denniys denniys komentáře u knih

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Poutavě napsaná kniha s dobrým příběhem a srdcem na správném místě... nemám co vytknout, takovéto knihy přímo vyhledávám...
" To je štěstí ve stínech, nevyptáváš se ho, prostě mu děkuješ a modlíš se, aby tě neopustilo. "

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Po této knize jsem chňapla okamžitě poté, co jsem zahlídla autorčino jméno..znám od ní sice zatím pouze Naslouchače, ale jelikož ten je na české luhy a háje prostě něco nevídaného, musela jsem znát i tento příběh..a byla to správná volba..trochu romantiky, pěkného příběhu a několik fénixů..Fénixové jsou zajímavé téma a ještě o nich není tolik knih jako o upírech, andělích a kdovíkom dalším..těším se na pokračování

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

První díl byl možná o špetku lepší, ale rozhodně jedna z povedenějších YA sérií..příjemná letní oddechovka

Diamantový trůn Diamantový trůn David Eddings

johohou, Sparhawk je přesně ten typ hrdiny, kterého po první větě žeru :) jeho ironie a sarkasmus nemá chybu :) Diamantový trůn je milá pohádková fantasy oddechovka :) určitě se v budoucnu vrátím k dalším dílům

Čekání Čekání Frank M. Robinson

Čekání...zvláštní kniha...mám ji ráda, protože ji mám od kamarádky ve své knihovně, byla se mnou na dvou dovolených, až na třetí jsem ji rozečetla i přečetla..šetřila jsem si ji, anotace byla skvělá, ale čekala jsem něco jiného, než jsem dostala..není to vůbec zlé, nechybí napětí, zápletka je dobrá a dokonce nevadí, že to není až takové scifi, jaké čtenář jako já čeká, ale stejně ale...hlavní hrdina přímočaře sleduje vodítka vedoucí k rozuzlení a až příliš okatě mu vše vychází..odhalení určité postavy mě sice šokovalo, ale nezanechalo silný dojem, jelikož kniha od začátku míří po předem vykolíkované trase..téma je neotřelé a možná by zasloužilo lepší zpracování..nechci být přehnaně kritická, ale od Čekání jsem čekala víc..

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

dalo by se říct, že jsem tuto knihu považovala za dosud nejlepší díl série.. ( pozor, malý spoiler) obzvlášť po smrti jednoho z hl.hrdinů, jsem se těšila, co bude dál..a pár kapitol a WTF??!! mrtvý hrdina žije..to bylo asi největší zklamání, ačkoliv jsem mu smrt nepřála..ano, je v této knize dost akce, ale taky smrdí cukrem..každé zranění zachrání krev, takže se o postavy nemusím bát vůbec..konečně i Justýna se začíná chovat celkem normálně...kdyby nebylo onoho zmrtvýchvstání, přidala bych hvězdu, jelikož mě to při tomto počtu stran celkem bavilo, takhle ale pořád 50/50

27.12.2018 3 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

musím přiznat, že nechápu hodnocení a komentáře u této knihy.. jedna z nejhorších YA, kterou jsem kdy četla..brrr, přímo hrůza to byla!!! chybělo málo a nedočetla bych to vůbec..Serafína je přímo otravná, celý příběh se vleče tak, že ledovce tají rychleji a každý další řádek je totálně předvídatelný..toto bude první série, kde opravdu po dalším díle fakt nešáhnu..

27.12.2018 1 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

jak se mi líbila jednička, dvojka se mi zamlouvá o to víc..hl.hrdinka mě nesere, pánové jsou super, zápletka dobrá a vážně se těším na závěr série

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

tak z téhle knihy jde mráz po zádech!!!! možná to není nejlepší zombie kniha ( Apokalypsa Z je asi o chlup lepší ), nicméně díky formě, kterou je napsána, věřím autorovi každé slovo.. zvolená forma rozhovorů a krátkých kapitol z různých míst je trefou do černého, dokonce mě neobtěžovaly ani různé politické aspekty..a když se stalo, že jedno vyprávění nebylo tolik záživné, další to setsakramentsky vynahradilo..skvělé je chronologické řazení výpovědí..nemohu si odpustit zmínku, že jsem milovník filmu Světová válka Z..jsem velmi překvapená, že s knihou nemá v podstatě téměř nic společného - snad jen myšlenku desátého muže..celkově toto dílo shrnuji jako výbornou zombie knihu s hodnocením 90 %..
" nevím, zda velké časy rodí velké muže, ale vím, že ho dokážou zabít "

27.12.2018 5 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

po půl roce jsem se vrátila k bratrům a musím uznat, že to bylo příjemné..je až s podivem, že i 14.díl drží pořád poměrně vysokou laťku..

