DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Terapie sebepoznáním Terapie sebepoznáním Tomáš Zetek

Soubor pojmů týkající se života, psychologie a vztahů. Ovlivňování naší psychické stránky jde ruku v ruce se vším co nás tvoří. Autor přibližuje témata, kterým je třeba věnovat pozornost a z odborných knih udělal výcuc podstatného. Líbí se mi, že k tématům příkládá vlastní myšlenky a moudrosti obzvlášť mě zaujala kapitola o emocích, kterou autor trefně vystihl.

01.01.2022 3 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Za mě krásně psáno, jednoduše čteno a působivé prostředí mořských koní. Mělo to co do sebe

31.12.2021 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Dějová linie je poněkud slabší ale autorova fantazie to je prostě krása a jak v této knize tak v hvězdopravci bylo skvělé plout v tomto novém světě resp. Dojet tramvajíí.

"Kdybych ale chtěl běžný a obyčejný život, zůstal bych na vyšlapaných cestách plných nudných a nezajímavých lidí"

"Ničemu se nedivte a prostě to přijměte. Je to nejjednodušší způsob, jak se z toho nezblaznit"

31.12.2021 3 z 5

Temný květ Temný květ P. M. Freestone

Musím uznat že šlo o originální a poutavou fantasy. Bavil mě ten svět a nápad. Bohužel zdlouhavé popisování a děj téměř žádný to jaksi zkazilo. Ale oceňuji krásnou obálku pod kterou se ukrývala hromada vůňe a magie

28.12.2021 3 z 5

Budoucnost mysli Budoucnost mysli Michio Kaku

Velice přínosná a zajímavá kniha aneb co jste o mozku nevěděli a co se bude dít dál. Líbí se mi jak autor vysvětluje pokroky ve vývoji vědy, neurobiologii i medicíně. Některé vědci plánované výzkumy a modernizace mysli se mi zdají až za hranicí ovšem tak bychom mohli mluvit i o telefonech a přeci je to pokrok otázkou je jaké to bude mít pro a proti.

19.12.2021 4 z 5

Závislosti srdce Závislosti srdce Robert Hemfelt

Odborná a přínosná kniha v oboru vztahů, závislosti a problematice partnerství. Mnoho příkladů že života a odborné rady. Za mě přínosné a čtivě vysvetlené

19.12.2021 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Čekala jsem asi něco jiného ale v knize krom začátku jsem nenašla jediný zajímavý point. Také kniha obsahovala spoustu nedokoncenych myšlenek a v podstatě celou dobu číst o tom, jak někdo hraje virtuální hru a úplně bez překážek skáče do dalších levelu tak, že samotný dej není takřka žádný. Knihu jsem s preskakovanim dočetla a jednou stacilo.

12.12.2021 1 z 5

Průvodkyně duší Průvodkyně duší Alžběta Komrsková

Tohle byla taková milá oddechovka k čaji a sušenkám. Skoro jako zpět do filmu Mulan, kdy v sobě hlavní hrdinka má víc než si myslí. Moc se mi libi s jakou pečlivostí a krásnou řečí A. Komrsková píše.

08.12.2021 3 z 5

Nebuďte za ha*zla Nebuďte za ha*zla Anja Niekerken

Souhlasím že kniha nic extra nedává a to ani vtipné příklady do života. Je to v podstatě jak být lepší a neustálé citovani někoho jiného.

03.12.2021 1 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Asi jsem čekala něco jineho. Tahle kniha byla vážně zvláštní a celkový dej? Vlastně jsem to dočetla a řikala si co mi to vlastně mělo dát?
Ale zaujalo mě jak se autorka nechala inspirovat tím podivuhodnym lyrochvostem

30.11.2021 2 z 5

Fáze Měsíce Fáze Měsíce Cecilia Lattari

Asi jsem čekala víc receptů z bylinek ale v podstatě je to navod co dělat v jaké fázi měsíce. Spiritualni ale kniha mě nijak nezaujala

10.11.2021 2 z 5

Vztahy aneb 7+1 osudových omylů Vztahy aneb 7+1 osudových omylů Daniela Kovářová

Je zajímavé jak autorka prolíná teorii psychologie s její vlastní praxí. Je to trochu jiný pohled než od vztahoveho terapeuta hlavně především v tom že sama paní Kovářová nespatřuje rozhodnutí soudu jako vyřešení celé situace ať je jakkoliv složitá. Měla jsem tu čest být na křestu knihy a autorku poznat. Kniha je přínosná i pro osvěžení si základů z psychologie.

09.11.2021 3 z 5

Všechno je v pr**li Všechno je v pr**li Mark Manson

Musím uznat že kniha má mnoho zajímavých myšlenek. Naděje trochu jiným úhlem pohledu a proč ne?

04.11.2021 3 z 5

Ženy, které (se) umí milovat Ženy, které (se) umí milovat Hana Králová

Tahle kniha zaslouží mnohem více procent než dosud má a každé ženě přeji aby si ji přečetla. Nejedná se o žádný návod ale připomíná důležitost sebelásky, účty k ženstvi. Je upřímná, laskavá a krásným pohlazenim po ženské duši. :) rozhodně doporučuji :)

02.11.2021 5 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Zajímavá detektivka a originální pojetí světa, taky dobrý vývoj postav ale je to spíš taková oddechovka než něco co by chytlo a nepustilo

21.10.2021 2 z 5

Záhada rozumu Záhada rozumu Hugo Mercier

Za mě příliš obsáhlé ale za to zajímavé jsou zde různé filozoficke teorie i domněnky, pokusy také kus psychologie a vědecké experimenty. Je to spíše na obohacení si vědomostí, faktů i teorií

10.10.2021 3 z 5

Síla viru: Kronika jedné epidemie Síla viru: Kronika jedné epidemie Martina Riebauerová

Téma které je nám všem známo ovšem z jiného a informovanějšího pohledu.

07.10.2021 3 z 5

Pradávná medicína Pradávná medicína Wolf-Dieter Storl

Velice zajímavé pojetí mediciny co se kultur týče a také některé nové informace o bylinkach. Vcelku považuji knihu za přínosnou

07.10.2021 3 z 5

Bohové jadeitu a stínu Bohové jadeitu a stínu Silvia Moreno-Garcia

Tohle je jedna z těch prumerovych knih a upřímně bylo to hrozně zdlouhavé. Člověk pořád čeká jak to dopadne a ono nic extra i když to asi dopadlo jak mělo. Ale musím uznat že dej i postavy byli sympatické a neotřelé. Zajimavy mix historických nepřesností i fantasy ale dejme tomu. Jednou přečíst stačilo:D

05.10.2021 3 z 5

Krize středního věku Krize středního věku Michal Hrdlička

Souhlasím, že je průměrná. Většinou jen cituje další knihy a další lidi a definice nejsou o nic lepší než na internetu zároveň ke konci kniha uniká tématu a plete do toho další teorie.

05.10.2021 2 z 5