Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Překlad je hrozný. Pana Tomana by měli zlynčovat, aby se pro příště poučil… Jinak kniha samotná (příběh) je skvělý. Opět se nenudíte, zasmějete se a vtáhne Vás do děje. Na scénu konečně přichází vlkodlaci, což je krásné oživení a my máme možnost poznat i ten druhý svět.

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Poprvé se zde objevují vlkodlaci, což je skvělé zpestření. Seznámení s Richardem bylo vtipné a rozvíjející se milostný trojúhelník je na obzoru. Kniha je poutavá, napínavá, krvavá, bojechtivá. Prostě Anita, jak se patří.

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

I druhý díl stojí za přečtení. Sarkastická Anita, drsná jak šmirgl, dává na frak všem nestvůrám. Jenže tentokrát ty nestvůry nejsou nestvůry, ale lidi. Dobře jsou popsána místa činu (pro někoho možná až moc drsné), samá mrtvá těla, násilí, je to akční. Ale také zábavné. Anita v růžových šatech? A Jean-Claude je stále roztomilý, i když vlezlý.

Hry na bolest Hry na bolest Petra Neomillnerová

Některé povídky jsou dobré, jiné horší. Ale protože Neomillnerová patří k mým oblíbencům, nijak mě to neodradilo od čtení. Celkový dojem je skvělý. A vůbec, přece si neodepřu Lotu :)

Čarodějův klobouk Čarodějův klobouk Tove Jansson

Kouzelné. Miluji svět muminů a myslím, že tento díl je velice dobrý. Napínavý, kouzelný, veselý.

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

Je pravda, že jsem knihu neměla přečtenou hned a že mě svými bulimickými výlevy nudila, ale když to překonáte, poznáte, že je to jedinečná kniha. Není sice tak dobrá jako Očista, ale má něco do sebe. Musíte mít na ni náladu, a když se do ní ponoříte, nebudete litovat.

Dračí oči Dračí oči Stephen King

První věc, co jsem od Kinga četla. A mohu říct jediné: Miluji ji!

12.03.2016

Dohra Dohra Mika Waltari

Nebýt Ciznce, asi bych ji nečetla. Přece jen, číst o dopadení a čekání na rozsudek, není nic, co by mě bavilo. Ale toto bylo něco jiného. Waltari ukázal, že i z něčeho tak nudného, může napsat vcelku zajímavý příběh.

11.03.2016 4 z 5

Fin jeden zatracená Fin jeden zatracená Hannu Ylitalo

Pro mě dost slabá kniha. Čekala jsem nějaký děj, něco zajímavého. Ne popsání práce ve Volvu, vyřizování papírů a podobně… Kdyby měla o něco víc stránek, jsem si jistá, že bych ji nedočetla.

16.01.2016 2 z 5

Kalevala Kalevala Elias Lönnrot

Na Kalevalu jsem byla velice zvědavá. Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní pořádně začetla, ale výsledek je dokonalý. Velice poutavý příběh. Jen ještě dodám, že ji MUSÍM mít, protože se k ní budu ráda vracet :) Z čehož vyplývá: mohu jen doporučit :)

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Po shlédnutí filmu jsem věděla, že si musím přečíst knihu. A rozhodně jsem nelitovala! Dokonalost!

Muminí moudra Muminí moudra Tove Jansson

Malé výtahy z knih o Mumincích. Pro děti určitě zajímavé a nutící k zamyšlení nad určitými věcmi :)

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Ze začátku mě kniha celkem nudila, ale nakonec jsem se jí prokousala a je skvělá :)

Moře trollů Moře trollů Nancy Farmer

Svým způsobem zajímavá knížka. I když se to chvílemi tahne, má něco do sebe, ale občas mi to přišlo krapet dětinské..

28.09.2011 3 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

První dílo, co jsem od Waltariho četla. Po několika nepodařených pokusech jsem ji konečně přečetla a až napodruhé se mi zalíbila. Byla to sice těžká četba, ale nakonec jsem mohla docenit to, co mi napoprvé unikalo a víc jsem si to užila.

28.09.2011 4 z 5

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Petr Šabach

Pokračování Opilých banánů je o krapet lepší, ale přesto to nesplnilo mé očekávání. Některé scény byly úsměvné, jiné mě nechávaly chladnou. Přesto se to četlo vcelku dobře.

20.12.2020 3 z 5

Pořád se to... Pořád se to... Kristina Hlaváčková

Většina humorných knížek mi nic neříká. S touhle je to ale něco jiného. Opravdu jsem se zasmála. Autorčino psaní mi sedlo, určitě se podívám i po jiných jejích knihách.

20.12.2020 4 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Díky anotaci jsem si myslela, že to bude další mrazivá a děsivá detektivka, ale opak je pravdou. Vraždy děsivé byly a okolnosti s nimi spojené šílené. Ale způsob, jakým to bylo napsáno… Hlavní inspektorka Jessica Niemi mi byla nesympatická. Autor skákal z přítomnosti do minulosti a až s posledními stránkami je jasné proč. Některé úseky byly zbytečně zdlouhavé, jiné únavné. A závěr to celé pokazil. Očekávala jsem nějakou akci, které se mi bohužel nedostalo. Jak se z toho všeho vysekala? A co bylo s vrahem?

18.12.2020 3 z 5

Neviděla jsem tě přicházet Neviděla jsem tě přicházet Hayley Doyle

Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů, kdy se dva naprosto cizí lidé náhodně střetnou. Četlo se to dobře, jen děj trochu pokulhával. Některé scény byly neuvěřitelné a to celé posunulo dolů. Příběh byl také zbytečně natáhnut. Na odpočinkové odpoledne je však kniha skvělá.

18.12.2020 3 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Chtěla jsem zkusit něco od Šabacha a nevím, zda jsem s touto udělala dobře. Místy to bylo vtipné, jindy nudné. Jako odpočinkové čtení to ale není špatné.

23.10.2020 3 z 5