DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Nó takže mé hodnocení vychází z toho, že tomu jedním slovem nevěřím.
O stylu psaní / věčně používaném rušivém MNĚ mluvit ani nebudu.
Četla jsem jen Irenin part, protože její láska a dcera mě nezajímaly.

Bodání špendlíků do ehm ehm a zadečků kojenců nebo učitelka, jež vyvolá žákyni a před všemi dětmi si strká její ruku mezi nohy?
"Řešení" v podobě strčení ruky té holky v nějakých osmi letech do zásuvky???....ale no tak.

Přehnaný a dobře rejžovací fenomén, na kterém se snaží rejžovat hodně lidí (Nikdy o tom nemluv- prokázanej fake apod.).
Prostě něco jako kněží vs. chlapečkové, tak i VŠECHNY jeptišky jsou úchylačky.
Tak určitě.

13.04.2019 odpad!

Čarodějnice z Fount Royal Čarodějnice z Fount Royal Robert R. McCammon

(SPOILER) Přidávám nový koment po opětovném přečtení téměř po roce.
Názor zůstává stejný - atmo dobrá, ale víc mě zajímal stav soudce a jeho nemoci, protože nic jiného tam dobrýho vlastně nebylo.
Čarodějnice je schoulená a hrdá v rohu vězení, obyvatelé intrikují, rozplétá se tam pátrání po pirátských mincích a o hypnotizujícícm "krysařovi", jež přiměl občany díky hypnoze vypovídat o čarodějnici a jejím ďáblovi.

Takže ve finále to ze 4 hvězd stáhnu na tři.
Ta kniha má skoro 600 stran a spousta je tam toho zbytečnýho.
A že to dopadne sluníčkově je jasné.

Hlody: "květen se tvářil jako lakomec kradnoucí kostelní svíce."
"Vydej se do hampejzu a tam šu**j s d*vkami, až ti oči vystřelí z důlků."
(ta je dobrá !! :) )

10.04.2019 3 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Jedna hvězda za obálku. Obálky z týhle edice jsou luxusní.
No, takže...čtivý to je a padaj tam i hlášky. Např:
"Polehávám na pláži. Protože nastal soumrak a není tolik vidět, jsem i docela atraktivní."

Zabíjely to však hlášky, které se opakovaly celou dobu, a to například že při jeho spatření se "mi začaly kalhotky lepit v rozkroku."
Ano, hrdinka je od té doby, co ho viděla běžet na pláži, celá ulepená a hrdě to hlásí.
Lepí se i u krájení zeleniny, kdy se tisíckrát řízne, protože týpek sedí u stolu u večeře, ale vůbec nekrvácí, nekřičí, v podstatě se nezranila a nepotřebovala ošetření, hrdinka se prostě umí řezat během nadrženosti zcela báječně. (proto se k svýmu úžasňákovi tolik hodí, to dá rozum.)

A vo tom to je. O týhle klasický ženský debilitě. O tom, že je to klasicky nabušenej tmavovlasej úžasňák, kterej si všechny okamžitě získá, děcka, tetu, teplýho bratránka, prostě VŠECHNY. Krásně se chová, jí, spí, pracuje, pije kafe, prostě je krásnej jistě i na záchodě.

(teta byla trapná.)
Jak píše eorin, připomínky o SUV byly vážně blbé, stejně jako narážky na to, že vysoudila barák, kde má jen ložnic pět. Wáu!
Za pět ložnic ten rozvod rozhodně stojí!

Nejhorší je, že i když mě to tímto s*alo, pořád mě to jakoby nabádalo číst dál ... ale odolala jsem. Za to zasloužím obdiv a potlesk.

10.04.2019 1 z 5

Taková normální rodinka se vrací Taková normální rodinka se vrací Fan Vavřincová (p)

Nesnáším novodobě dopisovaný, přiživovací pokusy na ověřených dílech ...(viz Kája Mařík nebo filmové natahování pův. úspěšných dílů).
Děsný.

09.04.2019 odpad!

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Žišmarja. Počátek sliboval něco, co by třeba zasloužilo to červený hodnocení, ale jen co se začalo jednat o tom, že se jím nechá ojet, tak to šlo do kytek.

Než se k aktu doberou , trvá to 20 stran.
Dvacet !!!!!!

Neustále jím používané slovo bodejť jako znak souhlasu je prostě trapné.

Jedou kočárem, zastaví se a začne cvakat klika... proč? protože si dospělý holky-dvojčata, mladé dámy, hrají s klikou !!!!!!!!

