Casion13 Casion13 komentáře u knih

Vražda, sex a sem-tam láska Vražda, sex a sem-tam láska Gabrielle Bernátová

Knihu prečítate ako rýchlu oddychovku, nemusíte nad ňou veľa premýšľať a dá sa celkom dobre predvídať čo sa asi stane. Na druhej strane je výhodou rýchly spád deja bez zbytočných opisov alebo dlhých rozhovorov. Príbeh ako taký je vystavaný najmä na postavách, ich konaní, ktoré je občas bez rozmyslu a vzájomných vzťahoch.
Oceňujem zasadenie do slovenského prostredia a prepojenie s mafiou, knihe to dodalo na zaujímavosti. Osobne mi dosť vadili neustále nadávky a vulgarizmy, k niektorým situáciam a postavám sa to zrejme hodilo, ale občas to bolo pre mňa zbytočné.

03.05.2020 3 z 5

Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu) Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu) Michaela Zamari (p)

Na pohľad útla kniha, ale prináša mnoho výborných informácií na jednom mieste, ktoré by si inak musel čitateľ pracne vyhľadávať. Navyše, nielen, že autorka Michaela Zamari zhromaždila informácie o výrobe, distribúcii aj propagácii knihy, všetky tieto a ďalšie časti obohatila o osobné skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie. Navyše, do knihy prispeli ďalší autori a ľudia z praxe svojim názorom a to vnímam veľmi pozitívne.
Rozhodne ju odporúčam autorom, ktorý uvažujú o vydaní knihy či už cez vydavateľstvo alebo na vlastné náklady, ale má čo ponúknuť aj knižným nadšencom a všetkým, ktorých zaujíma ako to vyzerá za oponou vydávania kníh.

02.04.2020 5 z 5

Všetky tie svety Všetky tie svety Juraj Čorba

Výbornés grafické spracovanie a zaujímavý námet, dobré spracovanie a dej, v ktorom nie je všetko hneď čitateľom naservírované, ale musia sa aj trochu zamyslieť a pozerať čo nie je v deji napísané.

13.02.2020 5 z 5