dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Poraněné srdce Poraněné srdce Frank Peretti

Dalo se to číst :)

Základy sociální psychologie Základy sociální psychologie Nicky Hayes

základy, ale fajn kniha :)

Umění jednat s dospívajícími Umění jednat s dospívajícími Édith Tartar-Goddet

Přehledně a poučně psaná kniha pro mě. Posloužila mi jako dobrý podklad.

Úzkost a strach u dětí Úzkost a strach u dětí Jan Vymětal

přehledné a poučné

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Moje oblíbená :) Hodně tajemný a nepředvídaný děj.

Na světě nejsou jen pomeranče Na světě nejsou jen pomeranče Jeanette Winterson

Líbil se mi námět

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Povedené! Souhlasím s názory pode mnou.

08.11.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Já osobně moc romantické knihy nemusím, ale tahle se dala. Sice místy mě to nebavilo, ztrácela jsem se v nepřehlednosti, ale určitě ta myšlenka a údiv, jaké scénáře život píše ve mně zůstal.

08.11.2014 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Souhlasím se vším. Taky jsem si říkala, že to je jen dobrodružná kniha o malých klucích na ostrově. Pozděj se to ukázala jako kniha, má docela dobrou pointu. O systému společnosti a dobrý je ten konec!

03.10.2014

Děvče na zabití Děvče na zabití Milada Golobová

Dalo mi to teda práci přečíst. Jinak knížka se mi líbila, problémové dospívání z jiného úhlu pohledu, protože knížka je z úplně jiné doby.

03.10.2014

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuhle knížku hodnotit. Pro někoho brak, kritikům se kniha nelíbí a přesto získala popularitu. Přímo kvalitní knížka to fakt není. Přesto má svoje kouzlo pro lidi a to kouzlo je v tom, že to je taková pohádka. Červená knihovna je prostě prodávaná. Když si vezmete ten příběh : obyčejná holka se náhodou dá dohromady s milionářem, která má narušenou psychiku a tu si kompenzuje drsným sexem. Přesto se mu naivní panna líbí a začne ji zaučovat. Některé zápletky jsou dobré - jeho šílená bývalka, ten chlap, který mu závidí a šel po něm. Třetí díl se mi líbil. Svatba, líbánky, fakt pěkný. Zápletka s těhotenstvím a krize o změně příjemní byly roztomilé. Konec byl tak sladký, že jsem z něho málem dostala cukrovku. :)

03.10.2014 3 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Skvělé :) Četla jsem jen málo knížek s podobnou tématikou.

03.10.2014 4 z 5

Cesta k mým matkám Cesta k mým matkám Edith Holá

Silný životní příběh, který by ale mohl být napsaný čtivěji. Jak bylo řečeno, odbíhání, zmatenost, stále stejné popisy.... Autorce přeji v životě hodně šťestí :)

10.09.2014 3 z 5

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

Musím v úvodu přiznat, že některé pasáže mě nudili a do čtení jsem se musela nutit občas. Knížka však patří k těm lepším knihám pro mladé. Rozhodně má kniha větší potenciál než jen holka a kluk, bla bla bla zápletka a happyend. Owen je kluk, se kterým bych si rozuměla. Škoda, že takoví kluci moc v realitě nejsou. Kniha popisuje rodinné problémy, vztahy mezi sestrama, ale je to taky kniha o dívčím přátelství.

10.09.2014 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Líbí se mi knihy s podobnou tématikou, jako je skloubení války z pohledu dětí. Kniha je psaná opravdu věrohodně, z pohledu malé holčičky. Chvilkama se moc mísila minulost a přítomnost, ale ty pocity, jak to bylo vystiženo, je skvělé. Jedna z těch knih, které stojí za to si přečíst!

16.08.2014 5 z 5

Stará láska nerezaví, já v tom vidím to, že je tam popsané, že i po letech k sobě našli cestu dva lidé... Co se týče náboženské filozofie, tak v tomhle podání to bylo super.

16.08.2014 3 z 5

Těhotenství a péče o dítě Těhotenství a péče o dítě Alison Mackonochie

K tomu se jednou určitě vrátím, je to prakticky a přehledně napsané

12.08.2014 5 z 5

Na okraji světla Na okraji světla Maria Peura

Jedna z nejlepších! Opravdu je to drsně a přitom lyricky a baladicky popsané. Smutný příběh o dospívání, problémové mládeži a o smrti a přitom formou úvahy. Strašně se mi to líbí a to i styl psaní. Ráda bych četla další knihy :))

07.08.2014 5 z 5

Dítě a mateřská škola Dítě a mateřská škola Soňa Koťátková

Hodně užitečné, i po čase se k ní vrátím :)

07.08.2014 4 z 5

Každá jsme jiná 2 Každá jsme jiná 2 Aoi (p)

3 je nejlepší, ale celkově příběh parádní :)

07.08.2014 5 z 5