E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Kašlem na život bez lásky Kašlem na život bez lásky Jaroslava Kuchtová

Príbeh síce neurazí, ale mňa ani nenadchol. Nepodarilo sa mu vtiahnuť ma do seba, aspoň nejako sa ma dotknúť.

31.07.2023 3 z 5

Stratená kniha zo Salemu Stratená kniha zo Salemu Katherine Howe

Neurazí, nenadchne. Niektoré časti boli fajn, iné ma dosť nudili. Ale prečítať sa to dalo.

06.07.2023 3 z 5

Zachráň ma, ak môžeš Zachráň ma, ak môžeš Lucia Braunová

Veľmi ma to nebavilo. Základná línia by aj bola fajn - autorka vystavala príbeh na vážnej téme (šikane) -, žiaľ, ako ubúdali stránky, môj záujem klesal čím ďalej, tým viac. Príbeh nie je len o Tamare a útrapách, ktorými si musí prechádzať, ale sú tam tiež časti, ktoré odhaľujú aj život iných postáv, čo by nebolo zlé, keby sa v nich dookola neopakovalo to isté. Každá má svoje trápenie či tajomstvo, no nikdy nám nič konkrétne neprezradia. Teda autorka nám nikdy nič konkrétne neprezradí - pri niektorých postavách volí dokonca maskovaciu prezývku a celé sa to snaží zamotať čo najviac -, naťahuje to a naťahuje, čím sa asi pokúša navodiť napätie a podnietiť náš záujem, ibaže u mňa to malo úplne opačný efekt a už ma tie dookola sa opakujúce myšlienky a pocity a náznaky prestávali baviť, dokonca ma až začínali nudiť. Všetko sa nakoniec vyklopí na posledných pár stranách, aj keď si to už predtým dáme dokopy a vôbec teda nie sme prekvapení a už vôbec nie ohúrení tou akože parádnou zápletkou.

01.07.2023 2 z 5

Dash a Lily: Kniha odvahy Dash a Lily: Kniha odvahy Rachel Cohn

Kniha vo mne nezanechala wow efekt, ale zaujala. Ukrýva v sebe taký milý, svojský príbeh. Nápad aj zápletka sa mi páčili, spracovanie bolo tiež fajn. Jediné, čo mi na príbehu tak trochu vadilo, bolo prílišné rozoberanie iných kníh. Autori nás asi chceli motivovať k ich prečítaniu. :) A Dash mi pripadal na svoj vek príliš vyspelý - tipovala by som mu už aspoň dvadsať. No neberiem to ako negatívum, lebo... prečo by taký byť nemohol? Každý sme predsa nejaký.

28.06.2023 4 z 5

Toto leto hovorím ÁNO! Toto leto hovorím ÁNO! Lindsey Roth Culli

Pohodové čítanie. Prvá tretina knihy je trochu nezáživná, potom sa to konečne trochu rozbehlo a celkom ma to bavilo. No stále mi tam chýbalo viac šťavy, ak to mám tak napísať. Knihu by som zaradila do kategórie neurazí, ale ani nenadchne. Ako oddychovka však môže byť.

05.06.2023 3 z 5

Najmilšie želanie Najmilšie želanie Miroslava Varáčková

Podľa anotácie som od tohto príbehu čakala niečo úplne iné, než som napokon dostala, ale sklamaná určite nie som. Práve to neočakávané bolo na tomto príbehu to najlepšie, aj keď to bolo vlastne dosť smutné.
Veľmi sa mi páčil Grétin vzťah k sestre, aj jej vzťah s Timom bol super.
A Vil... prostredníctvom neho vniesla autorka do príbehu aj romantickú linku, čo bol fakt skvelý ťah. Len škoda, že... Keď si knihu prečítate, pochopíte ČO. Nebudem nič prezrádzať.

Čo by som knihe vytkla, bol sled udalostí, ktorý mi celkom nesedel z časového hľadiska. Niekedy sa zdalo, že v Grétinom živote ubehlo oveľa viac času, než podľa záchytných bodov - koncert, ocov návrat domov a tak - v skutočnosti ubehlo. Lebo oco mal prísť domov o dva týždne po jej nástupe na internát, ale zdalo sa, akoby na intráku hnila už aspoň pol roka, a navyše hneď nato, ako sa oco na víkend vrátil, sa spomínali holé konáre stromov, a som si istá, že v polovici septembra sa listy na stromoch ešte statočne držia a vlastne sa ešte len začínajú sfarbovať.
Väčšine čitateľom tieto detaily zrejme uniknú - alebo im len skrátka nevenujú pozornosť -, no mňa hrozne rozčuľovali a kazili mi čitateľský zážitok. Až som mala dojem, že autorka píše, ako jej to práve príde vhod.

Aj to s hlasmi hneď v prvú noc na intráku mi prišlo také... že rýchlo, rýchlo, nech už píšem o tom, o čom písať chcem. Čakala by som, že sa to bude nejako nabaľovať, že tomu bude niečo predchádzať. Že ten smútok a osamelosť Grétou najprv budú chvíľu prenikať a až potom sa to vyvinie tak, ako sa to vyvinulo.

