dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Pasťák Pasťák Karel Misař

Ponuré, smutné, děsivé

07.11.2012

Maminko, prosím tě, nepij! Maminko, prosím tě, nepij! Kateřina Havlová

Tahle knížka mě úplně rozesmutnila...:/ :( Sice málo známá, ale jedna s těch nejlepších, co jsem četla. Hodně psychologicky propracované :)

07.11.2012 3 z 5

Tvá, navždy Tvá Tvá, navždy Tvá Kateřina Veselá

Začátek knížky mě vyloženě nadchnul. Sice románek, ale byly v něm ženy. Docela netradiční. Celá zápletka mě bavila, konec byl ale trochu zklamání. Autorka to skvěle propracovala, mohla popsat složitou psychiku stalkera. Ten konec byl moc zkrácený a dle mě tak knížka mohla skončit zajímavěj.

18.10.2012

Dětská nevěsta Dětská nevěsta Delphine Minoui

Obdivuji, co ta malá holčička dokázala vydržet. Většinou mi přijde, že dospělé ženy v těchto zemích se neubrání, ale tahle holčička to dokázala! Skvělé!!!

Bezbranná Bezbranná Julie Gregory

Souhlasím s tím, že jsem čekala víc, styl psaní mě trochu nudil, ale ten příběh je sada! Nevěřila bych do čtení, že existuje něco takovýho vůbec existuje... Dost děsivý způsob jak ublížit dítěti.

17.10.2012

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

I jako holka, která sport neprovozuje a nesnáší ho uznávám, že tenhle příběh je moc pěkně napsaný a dá se u toho pobavit :)

Boží mlýny Boží mlýny Vlasta Javořická

Jednou jsme to doma četli. Začátek o přátelství a společném dětství. Potom nespravedlnost a nakonec zápletka a zajímavý lidský osud.

Prstýnek Prstýnek Vlasta Javořická

Smutné, zamilované, čtivé, krásné... takhle by se to dalo charakterizovat.

Žoržína Žoržína Blanka Kubešová

Četlo se to těžko, styl vyprávění mi nesedl. Příběh je to ale pěkný :-)

Kamarádky z lavičky Kamarádky z lavičky Anne Maar

Moje oblíbená knížka v dětství. Určitě bych si ji přečetla na odreagování i teď a jednou četla vlastním dětem.

13.10.2012 5 z 5

Přátelství z nebes Přátelství z nebes Lucie Hrochová

Je to krásné, pohádkové, plné fantazie. Strašně se mi líbí přátelství, popis nebe. Líbil se mi styl vyprávění a vtáhlo mně to do děje. Škoda, že knížka není tolik známá. Je to paráda! :)

13.10.2012 4 z 5

Povodeň a já Povodeň a já Radka Kvačková

Nesedl mi úplně styl psaní, dle mně tomu chybělo to správné vyprávnění a pokus o dramatično. Ale jinak popis drsné zkušenosti.

10.10.2012

Zloděj kufrů Zloděj kufrů Arnošt Lustig

Mystické drama z ghetta. Strhující příběh.

04.10.2012 5 z 5

Milovala jsem tyrana Milovala jsem tyrana Caroline Bréhat

Začátek je trochu červená knihovna, ale pak je to dost zajímavé a hlavě poučné... Ženy by si na tohle měly dát v životě pozor.

04.10.2012

Krysař Krysař Viktor Dyk

Moje oblíbená povinná četba :))

27.09.2012

Nehodná dcera rodu Smiřických Nehodná dcera rodu Smiřických Anna Březinová (p)

Je to docela vtipně napsaná a pěkná knížka :)) Historicko, smutný román.

19.09.2012

Dvojčata Pat a Isabela Dvojčata Pat a Isabela Enid Blyton

Frajerky co odjely studovat. Docela vtipné :))

18.09.2012

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Sice občas zdlouhavě psané, ale jinak srdeční knížka. Mám ji moc ráda. Realisticky popsaný život ve škole, smutná smrt kamarádky... S toho mi bylo smutno hodně :(( Muselo to být hrozné. Nakonec zamilované a krásný konec.

14.09.2012 5 z 5

Gabra a Málinka, povedené dcerky Gabra a Málinka, povedené dcerky Amálie Kutinová

Moje dětství. Ta Gabra byla dycky potvůrka a Málinka hrozně milá.

14.09.2012

Marika píše Vincimu Marika píše Vincimu Taťána Březinová

Pěkný byl hlavně ten první příběh o dívce, co se učí ve Vandsdorfu. Jezdí navštěvovat otce apod. Celkově zajímavý příběh.

14.09.2012 5 z 5