Briv Briv komentáře u knih

Memento Memento Radek John

Knihy s drogovou tématikou jsem četla celkem tři a tato byla druhá. První byla Úplná prázdnota, ta mi přišla mnohem lepší, propracovanější a čtivější. Memento byla známá kniha, proto jsem se do ní pustila, ale asi jsem od ní čekala větší čtivost. Rozhodně i tak každému doporučuji si přečíst takovouto tématiku. Člověku to otevře jiný, bohužel ne pěkný, nový obzor... Je ale potřeba, aby lidé měli i o tomto nějaké povědomí, hlavně dříve, než do něčeho můžou spadnout.

12.06.2016 3 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Ty ilustrace - naprosto úžasné. Kniha je velice pěkně psaná. Otevřít ji, listovat v ní a začíst se znamená pro mě návrat do dětství.

17.03.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečteno, ale rozhodně mě to neoslovilo. Moudra v knize sice jsou, ale pro mě nic přelomového. Jiné knihy mi daly mnohem víc. Promiňte, ale ne.

17.03.2016 2 z 5

Příhody Maxipsa Fíka Příhody Maxipsa Fíka Rudolf Čechura

Tuhle knihu jsem měla moc ráda a věrně čeká na další uplatnění v knihovně:). Věřím, že i dalším generacím se bude líbit.

10.01.2016 5 z 5

Slabikář Slabikář Jiří Žáček

Slabikář by tady měl mít každý v přečtené literatuře - ať už tento nebo jiný :) Bylo fajn učit se číst, moc mě to bavilo a čtení pořád baví. Jsou to nostalgické a krásné vzpomínky. Ještě že tady v ČR máme možnost vzdělání! ...

10.01.2016 5 z 5

Podívej se pod obrázek - Příroda Podívej se pod obrázek - Příroda Minna Lacey

* Krásná knížka našeho 4 roky starého synka, bavila dost, ale myslím si, že je spíše pro mladší děti. Měli jsme ji půjčenou z knihovny, takže to nevadilo.
Syn momentálně dost zkoumá hmyz, tak určitě seženeme knížku na to více orientovanou, ale tato na rozšíření obzorů o přírodě je určitě fajn.

08.06.2023 5 z 5

Předškolák v cukuletu Předškolák v cukuletu Ester Stará

* Koupili jsme ji synovi k narozeninám a rád si ji poslouchá a plní úkoly s manželem. Možná, že pro něj (ve čtyřech letech) ještě trochu složitá, takže u některých úkolů mu trochu pomáháme, ale baví ho dost. Určitě všichni doporučujeme.

15.05.2023 5 z 5

Moje maminka je nejsilnější na světě Moje maminka je nejsilnější na světě Nicola Kent

* I když je poselství knížky pěkné, tak mě moc nezaujala. Myslím, že na vině budou ilustrace, protože některé předměty jsem nedokázala bez nápovědy v knížce identifikovat. Synovi se celkem líbila, ale není to z těch, které by si chtěl prohlížet pořád znovu. Každopádně hned po přečtení hledal činnost, se kterou by mi mohl pomoci :).

22.01.2023 3 z 5

Popeláři jedou Popeláři jedou Peter Nieländer

* U nás v rodině naprosto milujeme knihy z edice Už vím proč. Na toto menší vydaní (pro mladší čtenáře) jsme narazili úplně náhodou v knihovně, tak jsme si ji půjčili domů. I když je spíš pro ty menší děti, tak syna hodně bavila, prohlížel si ji skoro každý den. Určitě oba doporučujeme.

20.01.2023 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Po předešlém dílu, to zase nabralo na obrátkách, ale i tak mi připadá, že do žádného dalšího dílu nebudu nikdy tak "zažraná", jako do prvního, kdy jsem se seznamovala s celým jejich světem. I tak jsem se ale bavila, rozhodně to bylo svižné a konec docela hustý. Jsem zvědavá na další díl.

11.01.2023 5 z 5

Jak Krtek uzdravil myšku Jak Krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

* Náš tříletý syn Krtečka miluje, tak jsme spolu přečetli další knížku o něm. Vzhledem k tomu, jak má rád i přírodu a květiny, tak heřmánek jej velmi zaujal a taky jsme jej spolu hledali, naštěstí bylo léto, tak rostl :).
Prostě Krteček - fakt je to machr, vždyť byl i ve vesmíru, bylo jasné, že se mu podaří najít i heřmánek :). Oba jsme mu drželi palce a četli jsme si to stále dokola. V tomto případě nejde jinak, než dát 5 *.

