dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Miluju tuhle knížku!

Lví král Lví král Walt Disney

Disney, to je to, co každý jako dítě miluje. K dokonalosti není co víc psát.

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

klasika

04.10.2013

Další dobrodružství včelky Máji Další dobrodružství včelky Máji neznámý - neuveden

Včelka Mája, vždycky jsem jako dítě její život v úlu prožívala.

Janíček Janíček Kamila Sojková

Tahle knížka je možná trochu zapomenutá, přijde mi to jako škoda. Není to sice klasická pohádka, ale ten příběh je dojemný a velmi silný. Pomůže rodičům s dětmi mluvit o válce.

Broučci Broučci Jan Karafiát

Milovala jsem je jako dítě. Měla jsem je ráda v předčítání mé maminky i babičky. Kniha je lepší než současný Večerníček. Broučci co žijí jako lidé a prožívají svůj život. Jedna z knih, co když v dětství přečtete, si pamatujete navždy.

Pohádky (26 pohádek) Pohádky (26 pohádek) Hans Christian Andersen

Ošklivé káčátko, Malá mořská víla, Sněhová královna. Tyhle pohádky jsem milovala jako dítě a jednou je budu číst i vlastnímu dítěti.

Podařená dvojčata Podařená dvojčata Enid Blyton

V době od 10 až 12 let to byla moje srdcovka. Příběh děvčat z internátní školy mě vážně zaujal. Doporočiji jej každé mladé dívce.

Pohádky z bodlákové meze Pohádky z bodlákové meze Dagmar Štětinová

Velice krásné obrázky :)

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Co dodat, je to klasika a jedna z těch TOP a NEJ knih, které si musí zamilovat každé dítě. O dokonalost knihy se zasloužily i fotky. Celkově mám tuto knížku moc ráda :)

Pohádky z hor Pohádky z hor Zdeněk L. Dufek

Pohádky mého dětství

04.10.2013 5 z 5

Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Pohádky se zvířátky (8 pohádek) Vladimír Sutějev

Oblíbená. Souhlasím, s ní se učí číst samo.

Čmelák Aninka Čmelák Aninka Ondřej Sekora

Krásná knížka. Vždycky jsem měla ráda knihy, kde zvířata měla lidské osudy a příběhy. Sice je to smutné, ale smrt se v lit. často objevuje. Má ji ve svých pohádkách i Božena Němcová, tak proč ne tady :)

Míša a Liduška Míša a Liduška František Piják

Měla jsme ji kdysi ráda. Sympatické děti, jaké jsou blízké určitě každému předškolákovi :)

Kamarádka pohádka Kamarádka pohádka Howard Hall

Moje dětská klasika :=) Krásné obrázky

04.10.2013

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Nejsem si jistá, jestli si ještě někdy knihu přečtu. Remarque je Bůh, pokud jde o psaní knih z tématikou války. Je to až moc syrová zpověď vězňů, kteří se stávají jen lidskými troskami, jejich přátelství i lásky...

Polednice Polednice Julia Franck

Občas trochu nudné a dlouhé pasáže na mě, ale jinak opravdu lidsky a skvěle propracovaný příběh. Osud matky, co si nedovede vytvořit citovou vazbu ke svému synu. I když historické knihy moc nemusím, tohle se mně líbilo.

10.07.2013 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Jen pro silné povahy. Velmi syrově napsaný příběh a osud nacisty. Popis jeho života doma s nábožensky fanatickým otcem, pak práce vojáka, nezájem o ženy, vybudování si statku a nakonec jeho práce pro SS. Velice zajímavě propracovaná psychika, čtenář nahlédne na problematiku holocaustu pomocí očima SS, který si vůbec až do svého odsouzení na smrt neuvědomuje, co dělá špatně.

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Prostředí nemocnice a dvou duší matky a dcery + detektivní příběh jako zápletka. Psychologická detektivka, co odkrývá příběh rodiny.

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

Co říct o knize, která popisuje tolik hrůzy a trápení? Docela mě při čtení děsilo, kolik krutosti je v lidech a jak dokáží týrat dítě. Je umění psát tak čtivě o tolik násilí. Nenáviděná Judy, její rozvedení rodiče a následně odpojená od sester a svých blízkých do dětského domova, následně opět ke své rodině, kde jí berou její nejlepší kamarádku ze sousedství, donutí převlečenou za kluka cestovat lodí do cizí země, kde ji čeká znásilnění, šikana ve škole, útek k cirkusu od jakého se zase dostane do spárů nábožensky fanatické rodiny. Nakonec ji čeká boj o holý život. I když kniha patří k oblíbeným, bylo mi zle a do pláče, jak moc ji lidi ublížili...

28.05.2013 5 z 5