DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Láska ku*evská Láska ku*evská Gary John Bishop

Pokud jste od autora četli předešlé knihy pak by vás tento styl a vulgarismy neměli překvapila urazit.
Ja se nad knihou pobavila a velmi mě překvapila. Spoustu věcí se snadno říká ale hůř dělá nicméně autor nenabízí nějaký návod ale myšlenky na "problémy" či témata týkající se fungování vztahu. Spousta věci je spíše pro poučení než kázání či vyčtení co vše je špatně. Místy jsem se i pobavila a čtení jsem si se svižností užila. Na některé veci zkrátka nepotřebujete číst knihu tlustou jak encyklopedie stačí prosté věcné a jasné příklady z praxe a trochu selského rozumu

04.11.2022 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Nevím jestli mi nesedl styl, děj ale kniha mě nezaujala. Fantasy tam byla poměrně povrchová a šlo především o milostnou linku, která byla klišé Amo Jones a jiné. Myšlenky hlavní postavy? I to neustálé přeskakování v čase mně nebavilo. A chyběl mi v knize chytlavý děj. Jsem ráda že autorka knihu neudelala až tak jednoduchou když to porovnám s žánrem romanticko erotická beletrie. Vztah hlavních postav nebyl nucený nicméně za mě ne. Ale je dobré že má kniha své čtenáře

04.11.2022 2 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Tohle je jedna z mala knih z oblasti rady o financích a ekonomice světa kterou považuji za velice přínosnou. Lidsky napsaná srozumitelná kniha plná faktu a životních zkušenosti. Doporučuji ve velkém

28.10.2022 5 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

Asi jsem od Bestselleru čekala něco jiného. Kniha mě ani trochu nevtáhla a byla velmi předvídatelná.
Průměrná a esoterická romantika s krásnou obálkou.

19.10.2022 2 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Souhlasím s předchozí recenzí.
Průměrná, oddechová a romantická pohádka. Začátek mě velmi uchvátil vykresleným prostředím, jednečným citem pro jazyk i nápadem. Číst tuto knihu bylo kouzelné avšak zhruba v půlce se kniha hrozně táhla a ztratila můj zájem a to konečné rychlovyřešení v posledních pár kapitolách to byla škoda jelikož to mohlo být napinavejsi a rozvinutější. Shrnula bych to tak, že je krása to číst jen ne dějově prožívat.

16.10.2022 3 z 5

Srdce čarodějky Srdce čarodějky Genevieve Gornichec

Možný SPOILER

Čekala bych že když jde o fantasy knihu že tam toho fantasy bude trochu víc. Nečetlo se to špatně ale v podstatě je to romantická slaďárna se špetkou fantasy. Začátek zněl velmi slibně ale pokračování? Drama kolem vztahu Angrbody (desny jméno:D) a Lokiho a pak strasti rodinneho života. Kniha mě opět začala bavit až ke konci jinak mi opravdu nesedla ale jsem náročný čtenář a každá kniha má své čtenáře a jih nebo sever. :))

13.10.2022 2 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Myslím že si každým knize může najít své. Jsou zde moudra, podnětné myšlenky a mnoho pohlazení pro duši. Co jiného čekat od autora Půlnoční knihovny :)

12.10.2022 3 z 5

Lásku si zaslouží lidé, ne věci Lásku si zaslouží lidé, ne věci Joshua Fields Millburn

Za mě velice přínosná Kniha ačkoliv většinu hovoří o minimalismu nebo ho lehce zmiňuje. Líbí se mi mnohé názory a myšlenky ale také lidský pohled a přínos z praxe :))

02.09.2022 4 z 5

Psychologie budoucnosti Psychologie budoucnosti Stanislav Grof

V knize je mnoho podnětných a zajímavých myšlenek. Jedná se o tunel psychologie z historie do budoucna. Kniha hovoří o mnohých alternativnich léčbach ale zároveň I popisuje psychické stavy a patologické znaky. Kniha je užitečná nicméně za mě se až příliš často dokola opakuji témata bez jiného úhlu pohledu

