Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Knihu jsem si půjčila ze zvědavosti, už samotný popis na přebalu mě zaujal. Ale bohužel jsem očekávala něco jiného. Místy mě bavila, místy ne. Murakami však píše velmi živě, až máte pocit, že jste součástí příběhu a vůbec s ničím se nepáře. Přesto na mě kniha velký dojem neudělala...

27.02.2018 2 z 5

Návštěva arcibiskupa Návštěva arcibiskupa Ádám Bodor

Tahle kniha pro mně byla skoro utrpením. Vůbec se mi nelíbila, četla se mi velmi špatně a v podstatě jsem nepochopila, o čem vůbec je.

03.02.2018 1 z 5

Jezero prokletí Jezero prokletí Jennifer June Rowe

Skvělé. Jedno nebezpečí vedle druhého, napínavé a tak trochu veselé. Vůbe jsem se nenudila stránky hltala jednu za druhou.

03.02.2018 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Chytlavé, napínavé, vtipné. Velmi čtivé. A hlavně oddechové. Jak už tu někde zaznělo, mě to nic nepřipomínalo. Nečtu moc knihy tohoto typu, takže pro mě to bylo něco nového a nápaditého.

03.02.2018 4 z 5

Chrám svatého Izáka Chrám svatého Izáka Kari Hotakainen

Mě se kniha docela líbila. Byla svým způsobem zvláštní a poutavá. Nejvíce mě bavilo vzpomínání na Kyllikki. A chtěla jsem vědět, jak to nakonec dopadne mezi otcem a synem. Jestli se za ním vydá a kdo z nich dojde dříve rozumu.

25.12.2017 4 z 5

Vějíř lady Windermerové Vějíř lady Windermerové Oscar Wilde

Toto dílo mě chytlo za srdce. Budu se k němu ráda vracet, když si budu chtít dodat síly a rozveselit :)

25.12.2017 5 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Tento díl mě docela zklamal. Čekala jsem něco velkolepého a zatím jsem přečetla ten nejnudnější díl. Pravda, zápletka je dobrá a chvílemi jsem se bavila. Ale po přečtení mohu říct, že mě ze všech čtyř bavil nejméně. Přesto ale doporučuji jak dětem, tak dospělým. Jiní z ní budou určitě nadšeni :)

25.12.2017 3 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Trochu slabší díl, než Vana času, přesto jsem se bavila. Je to veselé, napínavé, dobrodružné. A měsíční chameleony bych opravdu nechtěla potkat.

25.12.2017 4 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Druhý díl se mi líbil víc. Hrozně se mi líbily ty skoky do minulosti. Hlavně Bulík a jeho vylomeniny. Až mi bylo líto, jak rychle to celé skončilo.

24.12.2017 5 z 5

Národní satanista Národní satanista Erlend Erichsen

Četla jsem ze zvědavosti. Toto téma mě celkem zajímá. Ale byla jsem zklamána. Čekala jsem něco víc, něco… Já ani nevím. Napsané to bylo hrozně (na to že studoval literární vědu, no nevím). Třeba že se dozvím více věcí nebo že to bude víc akční. A žádné mrazení v zádech jsem nepocítila, jak je napsáno na přebalu.

16.11.2017 3 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Boj mezi dobrem a zlem. Vnitřní boj, kdy se rozhodujete pro správné rozhodnutí nebo pro zločin. Ale co je správné rozhodnutí? Každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. To poznají na vlastní kůži i obyvatelé vesničky Visvous. Je jejich rozhodnutí správné?

16.11.2017 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Zajímavá pohádka, která děti určitě potěší. Jen jsem byla zmatená z konce. S filmem se vůbec neshoduje. Byla jsem zvědavá, jak popíše tu bitku na konci a ona tam žádná nebyla. Přesto se mi kniha velmi líbila a určitě se k ní někdy vrátím :)

16.11.2017 4 z 5

Prázdné cesty Prázdné cesty Rosa Liksom (p)

Povídky jsou sice krátké, ale četly se špatně. Některé jsou nespisovné, až vulgární. A to knize nepřidává...

28.10.2017 2 z 5

Kontrapunkt Kontrapunkt Anna Enquist

Abych řekla pravdu, mé pocity jsou rozporuplné. Na jedné straně je to zajímavý příběh, který Vás chytne za srdce. Na straně druhé je to nudné a zdlouhavé. Hlavní příčinou bude zřejmě popisování hrané árie a variace. Právě tyto chvilky byly pro mě nepochopitelné a nudné. Ale vzpomínání na dceru bylo něco jiného, okamžitě jsem se začetla a tyto vzpomínky hltala.

28.10.2017 3 z 5

Furioso Furioso Carin Bartosch Edström

Podle mě je to spíš romantické než detektivka. Ano, stane se tam vražda a komisařka Ebba se ji snaží vyřešit, ale přesto. S detektivkami, co jsem zatím četla, to nemá nic společného. Některých postav mi bylo skoro až líto, jak jsou hloupé. Ale tak už to v neopětované lásce chodí… Na druhou stranu to bylo dobře napsané a probírání citových vztahů k jisté osobě jednotlivých postav bylo zajímavé.

08.09.2017 4 z 5

Nebezpečné léto Nebezpečné léto Ernest Hemingway

Z tohoto díla jsem zklamaná. Po Hemingwayovi chtěli novinový článek z prostředí koridy a on se tohoto úkolu ujal opravdu dobře. Ale podle mého to na knihu není. Já se neskutečně nudila, pořád dokola samé zápasy, jen o trochu jiné. Nic víc, nic míň.

08.09.2017 2 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Mě se kniha moc líbila. Četla se dobře, je zajímavě napsaná. Vtáhla mě do děje okamžitě a já Marii fandila. I když jsem čekala jiný konec (ne takový happyend).

08.09.2017 5 z 5

Tanec s carevnou Tanec s carevnou Petra Neomillnerová

Pro mě nejslabší díl. Nepovedlo se mi začíst, a to je u této autorky průser. Doufám, že další díl bude čtivější a zajímavější.

08.07.2017 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl je o poznání napínavější a živější. Přesto je o krapet slabší. Četla se ale dobře a hned jsem otevřela trojku :)

08.07.2017 4 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Poté, co jsem tu přečetla komentáře, jsem knihu otevřela s obavami. Ale byla jsem mile překvapena. Začetla jsem se lehce a nudit mě začala až na konci. Zajímavé čtení.

29.06.2017 3 z 5