Abikk Abikk komentáře u knih

Tučňák a smrt Tučňák a smrt Andrej Kurkov

Když jsem si knihu kupovala v Levných knihách, neměla jsem velké očekávání. Zajímavý příběh a určitě stojí za přečtení a vydržet až do konce, který jsem naprosto nečekala :o)

14.04.2022 3 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Chtěla bych vidět všechny kouty světa, ale vždy si vzpomenu na tento příběh. Nikdy bych se nechtěla dostat do kůže Amandy a hlavně si jsem jistá, že bych to nepřežila se zdravým rozumem. Ona to dala???? Jak "proboha"? Nesmírně statečná a silná žena, má můj obdiv.

20.07.2021 5 z 5

Zatím dobrý (komiks) Zatím dobrý (komiks) Jan Novák

I když vím, tak i tak jsem jim držela palce a hltala každou stranu :o)

16.06.2021 3 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Za mne nudné, nezáživné a postavy nesympatické. Jak tu zde je zmíněno, také bych spíše zařadila do YA. Samé dohady, kdo s kým a napětí nikde.

14.06.2021 1 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Za mne nudné. Anotace zněla skvěle, ale příběh mě nijak nedostal a neokouzlil. Začátek celkem slibný, konec ušel. Dočetla jsem jen proto, že vždy dočítám :o)

05.06.2021 1 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Tak to byla pecka. Přečetla jsem za den, nedalo se odtrhnout. Škoda, že jsem na ní nenarazila už dřív. Mělo to spád, napětí a vše, co pořádný thriller dělá thrillerem. Díky čtenářská výzvo! :o)

24.08.2020 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Wievera mám ráda. Ale tato kniha mohla být klidně o 200 stran kratší. Dlouhé popisování seznamování se s případem a i jiných věcí, neustálé polemizování o své práci a životě. Knihy čtu po sobě, což se většinou u sérií dělá a tak mi některé věci stále dokola zmiňované nudí. V každém díle je nějaký ten zvuk, ozývající se stále dokola. Moc mě to tentokrát nebavilo.

04.08.2020 2 z 5

Svítání nad savanou Svítání nad savanou Hana Hindráková

Tentokrát to bylo na mě až moc romantické. Napínavé to nebylo vůbec.

20.07.2020 2 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Kniha se dobře četla pro její krátké kapitoly. Konec mě spíš pobavil než překvapil. Nicméně jsem si příběh užila, bylo to tak trochu něco jiného. Musím taky říct, že dokud jsem nevzala do ruky tuto knihu, mazací tramvaj jsem tak často v ulicích neviděla :o)

30.09.2019 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Výborné. Miluju příběhy z míst, kam se nejspíš nikdy nepodívám a seznamuju se s místní kulturou alespoň takto ... Doporučuji. Za mne zasloužených 5*

21.06.2019 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Pro mne zatím nejslabší, jakou jsem od spisovatelky četla. Trochu neuvěřitelné. Hodně velká oddychovka. Ale jako první téma výzvy 2019 mám splněno :o)

02.01.2019 2 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Na knihu jsem se těšila. Začátek vypadal slušně, ale nakonec jsem vlastně vůbec nepochopila o co šlo ....

21.11.2018 1 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Thriller o dvojčatech asi nebylo jednoduché napsat. Kdo nemá dvojče, nemůže dle mého vůbec pochopit, co se v té druhé děje, když o to své přijde a to pro mě bylo velmi zajímavé. Nemám ráda "duchařiny", proto jsem byla z počátku celkem otrávená. Ale prostředí ostrova, kde není ani živáčka a je odstřižen od civilizace, mě bavilo. Není to špatná knížka, nicméně mě zápletka na konci až tak nedostala.

10.05.2018 3 z 5

Pevnost devíti věží Pevnost devíti věží Qais Akbar Omar

Hezká knížka o tom jak to v Afghánistánu bylo před tím vším zlem, kdy děvčata chodila po ulici v minisukních, na každém rohu byl salón krásy, ..... Pro mne poutavé čtení.

13.03.2018 5 z 5

Noční zrůdy Noční zrůdy Austin Wright

Tuto knihu jsem si potřebovala přečíst poté, co jsem zhlédla film Noční zvířata, na jejíž motivy byl natočen. Film mne moc nezaujal a asi mi v něm i něco chybělo, což tato kniha doplnila. Většinou to dělám naopak - nejdřív kniha, potom film. Tady se mi opět potvrdilo, že kniha je (skoro vždy) lepší než film. Děj byl napínavý až dokonce, mám ráda psychologické thrillery s tak trochu nejasným koncem ... :o)

13.03.2018 4 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Knížka se mi líbila. Byla to prní kniha s detektivem Wallanderem a teším se na další. Miluji tyto detektivky ze severu a příběh byl zajímavý.

13.03.2018 3 z 5

Bouře nad savanou Bouře nad savanou Hana Hindráková

Kniha se mi líbila, děj byl napínavý a opět přečteno za dva dny :o) Díky krátkým kapitolám, které mne nenechají zapomenout po desítkách minut čtení na děj, či osoby v kapitolách předchozích, musím číst dál a dál. Nesmrtelná Nora se mi líbí čím dál víc. Romatickou linku nehodnotím, ale nevadila :o)

26.08.2021 4 z 5

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Knížka se mi moc líbila. Dojemný, krásný ač smutný příběh z indického prostředí, kde se bohužel stává realitou.

12.07.2021 5 z 5

A nevěsta zavřela dveře A nevěsta zavřela dveře Ronit Matalon

(SPOILER) Veliké zklamání. Izraelské spisovatele mám ráda, ale toto bylo hrozné. Tam, kde kniha začala, tak i skončila. Žádné rozuzlení, proč se tak stalo, jen tlachy a tlachy. Postavy nesympatické. Možná neumím docenit. Ještě, že je to tak krátké. Hvězda jen za to, že jsem dočetla.

06.07.2021 1 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Na knížku jsem se strašně těšila a nezklamala. Skvěle napsané. Jen škoda, že opět reálné.

02.07.2021 5 z 5