Briv Briv komentáře u knih

Zachumlané pohádky Zachumlané pohádky Lucie Křesťanová

Zachumlané pohádky mě velmi příjemně překvapily. Originální a neotřelé pohádky, které potěší i milovníky aut a třeba i semaforů :). Těším se, až si je přečtu i se svým synkem.

15.03.2021 5 z 5

O Snížkovi O Snížkovi Ondřej Hník

* Ilustrace jsou pěkné, něžné, ale líbily se hlavně mě, syna nezaujaly, protože jsou velmi jednotvárné a není tam použito moc barev. Myslím, že ani básničky nebyly pro nás oba to pravé. Vadilo mi třeba rýmování, které občas docela vázlo.

15.03.2021 3 z 5

Říkanky celé bílé Říkanky celé bílé Josef Křešnička

* Hledala jsem v knihovně knížky se zimní tématikou pro skoro dvouletého synka a narazila jsem na tuto. Říkanky jsou celkem pěkně ilustrované, jsou tam zachyceny radovánky zimy, vánoční stromeček, masopust a končí to tajícím sněhem. Básničky mému uchu občas trochu pokulhávaly. Synovi se líbila, celkem rád si ji prohlížel, ale našlo se pár zimních knížek, co měl přece jen raději.

07.03.2021 4 z 5

Malý domeček plný koleček Malý domeček plný koleček Eduard Škoda

* Našemu synkovi ji pořídila jeho prababička, ještě když byl úplně malinký a tak čekala jsem, že mu ji dám až trošku povyroste, ať hned nezničí ručičky. Nedávno ji zahlédl na poličce a moc se ji dožadoval, tak ji dostal. V necelých dvou letech byl hodinami naprosto fascinovaný a moc se mu líbily i obrázky. Je to moc povedená knížka. K ručičkám je (zatím) velmi šetrný, tak uvidíme :).

04.03.2021 5 z 5

Barvy Barvy Aino-Maija Metsola

* Pokud bych měla hodnotit fyzické zpracování knihy, bylo by za jednu hvězdu, protože hned první den, kdy jsem si ji po koupi prohlížela, se některé části rozlepily i natrhly a to jsem byla opatrná. V tom naprosto souhlasím s Luvy.
I co se týká obrázků jsou některé vyobrazeny tak, že malé dítě nemá šanci poznat co to je.
Hlavní plus ale vidím v tom, že na každé stránce jsou obrázky jen v jedné barvě. To byl důvod proč jsem ji pořídila. A jak píše zazvorek byly by z toho krásné plakáty.
Synovi se líbí, dokáže obrázky vyhledat, myslím, že barvy na tom pochopil velmi dobře už v roce a půl, takže účel splnila dokonale.

04.03.2021 5 z 5

Malý modrý a malý žlutý Malý modrý a malý žlutý Leo Lionni

Nemám žádné srovnání s jinou knížkou, ale nebylo to špatné. Asi bych ji nekoupila, měli jsme ji pouze půjčenou z knihovny a beru ji spíše jako inspiraci, co by šlo vyrobit dětem doma. Příběh, nebyl špatný, myslím, že by šel vymyslet i lepší.

07.10.2020 4 z 5

Barvy- otevři okénko Barvy- otevři okénko Felicity Brooks

* Máme ji půjčenou z knihovny i když původně jsem chtěla jinou. Měla jsem v plánu nějakou koupit, ale v knihkupectví jich moc nebylo a naslepo objednávat přes internet jsem nechtěla. Tahle, si myslím, že je určena už pro trošku starší děti, které už nějaké povědomí o barvách mají, ale je moc pěkná. Syn si v ní rád listuje, odklápí obrázky, moc se mu líbí ilustrace. Ikdyž místo barev se tady "seznámil" třeba s robotem :). Nejraději má stránku s obchodem, kde jeden je. Určitě je to knížka nadčasová, syn i v roce a půl si s ní krásně vyhraje. Doporučuji.

07.10.2020 5 z 5

2 veselé pohádky 2 veselé pohádky Hana Doskočilová

* Neznala jsem je. Nejsou špatné. Našeho synka rozhodně víc zaujal drak Bramborák, než král. Není to knížka, kterou bych musela mít hned doma, ale půjčit si ji z knihovny bylo fajn. Jakmile jsem si přečetla komentář o tom, nepovedeném pokusu o rýmování, začalo mi to taky bít do očí :).