02.09.2022 2 z 5

Návrhářka z Paříže Návrhářka z Paříže Georgia Kaufmann

Kniha je skvele napsaná skoro až živě. Je to silný příběh kde se protíná sen s nelehkou dobou. Má hlavu a patu a dobře se čte.
Řekla bych že hlavní hrdinku bude každý vnimat po svém na základě svých životních zkusenosti. Mně moc nesedlo některé její uvažování ale ve finále to vlastně dávalo smysl.
Kniha mně ovšem tak nedostala ale určitě za jedno přečtení stála

18.08.2022 3 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Osobně mě kniha nenadchla už jen z chování postav a děje. Líbilo se mi několik zajímavosti a pražské prostředí. Toť asi vše

11.08.2022 1 z 5

Nevyšlapanou cestou Nevyšlapanou cestou M. Scott Peck

Milý, lidský i odborny pohled na témata týkající se života od autora čerpacího ze své praxe. Za mě kniha velmi přínosná do oboru i k zamyšlení do života

09.08.2022 4 z 5

Dcera Sparty Dcera Sparty Claire M. Andrews

Další kniha s tématikou řecké mytologie.
Kniha zaujme již svou obálkou a děj hezky plyne nic se nejeví navíc a zbytečně. Chování postav odpovídá věku a co se týče jejich charakteru Dafne není žádná ufňukaná slečinka ale holka co problémům staví čelem Apolon je sice na začátku namyšlený ale v průběhu knihy ho poznáváme blíž. V knize jsou samozřejmě i mytologicke bytosti a pár napinavych scén. Za mě celkem průměr Kniha nenadchne ale ani neurazí a pro fanoušky řecké mytologie bude poutavým příspěvkem na rozšíření obzoru

25.06.2022 3 z 5

Vítězství větší než smrt Vítězství větší než smrt Charlie Jane Anders

Kniha mě vůbec nenadchla. Nápad není špatný ale co mi nesedlo tak postavy a dialogy. :/

12.06.2022 2 z 5

Pád Argosanů Pád Argosanů Sebastien de Castell

Ačkoliv jde o prequel autor knihu udržel stále v stejném duchu. Osobně mě zajímal již při divotvurci mě napadalo jak se Farius Parfax stala tím kým byla. Zjistíte ze kdysi byla obyčejná holka, která se odvaze musela naučit a nepřišla k ní jako slepá k houslim. Zároveň je v knize několik skvělých myšlenek a děj krásně plyne. Není co dodat byl to krásný návrat :)
"Odhalit to, co druhy skrývá je nejslabší forma atra precis. Mnohem cennější je schopnost vnimat takova tajemství, o nichž nositel neví, že je ma"

04.06.2022 4 z 5

Zlatá královna Zlatá královna Kateřina Okurková

Byla to v podstatě taková pohadka připomínající styl Komrskové. Nebylo to špatné počtení a na oddech tak akorát

21.05.2022 2 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Asi jsem čekala něco jiného. Moc mě nebavil dej ani linky postav. Nicméně napad nebyl špatný

20.05.2022 2 z 5

Láska je příběh - Nová teorie vztahů Láska je příběh - Nová teorie vztahů Robert J. Sternberg

Myslím že jsem čekala více odbornejsi publikaci. Souhlasím že byla čtivá nicméně její obsah (pribehy) mě až tak nezaujali a spíše to bylo prokousávání se

05.05.2022 2 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Musim autorce hned na začátek připsat body za originalitu a zajímavé pojetí tématu feminismus, předsudky a role dívky/ ženy ve společnosti. Nejspíš jsem od knihy čekala někoho jiného ale za mě presycený dej i mnoho jmen a názvu takový zlatem protkaný chaos. Nedočteno

30.04.2022 2 z 5

Zemři a vstaň Zemři a vstaň Ursula Wirtz

Kniha by se dala shrnout jako z historie duchovní pohled na trauma. V podstatě neposkytuje řešení ani nové příběhy ale zajímavým způsobem nahlíží na traumata a další těžko prožité psychické stavy. Mě osobně není blízké, že je kniha z 90% citaci knih někoho jiného a tudíž nepřináší nic nového obzvlášť pokud znáte Junga téměř nazpaměť

30.04.2022 2 z 5