Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Případ tajemného lukostřelce Případ tajemného lukostřelce Stanislav Češka

Poměrně ctiva historická detektivka s par nedostatky - blíže v moji recenzi.

15.03.2019 4 z 5

Závěrečný účet Závěrečný účet Petr Heteša

Čtivé a akční - viz recenze ve vedlejší sekci.

26.02.2019 3 z 5

Marvel Knights: Spider-Man: Jed Marvel Knights: Spider-Man: Jed Mark Millar

Přímé pokračování předchozí knihy “Dolu mezi mrtvé”. Dej pokračuje, spiderman dal patra po své tetě, ale bohužel ji ani v tomto díle nenajde a tato linie příběhu se neuzavre. Dalsipokracovani v češtině bohužel nevyšlo.
Každopádně kniha nám ukazuje konec Eddie Brocka jako Venoma.

25.02.2019 3 z 5

Marvel Knights: Spider-Man: Dolů mezi mrtvé Marvel Knights: Spider-Man: Dolů mezi mrtvé Mark Millar

Kresba zajímavá. Příběh únosu tety May a Spidermanovo patrani vypadal zajimave. Setkání s Owlem, který ho využije pro své plány a bitva Spidermana s Vulturem a Elektrem je koukatelna. Nebylo by to špatně, kdyby.... kdyby v té knize příběh ukončili, což se nestalo.
Pro mě zklamání, když se vlastně nedozvíme, jak tetička dopadla. Štěstí, ze vyslo pokračování a V další knize série “Jed” se snad dozvíme konec...

25.02.2019 3 z 5

Případ nitravské mince Případ nitravské mince Stanislav Češka

Ctive, zajímavé - více v recenzi.

23.02.2019 4 z 5

Spousta času na smrt Spousta času na smrt Petr Heteša

Docela ctivy cyberpunk, zajímavě vytvořeny svět uvnitř počítače a datových síti. Jsem zvědav na další díly.

13.02.2019 4 z 5

Kejda Kejda Dan Černý

Ctiva, celkem vtipná a svižně odsypajici silenost.

31.01.2019 4 z 5

Asgard Asgard Xavier Dorison

Pěkný ucelený příběh s hezkou kresbou.

20.01.2019 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Velice dobře napsaná detektivka, hodně čtivá. Uvěřitelná.
Autor dej pěkně zaobalil a až do posledních stránek zakryl hlavní důvod toho o co vlastně jde, trošku to připomíná námět jako pro knihy od Clancyho nebo Forsytha, kdy dobře využil nějaké existující historické situace a obalil ji zajímavým dějem této detektivky.

Jako malou výtku ohledně znalosti prostředí, mohu napsat že mi zpočátku dost vadilo ze si autor plete výjezdovku se zásahovkou.
stejně tak pro mě přišlo trošku neuvěřitelné, proč by po běžných i když masovejsich či poté sériových vraždách pátrali na organizovaném zločinu...

14.01.2019 4 z 5

Zamrazení Zamrazení Ross Macdonald

Mě se to libilo. Ctive napsane se zajímavým rozuzlenim.

07.01.2019 4 z 5

Stíny Stíny Neil Gaiman

Povedená adaptace.

01.01.2019 4 z 5

Tři případy a poručík Luis Mendoza Tři případy a poručík Luis Mendoza Dell Shannon

Docela dobré detektivní příběhy v jednom z amerických velkoměst někdy v šedesátých letech, které řeší kriminálka pod vedením poručíka Mendozy.

22.12.2018 3 z 5

Hovězí v žaludku - Pekelný nářez Hovězí v žaludku - Pekelný nářez Martin D. Antonín (p)

Zpočátku mi to přišlo zajímavé a zábavné, ale dočetl jsem jen do půlky, pak mě to přestalo bavit. Druhý díl ani další už zkoušet nebudu.

19.12.2018 3 z 5

Nejlepší detektivní povídky roku 2017 Nejlepší detektivní povídky roku 2017 * antologie

Jako vždy některé povídky lepší, jiné horší.
Z důvodu limitu rozsahu u některých povídek zbytečně rychlý konec, kdy v posledním odstavci se vše najednou objasní...

