Dženylda Dženylda komentáře u knih

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) jedna z prvních knih, které si někdy v době, kdy dospíváte, můžete z hodnotné beletrie přečíst. Někdy v 16 jsem z ní byla nadšená, dojatá, zhltla jsem ji jedním dechem. Může vám dát podnět k zamyšlení se nad tím, co je v životě důležité, nad tím, jak někdy s životem hazardujeme, jindy se ho snažíme držet zuby nehty, když se přiblížíme k druhému břehu... A také je o tom, že nebe nezná vyvolených a že neexistuje žádný pořadník na to, kdo z tohoto světa odejde dřív, ať už proto, že je nemocný či starý. Jsme jen hosté na této planetě a nikdo nemá záruku, že tu bude do stovky.

26.08.2024

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

úžasné prázdninové čtení. Kniha je pro všechny, které pouť do Santiaga zajímá, pro ty, kdo se na ni chystají, ale i pro ty, co se na ni nikdy nevydají a tak si ji projdou alespoň zprostředkovaně díky postavě Larryho. Je dobře a poutavě napsaná, krásně graficky zpracovaná, skvěle ilustrovaná, protkaná humorem, opravdovým přátelstvím a na konci možná i dojemná. 10/10

26.08.2024 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha, která by měla být v každé domácí knihovně a kterou by si člověk někdy kolem dvaceti měl přečíst. Příběh o cestě za svým snem, o víře ve své sny - ať už jsou to přání nebo opravdu noční snění, které se nám jakoby snaží něco sdělit - o hledání svého místa na Zemi, ale také o tom, jak nezapomenout žít dneškem, o tom, že láska se nachází na cestě za naším snem, o tom, jak se nechat vést a důvěřovat životu, že nás vede správným směrem, ale také o nezdarech, které se nacházejí na každé cestě a jak se jimi nenechat zastrašit.

26.08.2024 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Autobiografický příběh mladého, městského děvčete zvyklého na velkou rodinu, bohatý společenský i kulturní život, jež se provdá za "staršího pána", kterého následuje do divočiny, na samotu v horách, kde založí slepičí farmu. Kniha plná dobrých postřehů vyprávěných s humorem nabízí oddechové čtení. Mé babičce bych ji určitě doporučila. Pokud máte času nazbyt pro tuto knihu, stáhnete spíš po úžasné audioverzi na Dvojce.

17.09.2024 4 z 5

Praha ohrožená 1939-1945: Politika, kultura, vzpomínky Praha ohrožená 1939-1945: Politika, kultura, vzpomínky Peter Demetz

tato generace 20. a 30. let mě fascinuje! Lidé, kteří prožili tolik těžkostí a ran osudu a s jakým půvabem, s jakou lehkostí se dívají moudře na to vše zpátky. Nádherná kniha vzdělaného germanisty, který žil více než sto let, o tom, jak Prahou míjelo 20. století. Osobní, dojemná zpověď, která nemá nic společného s černobílým pohledem na život, na svět, na politiku ani na historii.

27.08.2024 5 z 5