Každopádne, kniha stojí za prečítanie. Niektoré pasáže sú naozaj veľmi pekné.

31.05.2023 4 z 5

Bolo to z lásky 2 Bolo to z lásky 2 Mia Pilsner

Priemerná oddychovka. Neurazí, nenadchne.

29.05.2023 3 z 5

Bolo to z lásky Bolo to z lásky Mia Pilsner

Taká pohodová jednohubka, ktorá síce nenadchne, ale ani neurazí.

19.05.2023 3 z 5

Vianočné želanie Vianočné želanie Melissa McClone

Kniha sa čítala ľahko a vzhľadom na to, že má len 200 strán, dá sa zhltnúť za jedno popoludnie, ale...
... príbeh je taký hrozne jednoduchý, priam až nezáživný. Nepreskočila z neho na mňa žiadna iskra, nevyvolal vo mne teplo, ani vianočná atmosféra z neho nesršala. O nejakom napätí ani nehovorím - to tam chýbalo úplne.

Od začiatku do konca sa celý príbeh tiahne v jednej rovine, priamočiaro, bez akýchkoľvek stúpaní či klesaní. Vôbec nejde do hĺbky. Minulosť odfláknutá, prítomnosť nemastná-neslaná, téma horských záchranárov mohla byť omnoho viac prepracovaná - cez Jakea by sa to v pohode dalo. Takto mi to prišlo len ako kulisa - a to tiež amatérsky vytvorená.

No... za mňa sklamanie.

15.05.2023 2 z 5

Moje sladké šestnáste storočie Moje sladké šestnáste storočie Rachel Harris

Absolútne vôbec ma to nebavilo. Nápad by aj bol zaujímavý, ale to je asi tak všetko. Bolo to nezáživné a hrozne presladené. Nechytilo ma to po žiadnej stránke, takže za mňa jedno veľké NIE.

13.05.2023 1 z 5

Motýlik Motýlik Sylvia Mozerová

Jednohubka z prostredia narkomanov, ktorá však nie je ničím výnimočná. Prečítať sa dá, ale nezanechá vo vás nejaký hlbší dojem - aspoň vo mne nezanechala.

29.04.2023 3 z 5

Tweetni mi! Tweetni mi! Sarra Manning

Začiatok ma vôbec nechytal - prišiel mi tak komplikovane až krkolomne napísaný a tiež dosť nezáživný -, no potom sa to rozbehlo a musím povedať, že to bol v podstate fajn príbeh. Milý, vtipný, svieži.

27.04.2023 4 z 5

Niečo si želaj Niečo si želaj Karen Rivers

Hrozná kravina. Absolútne vôbec ma to nezaujalo a je mi srdečne jedno, ako sa to bude vyvíjať, takže končím ešte v prvej tretine.

15.04.2023 odpad!

Šialenstvo Šialenstvo Maureen Johnson

Skvelé pokračovanie. Nesklamalo.

11.04.2023 4 z 5

Môj nevlastný brat Môj nevlastný brat Enja Rúčková

Nebavilo ma to. Ani trochu. Za mňa najslabšia kniha od pani Rúčkovej.

06.04.2023 1 z 5

Zamilovaní až po uši Zamilovaní až po uši Heather Webber

Veľmi pohodový a príjemný príbeh so zaujímavou zápletkou. Čítalo sa to dobre. Stojí za tých pár hodín, ktoré mu venujete.

04.04.2023 4 z 5

Zavri oči a snívaj Zavri oči a snívaj Lucy Keating

Dve hviezdičky za skvelý nápad a pár svetlejších miest v príbehu, ktorý ma, žiaľ, inak nebavil. Som z tejto knihy poriadne sklamaná.

23.03.2023 2 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

Hodnotenie celej série:

Vydarený a veľmi príjemný fantasy príbeh zo sveta víl, ktorý autorka vykreslila dosť podrobne a poriadne ho prepracovala. Námet je originálny, štýl písania mi sadol, zápletka je zaujímavá, hoci sa tam našlo zopár zdĺhavejších pasáží, ale zas... séria pozostáva zo štyroch kníh, takže to sa dá poľahky odpustiť. Navyše som nepreskočila ani jednu stranu, takže nudné to určite nebolo. Rozhodne stojí za prečítanie.

18.03.2023 4 z 5

Záblesk Záblesk Alexandra Adornetto

Hodnotenie celej trilógie:

Nemôžem povedať, že by ma príbeh ohúril, ale napriek niekoľkým dosť rozťahaným pasážam a napriek niektorým dosť presladeným pasážam, ma ho bavilo čítať a v mojom prípade svoj účel splnil.
Je to taká romantická oddychovka s fantasy prvkami, pri ktorej vypnete.

27.02.2023 4 z 5

Bláznivých 17 Bláznivých 17 Barbara Samson

Silný príbeh o anorektičke a narkomanovi, ktorý je navyše HIV pozitívny. Obaja sa brodia svojím vlastným bahnom. On ju však zatiahne aj do toho svojho, akoby toho Barbara sama so sebou nemala dosť. Táto kniha určite stojí za prečítanie.

12.02.2023 5 z 5