dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

První krev První krev Angela Marsons

Bylo moc krásné vrátit se zase zpátky na začátek, ke "starému a kompletnímu" týmu. :-) Čtení mě opravdu moc bavilo a jak už to u Marsonsové bývá, opět jsem se bavila od začátku do konce. Tip na vraha jsem měla správný, ale jak to tak bývá, na dalších stránkách jsem ho zase zamítla, takže ve finále jsem byla zase překvapená.... :D Jsem ráda, že mě za celý měsíc čeká další kniha od této autorky, ale to následující čekání mě pak asi zabije.. :D Musím doufat, že má autorka v hlavě ještě hodně nápadů na další a další díly s Kim a jejím týmem :-)

08.05.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Další skvělý díl, který byl plný zvratů, napětí, bolesti, ale i pochopení. Více slov asi není třeba, abych neprozradila děj. Každopádně já jsem si čtení zase užila a těším se na další pokračování této skvělé party :-)

21.03.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tentokrát jednu hvězdičku uberu, jelikož úplně nemám ráda, když se "historie opakuje". Trošku mi v tomto díle vadilo, že to opravdu bylo místy až neskutečně absurdní. Jak jedna žena ve vězení dokáže do posledního detailu vše naplánovat a zosnovat. Na druhou stranu ta knížka je prostě čtivá, ať chcete nebo ne. Krátké kapitoly mi tak neskutečně ubíhaly, že během pár dní jsem neměla co číst :-) U autorky se mi moc líbí, že se vždy pustí do dvou dějových linek a tím je příběh zase o něco zajímavější :-) Teď si dám na pár dní od Kim pauzu, jelikož jsem přečetla v kuse prvních pět dílů, ale už se neskutečně těším na další pokračování. Angela Marsons se stala jednou z mých oblíbených autorek :-)

07.01.2022 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další skvělá strhující jízda, která mě bavila. Oceňuji u autorky, že máme v příběhu hlavní a vedlejší dějovou linku, vždy nám to celou knihu oživí a jako bonus jsme se tentokrát dočkali spojení obou linek. Jediné co je zarážející, jak je sakra možný, že u sebe nemá Kim bouchačku? Ona se toulá po lesích, honí psychopatické magory, ale ještě ani v jednom příběhu neměla zbraň, což teda nechápu, vždyť je to kruci policistka! Ale jinak mě to opět bavilo a už se těším, až si přečtu další pokračování :-)

29.12.2021 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Za mě tedy jednoznačně nejlepší kniha od autora. Po zklamaní u Dokonalé manželky jsem měla trošku strach, ale tohle byla parádní jízda. Tahle knížka vás chytí a rozhodně nebudete chtít přestat. Hrozně mě baví krátké a svižné kapitoly včetně střídání postav, které příběh vyprávějí :-) Celkově je knížka hrozně čtivě napsaná, jen ten konec byl za mě trošku uspěchaný a moc jsem mu nevěřila, proto strhávám jednu hvězdičku. Ale jinak skvělé a určitě doporučuji :-)

15.10.2021 4 z 5

Černé léto Černé léto M. W. Craven

Tak tohle byla zase jízda a já musím říci, že se mi kniha líbila ještě o něco víc, než Loutkové divadlo. Opět tu máme skvělý příběh, který vás chytí za pačesy a fakt nepustí! Tentokrát bych řekla, že byl pro mě děj jasnější než tomu bylo u předchozí knihy a dvojice Poe a Tilly mě neskutečně baví. A já bych jim přála, aby to dali ti dva dohromady, protože oni k sobě tak neskutečně sedí!!!
Jsem ráda, že k tomuto dílu jsem se dostala teprve teď, protože už za chvíli vyjde další díl, na který se neskutečně těším. :-)

28.09.2021 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Stejně jako první díl hodnotím kladně. Mě se celkově líbí u těchto knih námět. Je takový jedinečný a neotřelý. Kapitoly jsou svižné, kniha se velmi dobře čte a závěr byl opravdu skvělý. Ten jsem už dočetla na jeden zátah. Myslím, že nás možná čeká i další pokračování, jelikož některé věci zůstaly nevyřešené :-)

16.09.2021 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Dlouhou dobu jsem přemýšlela, jaké hodnocení této knize dám. Začátek knihy super, pak přišel mírný úpadek a děj mě tolik nebavil. Po cca polovině knihy však přišel zlom a já ji přečetla na jeden zátah. Ve finále tedy dávám 4 hvězdičky a jsem zvědavá, jak se autorka popasuje s pokračováním. Gabriel i Alice tvoří velmi sympatickou dvojici a já se těším, kam je další vyšetřování zavede :-)

