Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Daredevil: Muž beze strachu: Omnibus: Kniha druhá Daredevil: Muž beze strachu: Omnibus: Kniha druhá Brian Michael Bendis

Opět dva perfektně propracované příběhy s vhodnou kresbou. Super komiks spíše pro dospelejsiho čtenáře.

07.12.2019 5 z 5

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha první Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha první Brian Michael Bendis

Perfektní příběhy, odpovídající kresba. Takový dospelacky komiks.

03.12.2019 5 z 5

Dramatik / Kněz / Kříž Dramatik / Kněz / Kříž Ken Bruen

Ctivy a zabavny pohled na život, rádoby detektivní patrani a názory a myšlenky irského samorosta, bývalého gardisty Jacka Taylora. Detektivkou bych to nenazýval, protože Jack jako detektiv málokdy něco vyřeší.

03.12.2019 4 z 5

Kříž Kříž Ken Bruen

Opět ctive, dobře napsané. A stejně jako předchozí knihy, víc nez detektivka, pohled na svérázný život Jacka Taylora a ostatních Irů v jeho městě.
Nicméně stale zábavné.

03.12.2019 4 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Oddechova detektivka z českého prostředí, která se více jak polovinu knihy věnuje životu a vztahům Antonína Lišky a až po příjezdu hlavních hrdinu do penzionu U dvou Lišek se dozvídáme, ze zde byl zavražděn a postupně je nám odhalován další dej. Hrdinka Marie zjisti pochybnosti o pachateli a její druh komisař Klenský se pustí do prověrky případu. Vrah možná není vrah, protože kriminalka se při původním vyšetřování spokojila s prvním podezřelým...
Nové vyšetřování je rychlé a v knize skoro okrajové, nicméně případ je úspěšně vyřešen (i když ne ze by na tom měli hlavní hrdinové nějaký významný podíl). Protože se však jedna o českou detektivku z českého prostředí, je výsledek uvěřitelný a věřím, ze tak nějak by to opravdu dopadlo. Nejedna se zkratka o žádný zahraniční thriller nebo detektivku plnou vražd, ale pohodové čtení s detektivní zápletkou.

Na děj to sice nemá žádný vliv, ale docela mě zaujalo, ze hlavního hrdinu autorka v knize jmenuje pouze příjmením Klenský a jeho družku stále jménem - Marie. Dokonce i Marie o svém budoucim muži vždy mluví a přemýšlí jako o Klenskym... zvláštní...

27.11.2019 3 z 5

Kněz Kněz Ken Bruen

Roman se opět zaměřuje hlavně na hlavního hrdinu, bývalého gardistu Jacka Taylora, který se snaží vyrovnat se smrti kamaradovy dcery, kterou zavinil. Snaží se nepropadnout alkoholu a kouření a se svými problémy prochází celou knihou. Poznávání jeho názory a vnímání irského městečka, jeho obyvatel a zejména měnící se vztah Irů k církvi.
Dej kriminální linky se točí kolem vraždy pedofilniho kněze, kterému pachatel urizne hlavu. Gardiste nic nevysetruji, nikoho to moc nezajímá, jen otec Malachy požádá Jacka, aby to vysetril. Ten se do toho tedy neochotně pouští a opět aniž by se nějak snažil se nakonec prokouse dějem až se případ skoro bez jeho přičinění vyřeší.
Zkratka je to opět taková sverazna nedetektivka, která se spíše zaměřuje na hlavního hrdinu a jen okrajove se zabývá samotným případem. Nicméně čte se to hezky a svižně a poznávání Irska a nátury tamních obyvatel je z pohledu Jacka velmi zábavné.

16.11.2019 4 z 5

Dramatik Dramatik Ken Bruen

Moje první setkání s tímto autorem a mohu říci, ze příjemné. Kniha je psaná z pohledu první osoby a je velice ctiva. Myšlenky hlavního hrdiny jsou většinou vtipné a celkové dobře dokresluji jeho charakter. Nicméně, spis než detektivka či thriller je kniha spíše vyprávěním o životě hlavního hrdiny, bývalého gardisty, o jeho vztazích, přátelích, rodném irském městě. Ačkoliv je najat jako soukromý detektiv, tak samotné detektivní práci se roman či spíše hrdina, věnuje hodně málo. V podstatě na to kašle nebo obcas něco na par řádcích knihy prověří a vyřešení hlavního případu románu knihy mu v podstatě spadne samo do klína. Pachatele najde aniž by se sebevice snažil. Závěr je zajímavý ale vzhledem k povaze hrdiny nepříliš překvapivý, přesně jej vystihuje.
Každopádně kniha se mi líbila a zkusím další, ačkoliv to opravdu skoro není detektivka, aspoň tak jak je člověk zvyklý.