Poví mu že je v tom (je div že až po takové době když se celou dobu nijak nechránili ) a jeho "chytrá" reakce je: Můžeš vůbec stát na téhle tvrdé podlaze ?!
Ne, mohl ji třeba nechat stát ve vzduchu žejo...

Prostě zase srajda psaná pro blbky, byť s krásnou obálkou...čtivý by to i bylo, ale prostě děj je tak debilně naivní a plnej neustálýho popisu sexu, že to jakože netřeba, protože to nudí a "tajemství" je úplně ...nic.
(jsem na*raná protože mi došlo kafe tak omluvte můj slovník.)

07.04.2019 1 z 5

Město ztracených Město ztracených Kelley Armstrong

Jak píšete - suché, nijak.
Casey je taková jakože koza, hrající si na drsnýho místního šerifa, kterej je taky odpornej.

(nesmíme zapomenout, že je to týpka, jíž rodiče odkázali peníze se sedmimístnou částkou, čili hustých pár milionů. Prostě nudná částka pro nudnej life žejo.)
Divočina tu představuje pár pochůzek do lesů a popisy přeběhnuvších svišťů nebo lišek přes cestu.
Atmo tam znamená dva bary, ožralé osadníky a pár zmínek o tom lese, kde žijí "lidožrouti", kteří ale ve finále nikoho prý nežerou...
Čekala jsem městečko chudáků, jež unikli před hrůzou, jenže ona je to osada šlapek (šlapou za peníze i tam) , vrahů a drogařů, prostě odpadu.
Navíc to rozsekala ona, když se při projížďkách lesíkem ptá na šerifovo oznámení "to je tetřev" - "To je pták, viďte??? "
.....sorry, prostě debil.
Jsem v půlce a dál to nedávám.
(jediný co se mi líbilo bylo spaní a sezení na balkoně ...to mít jakousi atmo za noci při ječení pářících se lišek mít mohlo).

03.04.2019 1 z 5

(SPOILER) (já to říkám pořád: škoda že tu nejsou smajlíci ! Tahle knížka by si plačícího zasloužila !)
Tak aspoň takhle :(
No, je to hrůzná kniha.
Otázkou proto je, jestli se o takovém ději a realitě dá říct, že se nám "líbí" ...
Hodnocení u mne nevídané - pět.
Tahle knížka bolí.
(pro představu: tu holku týpek nařízl nožem, aby se do ní dostal ...)

03.04.2019 5 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Nevím jak hodnotit ... matkou nejsem, proto nemohu pochopit, jak je možné, že slepě přejdete přes veškerý zlo, který vám páše jeden fagan už od narození, kterej trýzní vás i sourozence a později i okolí (a kterej nakonec i zabije).
Tady se, koukám, hodnotí spíš fakt, že je to o LÁSCE K DĚCKU, ale mně to přijde jako feťákovy nářky a ospravedlnění se pro to vzít si další dávku-protože ji prostě miluje, tak co nadělá, prostě musí.

Nechci na plnou hubu říkat že byla jako matka blbá, slepá a omezená, ale tak trošku to musím říct, hlavně po okamžiku u konce kde
SPOILER
matka vnitřně trpí : "V noci jsem myslela na to jak je Danny taky opuštěný jak nespí a potí se protože mu nechtějí dát kouření které potřebuje a jak se asi bojí i dýchat ze strachu že umře ...."
Určitě by vám, kdyby vám zmetek zabil jiný děcko, leželo na srdci jeho (=vrahovo) kouřeníčko...? Jak POTŘEBUJE KOUŘENÍ?!!!
KONEC
Tak vidíte.
Mateřství ano, ale zaslepenost ne.

02.04.2019 1 z 5

Kájovo mládí Kájovo mládí Felix Háj (p)

Právě teď čtu a ověřuju si, že co bylo kdysi trendy a jedinečné, se nemá cizí rukou nastavovat.
Tyhle díly po roce 89 jsou otřesný.

Řeč jakože po Kájovsku vtipná, ale naprosto prdlá - Kájovy jakože roztomilý přeřeky jsou neskutečně trapný.

Každý druhý slovo dávaný do uvozovek bez zcela zjevného úmyslu a smyslu nemají logiku a děj to otravuje.

Že se děj zmodernizoval je jasné, ale číst několik povídek narážejících na dobu ohledně toho, že čas pokročil a lidi zajímají jiný věci než pohádky (poslouchání sport.utkání z rádia apod.) nebo nechuť k moderně celkové je taky o ničem.

Mně se tyhle knihy (je ještě jeden díl) až hnusí. Čtu to teď ze zvědavosti, ale mít po ruce toho autora ( a Háj to prostě nebyl!!!) , tak ho tou knihou plesknu, až se mu hlava zatočí.