14.01.2021 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Už, už to vypadalo, že snad dám i 5 hvězdiček, ale přeci jen si tu jednu ještě nechám na příště.. :-) Ten konec byl za mě trošku odfláknutý a uspěchaný. Ale jinak celkový dojem z knihy super. Výborná myšlenka - vrah a jeho kostky :-) Jen jsem zvědavá, zda se dočkáme i dalšího pokračování? Já myslím, že ano, jelikož plno věcí zůstalo nedořešených. A doufám, že konečně dojde i na slizáka Sleiznera, protože ten mi neskutečně leze na nervy :D Ale jinak jsem byla napnutá od první do poslední strany a knihu jsem zhltla na jeden nádech :-)

22.11.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Za mě výborný nápad. Co se týká zpracování, jsou věci, které šly určitě napsat lépe. Konec za mě byl dost překombinovaný a na jednu stranu i odfláknutý. Trošku jsem čekala, že vrah nám prozradí jak a kde oběti zabil a podobně.. Jako úplný odpad to nebyl, ale řekla bych, že se z toho dalo vytřískat o něco víc, proto 3 hvězdy dnes a jsem zvědavá, jak se autor popral s Loutkářem :)

19.01.2019 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Já se tady opět budu opakovat, ale to co dokáže Deaver napsat, je naprosto neskutečné. To že je příběh promyšlený do každého detailu, to že je vyšetřování rozepsané krok po kroku mě ani nepřekvapuje, ale to, že autor v závěru vždy udělá deset otoček a pořád to dává smysl, to prostě nechápu. Hlavně když vše zapadne na své místo, tak se akorát plácnete do čela a řeknete si, „sakra, vždyť je to úplně jasný!“. Je to prostě skvělé a moc se těším na další díly!

03.04.2024 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Teda tohle byla neskutečná jízda plná zvratů. Já málo kdy dokážu v knize trefit pachatele, ale tady jsem byla až do úplného konce totálně mimo. Vůbec jsem si nedokázala vytvořit nějaký tip, kdo by to mohl být a se zaujetím jsem otáčela jednu stránku za druhou. Na knize se mi velmi líbí, že autor se opravdu důkladně zaměřuje na pátrání. Seznamujeme se s jednotlivými postupy a v celém příběhu nejsou žádné zbytečnosti, které by čtenáře rušily od příběhu. Už se velmi těším na další pokračování a doufám, že si autor udrží laťku takto vysoko!

04.02.2024 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

PA-RÁ-DA! Já jsem neskutečně nadšená a jsem ráda, že autor zase zvedl laťku o něco víc. Po minulém díle jsem byla celkem rozmrzelá a měla jsem strach, co tady z toho bude. Když jsem viděla rozsah knihy, opravdu jsem měla strach a nešla jsem do čtení s příliš velkým očekáváním. Jaké však bylo překvapení, že jsem se do knihy začetla téměř od samého začátku a závěr knihy jsem dočítala v takovém tempu, že jsem pomalu nestíhala otáčet stránky. Tohle byla za mě zatím nejlepší kniha ze série. Autor vše velmi dobře promyslel, neskákal z jedné strany na druhou a vše na sebe skvěle navazovalo. David až na pár maličkostí není tak nesmrtelný blázen, jako tomu bylo v jiných dílech a celkově si to všechno sedlo dohromady. Na samotné zakončení příběhu jsem jen nevěřícně zírala a říkala jsem jedno wow za druhým. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, protože to vypadá, že to bude velmi napínavé a máme se na co těšit :-)

14.01.2024 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Další skvělý díl od této autorky. Opět se nám rozbíhá více linek vyšetřování, kdy se mi částečně povedlo pachatele odhalit, ale pak byly věci, kdy jsem byla úplně a totálně mimo :-D Jediné co bych asi malinko vytkla je to, že poslední díly nás autorka doslova zahlcuje množstvím postav. Já osobně jsem se v tom místy trošku ztrácela a občas jsem se musela v ději vracet, abych si ujasnila, kdo je kdo. Ale kniha je jinak velmi čtivá a líbí se mi, jak na konci do sebe všechno zapadne a dostane smysl. Takže i menší nedostatky dokážu odpustit. Už se těším na další pokračování, které snad na sebe nenechá dlouho čekat