07.11.2019 4 z 5

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

Soubor krátkých povídek a fejetonu má hezky poskládana slova a dobře se to čte. Knížka vám vydrží par hodin a než se nadejete, jste na konci. Každopádně tato kniha o ženských starostech a starostech je asi jen knihou pro ženy. Mě to nezaujalo, nic mi to nedalo, mimo zabiti chvilky času. Jakmile jsem knihu dočetl, nezůstalo po ni v hlavě ani památky.
Chtěl jsem si konečně něco přečíst od Bary Nesvadbove, protože jsem měl dojem, ze to bude slušná konkurence Vieweghovi, Hartlovi či Trestikove. Bohužel tato sbírka krátkých textu nebylo to prave a měl jsem v knihovně sáhnout po něčem jiném. Možná delší roman bude zajímavější...

04.11.2019 1 z 5

Vetřelec - Covenant: Počátek Vetřelec - Covenant: Počátek Alan Dean Foster

Příběh dokreslujici universum vetrelcu a predátorů, který se odehrává v dobach, kdy se lidé s těmito tvory ještě nesetkali. Blíže se seznámíme s bezpečnostními pracovníky Covenantu a par dalšími postavami kolonizační lodi, kteří vystupují v předchozí knize (chronologicky následující až po této), kde někteří mimo rychle smrti nic neukazali.
Samotný příběh se točí kolem náboženské sekty, která se na základě nočních můr svého proroka snaží zamezit odletu Covenantu a rozvoji kolonizace vesmíru firmou Weyland Yutani.
Kniha je napsána dobře a je ctiva. Takové sci-fi, které vůbec nemuselo patřit do světa vetrelcu, protože jej z mého pohledu o moc neobohatilo. Spis o nic. Sice se seznámíme s posádkou Covenantu a hlavně společnosti W-Y, ale to je málo. Pokud bychom o nich nic nevěděli, nic by se nestalo, nic podstatného pro další události to není.
Náboženská sekta, která se na technicky zaměřené Zemi objeví a naslouchá vizim z nocnich můr jednoho blázna mi přijde k neuvěření. Pokud by členy byli nějací vidlaci, tak možná, ale protože jsou v ni vesměs inteligentní lidé, kteří pak dokážu plánovat útoky na společnost, sabotáže a vraždy, tak tomu neuverim. Rozhodne ne, pokud jim stačí jen vyprávění šíleného muže o nebezpečí, které číhá ve vesmíru...
Zkratka, tato kniha mi do světa vetrelcu přijde zbytečná.

31.10.2019 3 z 5

Třináctá oběť Třináctá oběť Tony Parsons

Kniha je dobře a svižně napsaná a čte se skoro jedním dechem. Autorova zápletka, cílící na aktuální problém nelegální imigrace a s ní spojeného organizovaného zločinu, je velice pěkně zpracovaná. Vyšetřování případu a práce policie, stejně jako jednání a vykreslení hrdinů, jsou uvěřitelné, realistické a logické. Rozuzlení je zajímavé a původní motivace pachatele rozhodně stojí za zamyšlení. Cesta do pekla je zkrátka dlážděna dobrými úmysly...

23.10.2019 5 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Poměrně ctivy příběh z daleké minulosti světa Star Wars, kde ještě nenajdete klasicky známé Jedie ani Sithy, žádný boj světle a temné strany a dokonce ani světelné meče.
Doba a svět je to tak vzdáleny před filmovými epizodami (i všemi knihami), ze pokud by se zde nevyskytovala Síla, její uživatele si neříkali Je’daiiove a nevyšlo to v serii pod hlavičkou Star Wars, tak by to šlo vnímat jako jakýkoliv jiný sci-fi/fantasy příběh z jakéhokoliv jiného prostředí. Zkratka zde nenajdete to, co od knih ze světa SW očekáváte.
Každopádně není to spatne, je to ctive a zajimave.