07.10.2020 4 z 5

Králík Fiala Králík Fiala Ivan Binar

Knížku mi doporučila známá pro mého syna, až bude větší a já jsem si řekla, že se na ni kouknu už teď. Ač ilustrace nejsou zrovna moje krevní skupina, tak příběh mě nakonec bavil. Králík Fiala je prostě jiný a i tak (nebo právě proto) se nebojí jít svou cestou. Prožije spousty dobrodružství, které by dopadly všelijak, ale teta Vlasta z Kanady prostě umí být ve správný čas na správném místě.
Pokud by o ni náš synek projevil v budoucnu zájem, ráda mu ji pořídím.

12.07.2020 4 z 5

Kam se ztratila rolnička? Kam se ztratila rolnička? Andrea Popprová

* Někde na internetu jsem si tohoto leporela všimla a zaujalo mě, tak jsem si jej pro syna nejprve půjčila v knihovně. (Ukázat mu je nechci, protože chudák knížka už je v hrozném stavu a ani nechci přemýšlet od čeho všeho je :)). Prohlídla jsem si ji a určitě bych mu ji ráda do budoucna pořídila, možná jako takovou první hledací. Má moc pěkné ilustrace.

Tak knížku jsem synkovi pořídila a moc se mu libí - rolničky jsem mu nakonec kupovala i na hraní :). Je fajn, že obrázky jsou z prostředí domova a zahrady, které zná, to se mi na ni líbilo. Nejvíc vede kuchyně. Rád se k ní vrací.

04.06.2020 5 z 5

Žluté kuřátko - Kdopak to tam bydlí? Žluté kuřátko - Kdopak to tam bydlí? Richard Powell

* Brala jsem ji s sebou na dovolenou do Prahy, abych kloučka zabavila. Poprvé jsme mu ji ukázali ve vlaku a syn je od první chvíle z knížky naprosto nadšený. V průběhu pár dní se postupně naučil posouvat okýnky a skoro ji nedal z ruky. Je pravda, že první stránku hned ohnul, je příliš měkká, ale jinak mu knížka skvěle sedí do ručky a sám si stránkami otáčí. Už má rok a dva měsíce, takže chápe, že do pusinky nepatří :). Bohužel jsme ji někde vytratili, tak snad už dělá radost někomu jinému. Určitě mu ji co nejdřív koupíme znovu. Doporučuji.

28.05.2020 5 z 5

Paci, paci, pacičky pro kluky a holčičky Paci, paci, pacičky pro kluky a holčičky Michal Černík

Měla jsem ji půjčenou z knihovny. Inspirovala jsem se na stránkách - celé česko čte dětem. Líbilo se mi na ni hlavně to, že pohromadě byly pohádky a básničky od různých autorů. Takže pokud mě něco zajímalo v knížce jsem si to prohlédla a zvážila jsem koupi. Vzhledem k tomu, že ne všechno mě upoutalo, navíc některé vydání z ní už jsem měla doma, tak Papci, paci pacičky pořizovat nebudu.

05.04.2020 3 z 5

Kdo chce koťátko? Kdo chce koťátko? Milena Lukešová

* Přiznám se, že knihu z dětství neznám, ale teď jsem na ni náhodou narazila v knihovně a půjčila jsem ji pro našeho synka. bohužel mám pocit, že ilustrace mívá Helena Zmatlíková v jiných knihách mnohem lepší (třeba kohoutky vody na listech tulipánu pro berušky mi evokovaly kříže :). Hlavně mi asi vadily některé rýmy - jako když se něco snažíte vymyslet, nejde to, tak tam dopasujete cokoliv, hlavně ať to sedí.
Našemu kloučkovi se to líbí, moc rád si ji prohlíží. v 11. měsíci měl s knížkami trochu pauzu, vůbec ho nezajímaly a tahle ho přivedla zpátky. Několikrát za den mi ji nosil, chtěl z ní předčítat a na ni se naučil (velmi něžně) otáčet stránky. Za něj 5*.