05.10.2022 5 z 5

Ptáček a lev Ptáček a lev Marianne Dubuc

* Půjčovala jsem ji našemu synkovi v knihovně a když jsem ji poprvé listovala, tak mě obrázky hodně zaujaly, překvapily prázdné stránky a říkala jsem si, jak na to asi bude reagovat náš kluk. Měl asi necelých 2 a půl roku.
Když jsem mu ji "četla" a komentovala obrázky, tak na něm bylo vidět, jak to prožívá, úplně ho to vzalo za srdce. Prožíval ptáčkovo zranění, to jak je lev smutný, když ptáček odletěl a pak ta radost na závěr, až mě to normálně dojímalo. Knížka tak pohladí na duši, moc krásná. Doporučujeme.

23.11.2021 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Knížka není špatná, četla se dobře, děj rychle utíkal. Od Kinga už jsem ale četla lepší. Tady mi to přišlo trošku přehnané, hlavně "dvojka" která spolupracoval s bývalým detektivem. Ale závěr byl i tak strhující. Prostě King no :).

13.11.2021 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Předešlé dva díly mě až tak nebraly proto jsem měla celkem dlouhou pauzu, než jsem se pustila do trojky. Tato kniha byla ale něco úplně jiného. Tentokrát necestujeme po světě, ale do minulosti. Napětí, gradace, smrt i láska. Všeho přesně tak akorát. Pěkné nahlédnutí do historie Norska a zajímavá postava staříka, který se z minulosti vynoří.
P.S.: Manžel ji četl dřív než já a varoval mě, ať nečtu anotaci, protože tentokrát prozrazuje příliš moc děje. Za to jsem byla ráda, protože zpětně by mě to štvalo. Tak bacha na to :).

05.04.2020 5 z 5

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

* Další leporelo na které si moc dobře pamatuji z mého dětství. Měla jsem ho moc ráda. Je to léty prověřená klasika. U dědy a babičky jsem svou jabloňku měla, která byla naštěstí nízkého vzrůstu, takže jsem na ni v pohodě dosáhla a plodila teda spoustu jablek :)
Teď jsem ji koupila našemu kloučkovi a poprvé ji dokázal celou soustředěně poslouchat cca v 11 měsících. Sice u toho stál, ale ty jiskřičky v očích. Moc se mu líbí. Nejraději ukazuje na sluníčko a taky má rád včelu. Teď jsem přidala 3D foukání větru a z toho je naprosto nadšený.
P.S.: Manžel má u svých rodičů starší vydaní, kde je tatínek, který stříká stromy v sandálech se sadařským kloboukem na hlavě, navíc je tam i Martínek s pejskem. Taky je vidět, že všechny ilustrace jsou jiné. Zajímavé....

28.03.2020 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Olsen je pro mě zase zpátky. U pátého dílu jsem se místy nudila a nadlidské výkony Marca mě opravdu nebavily. Ale tenhle díl mě zase dostal. Bavila jsem se od začátku do konce. Asad je fakt borec. Kdy se konečně dovíme co je zač - on i Rose??? Už se velmi těším na pokračovaní.

01.08.2019 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Koukám, že mi tady zmizel můj komentář, tak ho vkládám ještě jednou.

Když mi bylo asi 13, tak mi ji půjčila babička k přečtení, co na ni budu říkat. Opravdu jen půjčila - byl to její poklad, byla ve slovenštině a vždy si ji četla na Vánoce nebo v zimě za mrazivých zasněžených nocích. Já, byť už v pubertě, jsem k ní přistupovala téměř s úctou a bázní. Četla jsem ji tehdy taky v zimě a měla pro mě neskutečné kouzlo. Moc si ji už dnes nepamatuji, ale cítila jsem z ní opravdovost života, vážnost, i krutost. A ta příroda, jak jsem si ji představila...

03.03.2018 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

A jsem v tom až po uši! Po přečtení prvního dílu, jsem co nejdřív musela mít druhý. Naštěstí mi to vyšlo, v knihovně byl dostupný:). Kniha se mi moc líbí, baví mě a celou dobu jsem Jacobovi, Emmě a všem jejich přátelům držela palce, ať to všechno zvládnou. Byla jsem tam s nimi, cestovala smyčkami, bojovala a hlavně často tajila dech, jak to dopadne. Uff, když už to vypadalo tak nadějně, tak se dostaví šílený závěr. A... Promiňte nemám moc času, jdu na třetí díl.

04.09.2017 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Přiznávám, že tohle bylo fakt docela dobré. Překvapilo mě to. Rychle se to četlo, bylo to vtipné a bavila jsem se u toho. Kdyby měli studenti víc takových knih k maturitě, to by byly samé jedničky:) Od Molièra si přečtu určitě i něco dalšího.

14.02.2017 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Četla jsem ji už před delší dobou, kdy mě velmi přitahovala myšlenka, jak to asi tenkrát bylo.
Ano, pro mě byla opravdu čtivá, vtáhla mě do děje. Na to jak je to dlouho, co vyšlo první vydání, tak je velice dobře napsaná.

08.06.2016 4 z 5