19.12.2018 3 z 5

Blackout Blackout Jan Kovanic

Kdysi jsem četl Tmu od Neffa a vím, že se mi námět líbil a snad i samotná kniha (upřímně už si na celý děj nepamatuji), proto jsem s potěšením sáhl k této knize, která je ze stejného světa a vysvětluje a pokračuje v ději dál.
První části knihy, které pojednávají o počátku Elektrické smrti, o tom jak se lidé začínají chovat, jak se zjevují mocní vládci a podobně byla velmi čtivá a strhující.
Spoiler:
Každopádně jakmile se objevil první náznak o možnosti telepatie, tak mě to trochu nemile překvapilo, že z uvěřitelného děje se stává neuvěřitelný. Nepamatuji si zda Neff tam tuto možnost měl nebo ne.
Když se pak vytvoří buňky telepatů a komunikují spolu po světě, tak se mi to přestávalo líbit. V tu chvíli se asi od poloviny knihy také objevují zbytečně obšírné vysvětlivky kde čeho.
Závěr mě vyloženě otrávil. Pokud by autor nechal pouze zápletku ztráty elektřiny a nechal to jako postapo příběh, kde by se věnoval vybrané rodině a povšechně okolí, bylo by to fajn. Jenže jakmile zemře otec a stane se součástí vesmírné síly, objeví se opravdu ufoni nebo jejich dílo a v závěru vše skončí happyendem, nekonečným mírem, zánikem násilí a elektřina se vrátí, tak mě to naprosto znechutilo. Konec úplně degradoval celou knihu.

28.11.2018 2 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Tomáš Petrásek

Kniha mě lákala, neboť vyhrála novelu v CKČ, což by měla být záruka kvality. Bohužel jsem se už poněkolikáté přesvědčil, že co se líbí porotě, to se často nelíbí mě. Dočetl jsem stěží první část a odložil to.
Na můj vkus je to psané strašně zdlouhavě a nezáživně. Zbytečně dlouhé divně psané věty, nudné astronomické vysvětlování a málo děje, který by odsejpal.
Chtěl jsem to dočíst, abych zjistil, jestli bude zajímavá pointa a jak to vlastně dopadne, ale prostě jsem to nedal. Nejspíš se k tomu ani nikdy nevrátím...

22.11.2018 1 z 5

Trapný konec rytíře Bartoloměje Trapný konec rytíře Bartoloměje Václav Erben

Zajímavý a čtivý historický příběh, s poněkud, pro mě, překvapivým koncem, který jsem podle názvu knihy upřímě řečeno nečekal.

V knize mi trochu vadil styl rozvlekleho popisneho vyprávění možná zbytečných věci slovy vypravěče. Samotné vyprávění dějově linky a příhod hrdinu již bylo psáno dobre. Nicméně toto nemusí ostatním vadit.

20.11.2018 3 z 5

Velice dobře napsaný thriller, ktery se drží skutečnosti a v ničem nepřehání. Rozhodně uvěřitelné.
Myslím že knihy o Miko Syrovém jsou čím dál tím lepší.
Škoda, Že se nejedná o uzavřeny případ jako v předchozích knihách.

11.11.2018 4 z 5

Pískožrouti Pískožrouti Denny Newman (p)

Kvalita povídek spíše průměrná. Kdyby tam nebyl upír a zmínky o jiných bytostech, tak by to s fantasy nemělo co delat. Spíše rádoby humorné povídky a parodie na par známých hrdinu (Bond, Rychle šípy a Bratrstvo kočičí pračky apod.) Občas úsměvné, ale žádné terno. Vesměs mi to přišlo jako příběhy o nicem, jen s pokusem humoru a skoro nikdy s nějakou kloudnou pointou.
Za mě zklamání, čekal jsem víc...

09.11.2018 3 z 5

Zlaté zrcadlo Zlaté zrcadlo Ondřej S. Nečas (p)

Docela čtivé. Zajímavý detektivní příběh.

04.11.2018 3 z 5