29.03.2020 3 z 5

O odvážném autíčku O odvážném autíčku Jiří Žáček

* Syn ho od nás dostal na své první Vánoce a i když měl teprve 9 měsíců, tak si ho s velkým zájmem prohlíží, když mu předčítám. Jsem zvědavá, jak se mu bude líbit v budoucnu. Mě zaujalo velmi - jednak tématem, protože s manželem ( i se synkem) hodně a rádi cestujeme a i zpracováním. Ač koláže nemám moc ráda, tahle se povedla a hodně mě baví spousta detailů, které jsou v knížce vyobrazeny, už se těším, až je budeme s kloučkem hledat.

19.01.2020 5 z 5

To je Praha To je Praha Olga Černá

Protože Praha je moje srdcová záležitost, tak mi manžel tuhle knížku (spíš ze srandy, protože je pro děti) půjčil v knihovně. Mě se líbila moc, byla velmi vtipně napsaná a dokonce jsem tam našla i informaci, kterou jsem nevěděla. Osobně koláže nemám moc ráda, ale v tomhle případě je to pěkné - a těch detailů, co tam člověk vidí, pokud dobře kouká. Ovšem neumím si moc představit, že pomocí téhle knihy seznamuji děti s Prahou. Obzvlášť to není vhodné, pro někoho, kdo sám toho o Praze moc neví, protože v knížce to není nijak detailně rozvedeno.

14.01.2020 5 z 5

Naše zvířátka Naše zvířátka Helena Zmatlíková

* Druhé leporelo, které náš syn má. Dostal jej od své prababičky. Taky se mu moc líbí, na obrázky kulí oči. Mě se líbí o něco méně než Zvířátka od Josefa Lady, protože si myslím, že z toho množství ilustrací, které paní Zmatlíková nakreslila, tak mohly být vybrány věrněji zobrazená zvířata a ptáci - např. kachna.
P.S. S odstupem času vidím, že náš klouček ho má moc rád. Je to první leporelo které roztrhnul a to jen proto, že předtím velmi vydatně (ale postupně) žužlal stránky. Často mi ho ale nosí a chce pojmenovávat zvířátka. Za něj 5*.

30.09.2019 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Nutně jsem potřebovala "provětrat" hlavu, ničím ji nezatížit a to ani knihou, nad kterou bych musela nějak moc přemýšlet. Sáhla jsem po této knížce a ačkoliv to není můj vyhledávaný žánr, nesplňuji ani věkovou kategorii pro koho je určená, tak svůj účel splnila. Jednoduché čtení, předvídatelné pokračování - byla jsem spokojena.

05.09.2018 4 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Ač mám knihy od Rollinse ráda, tahle mě za srdce nechytla. Připadala mi rozvláčná a dokonce i sekce, které měly být strhující mě místy nudily. Občas mi připadalo, že tentokrát to spisovatel neměl promyšlené dopředu. Jaky by se v průběhu tvorby rozhodoval, co bude psát dál. Bohužel ani závěr knihy ně nenadchnul. Určitě na Rollinse nezanevřu, ale dám si od něj na chvíli pauzu.

28.08.2018 3 z 5

Ukrajina Ukrajina Andrew Evans

Ačkoliv jsme potřetí cestovali na Zakarpatí, půjčila jsem si v knihovně i tuto knihu, protože jsme se cestou zastavovali ve Lvově, který už je v jiné oblasti a já jsem chtěla mít i o něm nějaké informace.
Průvodce je to velmi pěkný, dobře zpracovaný a i když jsme z něj procházeli pouze dvě části, tak jsme s ním byli spokojeni. Umím si jej představit i na jízdu po celé Ukrajině.

19.08.2018 5 z 5

Zakarpatí - Průvodce bývalou Podkarpatskou Rusí Zakarpatí - Průvodce bývalou Podkarpatskou Rusí Olena Krušynska

Jednoznačně nejobjemnější a nejtěžší průvodce po Zakarpatí, který jsme měli půjčený :). S manželem jsme tam už byli potřetí, ale jeho dcerku jsme tam brali prvně, takže průvodce jsem měla hlavně kvůli informacím o zajímavých místech. A ačkoliv mi na začátku nevyhovovalo abecední řazení, zvykla jsem si na něj a čerpala jsem z něj spousty věcí.
Tentokrát jsme nešli přechody polonin, takže "přechodové" info jsem nepotřebovala, ale informací o vesničkách a městech tam bylo opravdu hodně. Pokud někdo shání toto, tak doporučuji.

19.08.2018 5 z 5