edith79 edith79 komentáře u knih

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Víc jak na tři hvězdičky to u mě bohužel není. Začátek lehce nudný, i když první vražda na sebe nenechala dlouho čekat. Pak se to trochu rozběhlo, ale styl psaní mi připadal zmatený a děj tak nějak podivně skákal. I těch vražd bylo najednou nějak moc. No a závěr? Ten už mě neuchvátil vůbec.

27.10.2020 3 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Zase jedna brilantní od královny detektivek. Strašně mě to bavilo. Všechny ty postavy a jejich povahy. Ten zvláštní pocit, že někdo z nich to prostě musel být a já jsem opět až do konce mimo. Vlastně jsem se přistihla, že už se ani nesnažím pachatele odhalit. Prostě si počkám na skvělý závěr. A vždy se dočkám.

26.10.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tu dvojí rovinu, propojení minulosti a současnosti v knihách mám moc ráda a tady jsem si to opravdu užila. Příběh byl zajímavý, bez hluchých míst a Servaz je prostě bezva chlap. A byl i zamlada. Konečné rozuzlení pro mě bylo lehce šokující, ale na světě se šokující věci dějí. Malou výtku bych měla ke konci knihy. Možná toho už bylo trochu víc, než bylo potřeba. Tím nemyslím úplně poslední kapitolu. Ta byla skvělá a dala mi zabrat.

21.10.2020 5 z 5

Milá, vtipná, oddechová knížka. Četla jsem v rámci výzvy, ale rozhodně to stálo za to. Dříve než knížku jsem znala podle ní natočený seriál, a i ten se povedl. Hned bych vyrazila na vodu.

20.10.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Od Shari Lapena zatím nejlepší. Kniha mě velmi bavila, i když je jasné, že tohle je hodně velká vykrádačka hned několika knih Agathy Christie. I tak nebo právě proto to bylo moc fajn. Prostředí zasněženého hotýlku na mě působilo tajemně a děsivě. Postavy a jejich charaktery byly dobře vykresleny a sledovat jejich myšlenkové pochody bylo zajímavé. Rozuzlení jsem čekala trochu více promyšlené, ale ani tak to nebylo špatné. V každém případě jsou knížky Shari Lapeny lepší a lepší, takže se těším na další.

14.10.2020 4 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Tak tohle... ? Jásám, že jsem to vůbec dokázala dočíst. Kniha, která je buď naprostá blbost nebo jsem ji prostě nepochopila. Psáno velmi zvláštním stylem. Všechny postavy absolutně nesympatické a povrchní, navíc neustále pod vlivem alkoholu. Nejde mi do hlavy, jak mohla hlavní postava ( hrdinka to tedy rozhodně nebyla ) takovou dobu fungovat a skrývat tajemství, když byla neustále nalitá jak váza. Nezachránil to ani třeba zajímavý konec, ve který jsem celou dobu doufala. Jedna hvězda za to, že se mi knížka hodila do výzvy.

11.10.2020 1 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Tento díl byl pro mě tak trochu jiný. Vše se točilo kolem korupce a podsvětí a v některých chvílích jsem měla o Richarda velké obavy. Pro detektivy z oddělení vražd je stále těžší bojovat proti skrytému nepříteli a neztratit přitom tvář. Závěr samozřejmě dojemný pro všechny, komu tahle parta a její členové přirostli k srdci. A poslední kapitola a věta knihy nám dává znát, kam se zřejmě bude další děj ubírat.

09.10.2020 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Nechápu jak jsem u téhle knížky mohla zapomenout na komentář, protože jsem si ji dala už dvakrát, z toho jednou jako audioknihu, což je u Dominika Dána snad tak trochu povinnost a stále moc vzpomínám na Mariána Geišberga, který knihy Dominika Dána načetl absolutně geniálně. Co se týká děje knihy, tak ten mě opravdu bavil, ale i děsil. Kam až můžou někteří jedinci zajít, ať už jsou to rádoby mafiáni nebo jen ''obyčejní lidé. '' Opravdu jedna z nej od autora.

29.09.2020 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Velmi zajímavá krimi. Slova blata nebo vřesoviště sama o sobě způsobují mrazení v zádech a když se tam ještě začnou objevovat těla mrtvých dívek, tak to mrazení je pořádné. Hlavní hrdinové, patoložka Julia a komisař Florian jsou sympatičtí a kniha mě moc bavila. Do úplného topu tomu ale něco malinko chybělo. Přesto doufám v další knihy autorky.

29.09.2020 4 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Já prostě Kytici miluju a tato její podoba mi nesměla chybět. Je to po pravdě neskutečně zvláštní kniha. Některé balady jsou v kresbách posunuty do jiné doby a člověk jen zírá nad kreativitou autorů. Pokud bych měla vybrat, která báseň se mi tady jako komiks líbí nejvíc, je to bez diskuze Vodník. Jsem ráda, že mám tuto nesmírně zajímavou knihu ve své knihovně.