Toto je zprznění čehosi krásnýho...asi něco jako H.Potter a Mudr.Tse.

01.04.2019

Kájova dobrodružství od posvícení do jara Kájova dobrodružství od posvícení do jara Felix Háj (p)

Toto už nepsal F.Háj a je to znát.
Přehnané, nastavované, řeč otřesná.

01.04.2019

Zmizení Josefa Mengeleho Zmizení Josefa Mengeleho Olivier Guez

Mně se nelíbilo politické pozadí, neustále zmiňovaný Peron a Evita, přátelstvíčko v kavárnách s jinými ex-esesmany, kterým tajně špitá, že on je Mengele apod.
Čekala jsem skutečný román psaný ním-Mengelem, a ne popis o něm a jeho okolí, s kým kecává nebo toho že má plochý břicho a pořád mu stojí jako dřív apod.
Čekala jsem něco jiného.

27.03.2019 1 z 5

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Jak píše Ladys- je to o ničem
Dopisy? Hm moc mě nebraly.
Věčné vození v autech, kde ji každý balil a zval na sex, bylo trochu nuda.
Ona byla nesympatická, chudák malá Péťa.
Taky mi vadily neustálý ataky na budovy a dobu komunismu, v němž se to mělo odehrávat.
(nemáte někdo tušení jestli v 85 roce byly balený papír. kapesníčky..? pokud jo dejte vědět.)

27.03.2019 1 z 5

Kainovo znamení Kainovo znamení Václav Kaplický

Ta kniha je silná a dobrá, ale místní anotace je o úplném exkrementu, protože vše vyzradí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24.03.2019 5 z 5

Kotrmelce Kotrmelce Jana Maternová

Vše bylo již řečeno.
Je to kniha pro matky.
Je to životní, reálná kniha, ano to je.
Jak ale píšete, je psána čtivě, ale ...dětinsky bych ani neřekla, spíš...jednoduše.
Jako z deníčku. Ale nevadí, stačí to.

Mě víc vytáčelo, že je to jako okopírovaný blogísek a statusíky bydlenek.
I v mužské verzi jsou tam plurály a zdrobnělinky.
Nehorázně mě točilo oslovení KATEŘINKO.
Ona už první kapitola byla o jeho zdrobnělém nadšeníčku a její otrávenosti.
Byla hnusná, sorry paní autorko.

Teď pár výtažků:
Ve stejnou dějovou linku:
Ona:Třeba se díky děťátku naučím milovat svého muže.
On: Já svou Kateřinku miluji!
Hlášky JÁ JSEM MÁMA,KDO JE VÍC ?...JSEM BOHYNĚ....JÁ SAMA NEMUSÍM NIC. JSEM ŘÍZENÁ PROGRAMEM NESMRTELNOSTI ŽIVOTA NA ZEMI mohou nedětné štvát.
O tom to totiž je - on je uťáplý zaslepeneček a ona je netýkavá koza, která je prostě bohyní-matkou.

Takový výlevy si můžu přečíst na kdejakém debatním serveru po matky a netřeba se prokousávat téměř 300 stran kecičkama, abych pak došla k tomu, že ji její volba (neustále rodit) vlastně unavuje...
Pak byla ještě odpornější.
Achjo, docela škoda ... čtivý to je, ale ta náplň není moc ok.

Ani nevím jak hodnotit, ale ... pro lítost, kterou jsem k Sabince cítila, jí snad dám pět* nebo co...

24.03.2019

Prostírání s kolibříky Prostírání s kolibříky Eliška Novotná

Znělo to poeticky a každodenně a realisticky ....ale je to o rekonstrukci a chození po obchodech s vnoučky ... a na to nějak moc nejsem.
Krapet zklamání.

23.03.2019 1 z 5

Všichni dospěli Všichni dospěli Jami Attenberg

Máte recht. Úvod se mi líbil, ale poté to šlo do háje.
Je to psaní zoufalý, prázdný, nenapravitelný, otravný, je stejný jako Andrea prostě.

Jde k psychoušce, v křesle ji se*r že tam šla, pak brečí, řekne že už nepřijde a příště přijde zas.
Rozbije bráchovi kapelu tím, že se vychrápe s kámošem-členem. Brácha po letech založí novou, ona se opět vychrápe s jejím členem.
Nechce se jít podívat na děcko kámošky, ale nakonec jde a ňuňá tam nad ním a jeho vlásky.
Dívá se na kámošku a v duchu úpí že jí bude moc scházet...o dva řádky dál je opět otrávená a odporná a říká si že jí nebude vůbec chybět.
Roztáhne nohy kdekomu, vyhulí kde co s kdekým.
Zmiňuje život svůj i okolí negativně, že by člověk až řekl, že je to vše o ho*ně.
A ono vážně je.
Kniha i "život" tý baby.

