vše je nahrané v mobilu, reklamy vybíhají "šité na míru" přímo nám. Sociální sítě o nás ví naprosto vše a ještě ochotně tam dáváme spoustu informací navíc.
Knížka, i když mi nepřipadala úplně úžasná, mě hlavně vedla k zamyšlení.
Děj se sice začne vyvíjet slibně, ale později mi přijde, že to občas pokulhává. Na závěr knihy jsem měla trochu pocit, že autor úplně neví, jak dál. Ale za téma k zamyšlení dávám 4*.

20.03.2021 4 z 5