27.12.2018 4 z 5

Vichr smrti Vichr smrti Steven Erikson (p)

Za mě rozhodně jeden z nejlepších dílů..zase jsem si pobrečela, zasmála se, bála se, prostě užívala každou jednu stránku..Karsa vs Rhulad - dokonale napsáno, celkově posledních 100 stran je opět neřízený fičák..a nejvíc mě dostal Zobák :(

27.12.2018 5 z 5

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Docházejí mi slova chvály...kniha má opět několik "WTF" momentů.. tato sága je prostě nesmírně silné čtení a čtenáře smete tornádo pocitů, alespoň já u těchto knih zažívám emoce všech druhů a neobvyklé síly.. cesta ve starých základech hořícího města pro mě byla top tohoto dílu, hned poté zrod Lovců kostí..

27.12.2018 5 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

i tento díl uchoval stejnou kvalitu jako díly předchozí..ano, bylo to předvídatelné, přeslazené, trochu naivní, ale i tak dobré..prostě Bratrstvo už ničím nepřekvapí, ale hlavní je, že ani nezklame..

Povolání: Zaklínačka Povolání: Zaklínačka Olga Gromyko

Výborná kniha!!!!! takhle jsem se u četby dlouho nepobavila, je to strašně mile a svižně napsané..sarkastické ironické rozhovory hlavních hrdinů jsou skvěle vypointované a skvostné..dalším ohromným plusem je absence lovestory, pokud se někdo chce zasmát u lehčího fantasíčka, nedá se jinak než opravdu hodně doporučit tuto knihu :)

27.12.2018 5 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

začíná to být lehce únavné čtení, ale pořád mou pozornost udrží..stále stejná kvalita, stejné osudové lovestory, stále přibývají postavy, stále přesně tušíte jak to skončí a stále vás to nutí sáhnout po dalším dílu..

26.12.2018 4 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

jeden z těch lepších dílů..nicméně okolo Bratrstva je prostě pořád všechno stejné a nemám co napsat dalšího..

26.12.2018 4 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

pořád ta samá poměrně vysoká úroveň, pořád stejné postavy s podobnými příběhy, pořád stejně osudové lásky, pořád dobré flashbacky do minulosti, pořád ještě bratry neodložím a jdu číst dál..

26.12.2018 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

tenhle díl mě bavil, za sebe bych řekla, že se jedná o zatím druhou nejlepší knihu série..ačkoliv mě už pomalu přestává bavit autorčino erotické názvosloví a románky celkově, uvítala bych víc boje a akce místo stále stejných romancí..už jsem měla radost, že došlo k další tragédii a ouha - opět happyend..nee, že bych měla něco proti šťastným koncům, ale co je moc je moc a člověk se všeho přejí..ještě nutno podotknout, že v tomto díle mi byla poměrně sympatická Stvořitelka a uvítala bych díl s jejím příběhem..zkusím ještě jedno pokračování a bude na čase otevřít nějaké pořádné fantasy a od bratrů si odpočinout, jeden by skoro dostal cukrovku ;)

26.12.2018 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

noo, rozhodně zatím nejlepší díl této série..a nejen proto, že z bratrů mám nejradši Szadista..příběh celkově konečně dostal grády a dokonce došlo i k tragédii, což jsem ocenila, jelikož už to vypadalo, že jsou všichni hrdinové prostě nesmrtelní.. plný počet dát nemůžu, páč ten je pouze pro literární skvosty, což tohle úplně není, ale přesto se mi to líbilo a v mých očích pozvedlo úroveň této série..

23.12.2018 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

fajn, tak tohle bylo lepší než první díl a nebo prostě se mi bratři konečně dostali pod kůži..sympatické je, že dostali prostor i vedlejší postavy, Rhage je zajímavější než Wrath a za dějovou linku se Szadistem jsem opravdu ráda..tak šup na další dí

23.12.2018 4 z 5