dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

I já jsem si prošla Potterovskou mánií. Je to klasika, co ovlivnila světovou lit.

04.10.2013

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

04.10.2013

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Fajnové počteníčko to v dětství bylo.

Dítě džungle Dítě džungle Sabine Kuegler

Chvílemi mi úplně nesedl ten styl psaní, ale jak jsem se začetla, tak to byla pecka! Hodně mě to zaujalo. Příběh z exotiky. Je zajímavé zjistit, že takhle někdo žije. Zajímavé na tom všem je, že příběh je podle skutečné události. Já s knihou byla spokojená. Perfektní odreagování.

04.10.2013 3 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Můj dětský hrdina, o jakém mi babička četla. Mám na to pěkné vzpomínky.

Labyrint Labyrint Suou Kózuki

Tajemná a mystická manga, co mě dostala a vyvedla ze všednodního života

04.10.2013 5 z 5

Tohle podle mě není jen kniha pro mladé, ale i pro rodiče a učitele. Pomůže jim nahlédnout do problematiky toho, co mladí prožívají. Mám moc ráda knihy o problémové mládeži, psychologické příběhy. Příběh Martiny nahlíží na anorexii jinak, než jsme zvyklí.

04.10.2013 5 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Tohle podle mě není jen kniha pro mladé, ale i pro rodiče a učitele. Pomůže jim nahlédnout do problematiky toho, co mladí prožívají. Mám moc ráda knihy o problémové mládeži, psychologické příběhy. Něco o gamblerství jsem však ještě nečetla. Paráda. Je v tom i romantika - vztah se slepým klukem. To se taky nevidí v každé knize. Tahle kniha by měla být slavnější, dostane vás a pomůže pochopit některé mladé.

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Krásný, dojemná, parádní. Líbila se mi moc. Ten Ammin příběh v tomhle podání nemá chybu. Ke knížce se ráda vrátím.

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Páni, tohle bych dala určitě číst svému dítěti. Bylo to fakt parádní. V příběhu najdete vše - napětí, zábavu, humor, zamilovanou zápletku, kdy nevíte, jak to dopadne s Katie a jejím kamarádek, přátelství, detektivní zápletku. Jazyk je čtivý, kniha vás vtáhne do děje. Březina je klasik dnešní lit. pro mladé.

Líbat anděly je nebezpečné Líbat anděly je nebezpečné Thomas Brezina

Prima odreagování o prázdninách. Moc ráda tu knihu mám. Vicky zaujme socha anděla, prožije fajn zážitky s partou a zachrání jednu rodinu. Vtipně napsané.

04.10.2013

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Jako celek se mi kniha líbila, jako příběh samotný taky. Chvílemi však byla napsaná moc zdlouhavě a některé pasáže mě nudily. Zase však pointa nebyla vůbec špatná. Zajímavý pohled na válku.

04.10.2013

Tuhle knihu jsem nečetla naposled. Přečetla jsem ji na jeden dech a byla unešená. Něco takového se nečte každý den. Je to životní filozofie, měl by se nad ní každý zamyslet. Je tam vysvětlení, proč je to se společností tak špatné.

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Občas nad touhle knížkou musím přemýšlet. Když uvidíte tuhle knihu můžete ji za 1) odložit je to nesmysl nebo vás naopak za 2) nadchne. Já jsem byla dějem knihy nadšená. Občas jsem zase pochybovala, jestli je tohle vůbec možné. Myslím, že jsem ještě nečetla nic podobného a určitě je to zajímavá zkušenost.

04.10.2013 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Co napsat, silný příběh. Láska je jen slovo, málokterá láska může být šťastná, málokterá naplněná. Naráží se zde na věčný problém této společnosti, kde málokterá duše a srdce najde lásku. Příběh je emotivní. Verena a Oliver jsou literární postavy, které naplnili příběh o zlomeném srdci a zrazené lásce.

04.10.2013 4 z 5

Román pro dívky Román pro dívky Petra Vaisová

Pokud si knihu přečtete v pravé době, asi ve věku 13 let, tak vás to fakt chytne. Mládež a každý s sebou nese svůj problém. Zaujali mě osudy Marušky, Ireny a Kristy... Spletité příběhy mladých lidí.

04.10.2013 3 z 5

Martinka ve škole Martinka ve škole Gilbert Delahaye

Taková moje kamarádka z obrázku :) Znala jsem většinu jejích knížek.

Martinka u tety Lucie Martinka u tety Lucie Gilbert Delahaye

Taková moje kamarádka z obrázku :) Znala jsem většinu jejích knížek