edith79 edith79 komentáře u knih

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Tak tohle je asi jeden z mála případů, kde film předstihl knihu. Tedy alespoň podle mě.

20.04.2016 3 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Mám ráda styl V.Cleo Andrews s těmi jejími nultými díly. Tady je návrat opravdu bolestivý a člověk mnoho pochopí.... Ale neodpustí.

20.04.2016 5 z 5

Srdcerváč Srdcerváč Nicholas Adams (p)

Moje nejoblíbenější ze série SH. Pamatuju si, jak jsme vždycky s kámoškou posuzovaly tloušťku knížky. Srdcerváč obstál tloušťkou i obsahem.

20.04.2016 5 z 5

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Nicholas Adams (p)

Tak tohle bylo vážně na úrovni. Úplně vidím film natočený podle této knihy.

20.04.2016 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Šmarjá, jak já byla tenkrát podělaná :-)

20.04.2016 4 z 5

Karlínská č.5 Karlínská č.5 Helena Šmahelová

Tahle knížka se mi v dětství neskutečně líbila. Dobrodružství pár kamarádů z jednoho činžáku. Napínavé, svým způsobem dojemné, až na to jméno hlavní dívčí hrdinky... dost síla ;-)

20.04.2016 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Upřímná Adina a její zhýralý a opravdu zajímavý život. Co se souboje autobiografií týká, tady je pro mě Adina vítězka na Lídou Baarovou. Kniha je živelná, pravdomluvná a neuhlazená. Zkrátka Adina se s tím nepáře.

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Zajímavá kniha s neotřelým námětem, i když na mě trochu moc odborných výrazů a chemických vzorců. Závěr knihy byl překvapivý, některé dějové linky lehce šokující.

19.04.2016 4 z 5

Co kdybych to nikdy nezkusil Co kdybych to nikdy nezkusil Valentino Rossi

Kdyby to Vale nikdy nezkusil, tak by to nikdy nebylo tak suuuper!

18.04.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nejprve jsem viděla film, teď teprve jsem si, já ostuda přečetla knihu a jedním slovem je to paráda. Film knihu celkem věrně kopíruje, takže obojí je skvělé a mistr King je prostě nomen omen.

18.04.2016 5 z 5

Filmové komedie Filmové komedie Zdeněk Svěrák

Krásná knížka. Ocenila jsem drobné odchylky ve scénářích, způsobené zřejmě improvizací herců. Jen mi tu chybí film Vrchní, prchni, ale i tak je to určitě na pět hvězdiček.

16.04.2016 5 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Další moji dětští hrdinové. Četla jsem knížku pořád dokola a dokola. Nádherná vzpomínka.

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Milovaný Neználek.

Naše národní pohádky Naše národní pohádky * antologie

Tato pohádková knížka měla opravdu úžasné ilustrace, moc mě bavila.

Anděl temnot Anděl temnot Dennis McDougal

Lidi, prosím vás, nestopujte!

09.04.2016 4 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Jedním slovem úžasné.

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Nádherná dětská knížka, kterou jsem coby asi tříletý capart, který ještě neumí ani číst tahala neustále u sebe, až se knížka chudinka úplně rozpadla. Druhou mají dnes v knihovně moje děti a já nemám problém si v ní ještě dnes počíst. Už to totiž umím :-)

Přijela k nám pouť Přijela k nám pouť Věra Plívová-Šimková

Milovaná knížka, kterou jsem v dětství četla mockrát.

Pohádka o Květušce Pohádka o Květušce František Hrubín

Něco absolutně nádherného. Nic mě v dětství nepoznamenalo tolik jako Květuška a strach z baby Zimice. Dodnes ji znám nazpaměť.

07.04.2016 5 z 5

Pohádka o velikém samovaru Pohádka o velikém samovaru Jan Skácel

No to byla pecka, pořád si tu básničku pamatuju. Jako dítěti se mi to moc líbilo a ten pán mi připadal jako velký hrdina. Dnes se musím smát, jak jsem byla pitomá. Ale vzpomínka na dětství je to pěkná.

07.04.2016 4 z 5