16.10.2019 4 z 5

Dobyvačné armády Dobyvačné armády Jean-Claude Gal

Luxusní zpracování, nádherná kresba, ctive příběhy.

08.10.2019 4 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Kdysi dávno jsem viděl film, a ten mě teda vůbec nenadchl, co si vzpomínám bylo to velké zklamání.
Nyní jsem se pustil do knihy a musím říct že to je naprosto perfektne napsané scifi ze světa vetřelců. Četl jsem to skoro jedním dechem, bylo to vynikající. Dobře popsána posádka, její chování, jejich motivace i myšlenky. Zajímavý pohled a vysvětlení původu vetřelců.
Teď jsem si hned potom pustil znovu film, a musím říct, že kniha, Ačkoliv je to vlastně přepis filmu, je oproti filmu stále naprostá pecka. Film jí nesahá ani po paty.

08.10.2019 5 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Vynikající příběh z historie star Wars univerza. Velmi ctive napsáno.

11.09.2019 5 z 5

Krvavé peníze Krvavé peníze Luděk Kubát

Kniha je slušně napsaná, čte se skoro jedním dechem a zabaví vás na pár hodin. Jedná se o takové oddechové čtení, kdy se zločiny snaží vyřešit amatér a policisté zde hrají spíše vedlejší roli.
Děj je vystavěn logicky, nejsou zde žádné nečekané náhody a je vcelku uvěřitelný (pokud tedy věříte, že by sběratel kamenů s traumatem z války šel vyšetřovat únos a hledat pachatele).

ačkoliv autor má na kontě méně knih než někteří starší, zasloužilejší a plodnější autoři, kteří v edici Původní česká detektivka vydávají své knihy, rozhodně jeho román kvalitou některé z nich převyšuje a řadí se k tomu lepšímu, co bylo v edici poslední roky vydáno

11.09.2019 4 z 5

Lovci temného moře Lovci temného moře Mel Odom

Perfektně napsaný a ctivy dobrodružný příběh plný verlybaru a pirátů, okoreneny mimozemským predátorem.

13.08.2019 5 z 5

Virtuální světlo Virtuální světlo William Gibson

Zajímavý pohled na budoucnost.

31.07.2019 3 z 5

Indiánské léto / El Gaucho Indiánské léto / El Gaucho Milo Manara

Nezaujalo

30.07.2019 3 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Goffu a jeho knížky mam rad, jsou ctive, dobře napsané a z hlediska popisu policejní práce realistické. Tato kniha je proti sérii s Miko Syrovym méně akční, ale aspoň je méně filozofujici než Remi, který byl pro mě zklamáním.
Roman v hlavní roli s novinářem vypadal zpočátku lákavé, mohl to být trochu jiný pohled na policejní práci nebo kriminální případ než na jaký jsme zvykli u ostatních knih. Bohužel se hlavní hrdina, novinářský elev, k případu pohřešování mladé dívky skoro nic nedozví a to nic nám prevypravi. Samozřejmě se dočteme par informaci o práci policie, ale jelikož ti nehrají hlavní roli, je jich poskrovnu. Pohledy ostatních zúčastněných nám děj doplní par náznaky a pokusí se vykreslit aktéry.
Případ pohřešování se v půlce knihy nějak vyřeší a my se posunem v čase a zacteme do zpovědi muže, se kterým jsme se setkali v úvodu. Ten nám konečně díky vycitkam svědomí po 22 letech odvypravi, jak se vlastně vše ve skutečnosti odehrálo. Závěr je překvapivý, protože indicie k němu v knize nemáme celou dobu žádné - mě osobně zklamal a byl k neuvěření.
Knihu jsem přečetl během jednoho dne, protože díky rozvlacnemu ději jsem si přál být co nejrychleji na konci, abych zjistil jestli autor po pomalém rozjezdu nepřepne na zazivnejsi akci, která mě vtáhne do děje a pohltí. Nestalo se, bohužel.

21.07.2019 3 z 5

Aréna Aréna Simon Scarrow

Vynikající historicky roman ze starověkého Říma.

19.07.2019 5 z 5