28.09.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Přečteno během několika hodin. A bylo to zase bezvadné čtení. Kniha se tentokrát v návaznosti na předchozí díl docela hodně věnovala samotné Kim a její složité povaze. Co se týká případu, tak ten byl opět napínavý a děsivý, i když pachatele jsem tentokrát odhalila nečekaně brzy. Tak brzy, že mě to až mrzelo. A v neposlední řadě se musím zmínit o konci knihy, protože u krimi knih běžně na konci neslzím, ale u této série už po několikáté.

27.09.2020 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Parádní kniha. Stejně parádní jako její sestra Mlčení jehňátek. Thomas Harris vážně umí. Jeho knihy jsou temné a psychopati v nich naprosto děsiví. Přesně to, co hledá každý milovník tohoto žánru.

10.09.2020 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Krása, smutek, děs, závislost...Ty básně se mi opravdu líbí, něco v člověku zanechají a myslím, že dnešní básníci už tohle vytvořit nedokáží.

06.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvělé, napínavé, mrazivé. Tak moc mě to bavilo, že jsem dokonce ráno přemýšlela, jestli si nevzít půl dne dovolené a nedočíst to. Do práce jsem nakonec šla a teď můžu říci, že kniha je to skvělá, ale za půldenní dovolenou by asi nestála. Mě totiž závěrečné rozuzlení trochu zklamalo a bolely mě z něj vlasy u kořínků. Každopádně parádní kniha, kterou milovníci žánru nesmí opomenout.

04.08.2020 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Tak z téhle knihy mám v hlavě solidní zmatek. Něčím mě naprosto dostala a nad něčím jsem dumala, zda není autor lehce mimo realitu. Stejně jako v Ta přede mnou je hlavní hrdinka tak trochu nesympatická. Nevím, jestli je to záměr nebo autor prostě jinak ženský charakter nedokáže popsat. Navíc knížka nabídla značně překombinovaný konec a to já prostě nemusím. Tím neříkám, že nestojí za přečtení. To rozhodně ano. Už jen kvůli Baudelairovým básním a jeho příběhu, který je mrazivý. A také už vím, kterou knihu básní zařadím do letošní výzvy.

21.07.2020 4 z 5

Zločiny za časů c. k. monarchie Zločiny za časů c. k. monarchie Vladimír Šindelář

Moc dobré čtení. Vždycky mě zajímala historie zločinu v naší zemi a tady je velmi poutavě popsáno několik případů. Atmosféra té doby je parádní. Objevila jsem náhodou ve výprodeji, ale klidně bych za ní zaplatila i víc. Stojí to za to.

20.07.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napětí z této knížky přímo sálá. Pořád jsem chtěla vědět co bude dál a jak se postavy asi zachovají. Nemůžu říci, že by mi někdo z nich nějak obzvlášť přirostl k srdci, ale čtení to bylo skvělé a splnilo moje očekávání.

16.07.2020 5 z 5

Kauza Cervanová I. Kauza Cervanová I. Peter Tóth

Tento děsivý případ vraždy slovenské studentky sleduji už dlouho, ale teprve teď jsem měla možnost přečíst si tuto knihu. V souvislosti s tím jsem shlédla na internetu některá videa a musím říct, že jedno mě doslova šokovalo. Jistý pořad ve slovenské televizi, kde jistý slovenský publicista a moderátor dal prostor jistým lidem, aby se mohli veřejně obhajovat bez jakékoli opozice a lhát lidem přímo před kamerou. Po pravdě se mi z toho zvedá žaludek. Tato kniha mě utvrdila v mém původním názoru a můžu jen podotknout, že nechápu absolutní absenci svědomí některých jedinců.

08.07.2020 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Další knížka autorky v krátké době a i tahle mě bavila. Opět moc dobře popsaná atmosféra starého sídla. Člověk ho doslova vidí před očima. Hlavní hrdina mi tentokrát sedl už od začátku. Závěr jsem sice čekala trochu jiný, ale to mu neubralo na napětí. Prostě autorka nezklamala ani nepřekvapila. Jen mám trochu pocit, že je lehce posedlá kočkami.

30.06.2020 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Autor si drží pořád svou laťku. Zase se mu povedlo napsat krimi se zajímavým motivem a napínavým dějem. Jediné co mě na této sérii už začíná lehce vytáčet je vztah Riska a jeho drahé polovičky. Začíná mi to místo dobré detektivky připomínat telenovelu. Tak uvidíme v příštím díle. Určitě si ho ráda přečtu.

29.06.2020 4 z 5