dontbullshitme Online dontbullshitme komentáře u knih

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

hezká oddychovka, jen Lia Mara by nemusela pořád dokola opakovat, že není důležitá a blaa :)

13.10.2020 3 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Když opomenu opakující se slova jako ostře řezaná tvář, horkost a tak dále, musím říct, že mě příběh zaujal a bavil, o čemž vypovídá fakt, že jsem to četla jen týden a tři dny, což pro některé může být dlouho, ale jelikož jsem opravdu šnek a dokážu číst knihu i měsíc, je tohle pro mě známka toho, že jde o povedený kousek, který dokáže zaujmout. Líbí se mi, že se to nemotá jen kolem kouzelného světa, ale řeší se zde rasové rozdíly a šikana, což jsou dost aktuální témata, jak si jistě všichni uvědomujeme. A ano, hlavní hrdinka se často chová naivně a na facku, ale podle mě je to proto, aby pak byla zřetelně poznat změna jejich názorů a vývoj (aspoň doufám), což velmi oceňuju! Doporučuju. :)

23.08.2020 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Dávám tři hvězdy, protože mě dojalo autorčino poděkování, u kterého jsem si říkala, že píše s láskou, ale.. nemůžu říct, že bych byla z knihy kdovíjak nadšená, všechno tam plynulo hrozně rychle, pořád ty samé řeči dokola, dokonalý muž a tak dále. Po Selekci, která mě taky moc nenadchla, jsem do Sirény nešla s velkým očekáváním a dobře jsem udělala, ale zase musím uznat, že mě tohle téma zaujalo víc než boj o prince.

19.06.2020 3 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Občas jsem se ztrácela v tom, co se tam děje, ale to mohlo být způsobeno mou nepozorností, nevím, jinak se mi však kniha líbila, bylo zajímavé číst o tom, jak to mohlo být.

17.03.2020 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Prostředí a nápad se mi moc líbí, postavy jsou také, zdá se, promyšlené, ale ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, nevadilo mi knihu odložit a pár dní na ni ani nepomyslet, tak jsem si říkala, proč je kolem ní takové haló. Rozjelo se to, alespoň pro mě, až ke konci, kdy jsem byla konečně zvědavá, co se bude dít. Z postav to za mě vyhrává Matthias s Ninou, ach!

04.11.2019 3 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Jako všechny knihy, které jsem si v poslední době zvolila, má i tato své chyby, ale nápad se mi líbil a čte se dobře. :)

02.08.2019 3 z 5

Shannarovy elfeíny Shannarovy elfeíny Terry Brooks

Jde o opravdu hezký příběh, nesedělo mi tam úplně vše, ale to je nejspíš způsobeno tím, že jsem nejdřív viděla seriál, který je podle mě povedený a vyhnul se právě těm věcem, které se mi v knize příliš nezamlouvaly, ale rozhodně stojí za přečtení. :)

20.04.2019 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Zpracování knihy je velmi originální, bohužel se mi to však špatně čte, a tak mám Illuminae rozečtené snad rok. Navíc se mi postavy hrozně pletou a vlastně i celý děj, jsem z toho celá nějaká zmatená. :D

11.04.2019 3 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Přítel mi to koupil s tím, že si to mám nastudovat (je to jeho oblíbená hra, já se můžu chlubit tak nanejvýš 20. levelem) a jelikož knihy prostě neodmítám, přečetla jsem to. Ze začátku mi dělalo problém se vyznat v místech a jménech, bylo tam toho moc, ale nakonec se to nějak zvládlo. Nemůžu říct, že bych z toho byla nějak odvázaná. Neoblíbila jsem si žádnou postavu a ten zlý drak mě hrozně štval. Další knihu si přečtu jen proto, že.. ráda studuju. :D

20.02.2019 3 z 5