16.12.2023 5 z 5

Botanik Botanik M. W. Craven

Musím říci, že kniha Botanik se u mě řadí zatím na první místo z téhle série. Mě se strašně líbí, že autor sice nepíše knihy, u kterých by měl člověk tep až u stropu, ale i tak umí čtenáře vtáhnout do děje. Hodně to dělá i fakt, že každá kapitola je max na tři stránky a díky tomu vám kniha utíká neskutečnou rychlostí. Celá kniha je tak svižná, místy vtipná, a i když některé věci možná odhalíte i tak se budete zaručeně bavit. Po předchozím dílu jsem měla trošku obavy, zda autorovi už nedošla esa v rukávu, ale opět mě dokázal překvapit a já tleskám. Dvojice Tilly a Poe je nesourodá, absolutně k sobě nejdou, ale na druhou stranu se tak dokonale doplňují, že člověk by je chtěl hrozně rád potkat osobně. Moc se těším na další díly a jsem zvědavá, co si pro nás autor ještě nachystal :-)

31.10.2023 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Bravurně napsaná kniha, kdy vás příběh pohltí od samého začátku. Velmi jsem ocenila, že David je bývalý novinář a vůbec to není policista. To je pro mě příjemná změna, protože většinou jsou hlavní postavy policisté a pátrání tak mají mnohdy snažší vzhledem k tomu, že mají přístup do různých databází apod. David je sympaťák a já jsem si ho hned od začátku velmi oblíbila. Kniha má spád a o perní chvilky zde není nouze. Ale jedna velká výtka je v tom, že autor nám z hlavní postavy udělal tak trošku nesmrtelného terminátora..Jako sakra! Jsou situace, ze kterých by se ostřílený bojovník nedostal, ale Raker vše zvládá s naprostým přehledem. Chvílemi jsem fakt nechápala jeho myšlenkové pochody a říkala jsem si, kde má nějaký pud sebezáchovy. Z toho důvodu hvězdičku ubírám a doufám, že v dalším díle ubydou zběsilosti :-) Každopádně tohle je skvělý start této série a já se nemůžu dočkat dalšího dílu!

24.09.2023

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Od Colleen jsme zvyklí na úplně jiný druh žánru, ale musím říci, že i tohle jí sedlo a kniha se moc dobře četla. Je pravda, že začátek byl takový pozvolnější, ale jakmile se kniha rozjela, už absolutně nešla odložit. Tak nějak od začátku jsem měla teorii, jak by to celé mohlo dopadnout, to co ale přišlo v samotném závěru knihy mě dokonale dostalo a autorka mi nasadila pěkného brouka do hlavy. A nebudu zapírat, místy se kniha nečetla vůbec lehce, obzvlášť, pokud jste také rodiči. Takže za mě velmi milé zjištění, že autorka umí psát i trošku jinak :-)

30.05.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Tohle byla moje první kniha od Colleen a musím říci, že mě rozložila do posledního šroubku. Nádherný a citlivý příběh plný bolesti, zklamání, neštěstí ale i lásky, víry, odhodlání a přátelství. To vše na nás čeká v této knize. Líbilo se mi, že autorka dokázala do příběhu o mladičké Beyah dostat úplně všechno. Kniha byla čtivá a nešla odložit. Samotný závěr jsem přes slzy skoro nemohla dočíst..

05.02.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Po mírném zklamání u knihy Její konec musím říci, že jsem byla u této knihy spokojená. Já prostě miluji, když s každou další kapitolou věřím, že to udělal někdo jiný :-) Nakonec jsem se stejně netrefila (jak už bývá zvykem) a čtením jsem si užila. Díky krátkým kapitolám děj skvěle ubíhá a než se člověk naděje, je tady konec. :-) Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala :-)

17.06.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Wow, tak tohle bylo hodně silné kafe. Nějak úplně nevím, co k této knize říci a napsat. Dávám plný počet hvězdiček, ale říci, že se mi kniha líbila by bylo zvláštní. Při čtení mi celou dobu běhal mráz po zádech, vůbec si nedovedu představit, co ty nebohé děti musely zažít. Další postavou je Dave a já si celou dobu říkám, jak je tohle doprčič možné, že je někdo takhle slepý a nechá sebou manipulovat? Určitě si chci o příběhu dohledat na internetu fakta, protože mě to celé zajímá, ale na rovinu říkám, že to ve mě zanechalo hlubokou stopu...

Kniha se čte jinak moc dobře, je členěná do krátkých kapitol, které opravdu mizí pod rukama. Líbilo se mi, že různé části díla byly věnované různým postavám. Doufám, že se děvčatům v rámci možností žije dobře, ale to, co prožily jim z hlav bohužel už nikdo nesmaže...

11.05.2022 5 z 5