Háže to tak trochu názor, že přesně takový jsme my, dobro.bezdět. nevdaný / nezadaný. Zapšklý, zoufalý starý krávy.
No panejo.
Špatná kniha.

23.03.2019 1 z 5

Sběratelka Sběratelka Zuzana Zimmermannová

je zvláštní, je jiná, není plná sexuálních hlavních sexy hrdinek žijících své escortní životy. Je o opuštěný reálně svépomocně žijící ženský, která je nenapravitelná a krapet máklá, a proto se mně to líbilo.
Za někdy vskutku nic neříkající povídky ubírám hvězdu.
Už se něco takovýho "jinýho" hodilo.

23.03.2019 4 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Popravě jaksi nevím.
Sofie otravná a dotěrná, jasně o tom novinařina je.
Ke všem lidem a údajům se dostane, všichni jí vše poví, i pořezaná a s vymknutým kotníkem, s nímž kulhá jen chviličku, vše zvládá.
Dostane padáka, ale poté jí zašlou lísteček s žádostí, aby se vrátila.
Nesmíme zapomenout na klasiku dnešní doby: hl. hrdinka musí roztáhnout v ději nohy a to nejlépe několikrát, a tak sex. scény zde má hlavní hrdinka s týpkama, který nesnáší, což je fajn žejo.
Part o otci nemá logiku a o bratrovi měla být celá vedlejší kniha, tady taky nemá smysl, nedotýká se děje.
Iritovalo mne označení sex. mafie.
Ouchylné pozadí vražd bylo taky poněkud ... jak zde píšete-přehnané.
Prostě tak trošku hodně stran o otravné ufňukané věčně blijící vlezlé náně , nářkových partů o bráchovi, dotěrných rozhovorů a konci, kterej vyznívá divně a vlastně nemá spojitost s těma činama dnes - je to ta jediná minulost.
Navíc na začátku chyby v textu mi zaply varovný alarm, že s tou autorkou kámošky nebudeme..a jak vidno, tak ani se Sofií.

20.03.2019 2 z 5

Jen jeden svět Jen jeden svět Renata Šindelářová

Monni to vystihla.
Anotace hovoří o Biance - ezoteričce.
Ta tam ale není jediná, jsou tam tuny dalších otravných postav z jednoho kanclíku.
Jedna je d*vka , druhej ojede kde co a třetí ženská se taky nechá ojet každým.
Ten "příběh" je o tuně ezokydů a sexuálních vztahů.

Číst o kozaté bohyni, kterou ojede KAŽDÝ jen co ji uvidí, i v kabince ve Sportissimu, za což ona vyzíská dary v podobě "vip vstupenky na Rihannu" nebo slevy do obchodu či odpuštění pokuty nebo jak "troubením zdraví její minisukni a běhají za ní jak za hárající fenou" tak nějak nepotřebuju.

Tuhle knížku fakt nechápu.
Směs ezokeciček a erotikonu ... to mě nezaujalo no.
(výše uvedenému komentu bych ráda vzkázala že to, že někdo nemusí knihy o nebíčku a dušičkách neznamená, že je TUPÝ.)

18.03.2019 odpad!

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Popravdě ani nevím ...linie sestřiny smrti mě nebrala, překážela a v podstatě tam neměla co dělat.

Místa o internátu ... stačila by tenká 50ti stránková knížečka a byla by z toho povídkovina o temné třídě, studených pokojích a zkostnatělých profesorkách.
K tomu srdceryvný osudy odložených holek a tajemstvíčko v podobě nápisů a řečí o duchovi, o kterém nevíme, zda žil nebo nežil. To by se pak řeklo průměrný studentsko-dark příběh.

Sonin život? Koncentrák jako ústřední motiv ?! o tom avizovali kde ?!! Chci strašidelnou školu a tajemnou smrt, a dostanu odkudsi ohraný vycucaný náznaky o apelplacu, kterých jsou všude tuny, a byť jsou to hrozné reálie, je to prostě pořád dokola ?!!!!!!!!!
Nuda už !!!!

Linie o Mary byla "zajímavá", ale v podstatě tam taky neměla co dělat.
Takže tři příběhy v jedný knize.
Autorka asi zkoušela, jaký žánr jí sedne nejvíc.

"Vysvětlení" S. smrti jsem moc nepobrala (proč by ona hledala náctiletý děcko ?!!) a konec byl ...hm nevim no.
Zbytečně tahavej přeskakovanej průměr.

18.03.2019 3 z 5