Ema_Lit Ema_Lit komentáře u knih

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

(SPOILER) Líbilo se mi to, a to moc.
Když se Jack a Kate potkají na party, je to láska na první pohled a když Kate zemře a Jack dostává další pokus je tomu úplně stejně.
Když se Jack opakovaně pokouší ji zachránit, a stále to nevychází, dostane nápad, jak vše změnit a Kate zachránit jinak. Než Jack potkal Kate, byl zamilovaný do své kamarádky Jillian, která chodí s jeho druhým nejlepším kamarádem a tak se v jedné ze smyček dá s Jill dohromady. Abych pravdu řekla, konkrétně tato verze mi rvala srdce, bylo poznat, že je to celé špatně: Jack chodil s Jill místo Kate, nekamarádil se s Frannym, bratříčkoval se s Frannyho otcem atd.
V knize se objeví velká sázka, spousta cereálií samozřejmě také láska.
Moc hezký a pěkně vymyšlený příběh, na konci jsem si i pobrečela. NoHappyEnd mě dostal.
Plný počet hvězd

31.07.2024 5 z 5

Sofie, Smrťák a já Sofie, Smrťák a já Thees Uhlmann

Knihu jsem si koupila, aniž bych věděla o čem bude. Myslím, že to nebyla až taková hrůza, vlastně to celkem ušlo. Neurazí, nenadchne. Ale byla z levných knih za 40kč, takže koupě nelituju.
Co mi tedy vadilo, bylo to, že autor až přespříliš zmiňoval slovo "erekce"... :p
Postava vypravěče byla až moc nudná, Sofie byla moc agresivní a smrťák se choval jako mimino.
Bitvy byly špatně rozepsané a šly absolutně mimo mě a můj vkus. Jakože, modré plameny? Cože, hořící tyče? Ptám se na jediné, a to: PROČ?!
Jinak, zjistila jsem, že mě kniha asi vtáhla, protože na konci mi v očích slzy nechyběly...
3 hvězdy: takový průměr.

31.07.2024 3 z 5

Líbilo se mi to. Asi. Chápu, že to téma (duševní poruchy) je takové ošemetné, ale stejně si myslím, že to nemuselo být tak drasticky znázorněno...
Co mě překvapilo, byl Jonah, protože takoví kluci jsou v každé knížce (dávají mylné signály, jsou mega hezcí atd.). Ale. Jonah udělal něco jiného, než ti ostatní, a to, že udělal něco proto aby se čtenářům zalíbil. A já si ho hned zamilovala, i když to byl drobný zlodějíček. Třeba to, co udělal pro Eugena.
Jediné, co knihu kazilo, byly neustálé zmínky o Esteřině ošklivosti.
A taky si myslím, že to byla neuvěřitelná síla. Párkrát mě to rozbrečelo.
4,5 hvězd. Za tu drsnost.

31.07.2024 4 z 5

Mrtvé hlasy Mrtvé hlasy Katherine Arden

MOCMOCMOC se mi to líbilo. Jsem totiž velká fanynka Katherine Arden. Četla jsem od ní i další knihy a bylo to přesně tak úžasné jak jsem očekávala (s výjimkou temných vod, ty nejsou nic moc).
Skvělé je podle mě to, jak autorka dokáže aby v každé knize z malých míst byl hrdinou někdo jiný a přesto to nenaruší děj. Miluju.

31.07.2024 5 z 5

Som baba. Čo narobím? Som baba. Čo narobím? Holly Bourne

Myslím si, že v této knize je feminismus až příliš agresivně podaný. Lottie byla ze starých panen vždycky má nejoblíbenější. Až do téhle knihy. Minulý díl i tento poukazují, jak je Evie doopravdy normálnější, než ve skutečnosti je, a u Lottie je to stejně. Jediná záchrana této knihy je WILL. Ze všech kluků, co v sérii vystupovali je Will nejlépe podaný. Mám z něj stejné pocity jako Lottie. Jak jsem psala výše: tahle kniha je na mě feministická až moc.

30.07.2024

Fakt láska bolí? Brutálne! Fakt láska bolí? Brutálne! Holly Bourne

Amber je skvělá, jako dělaná hlavní postava...jenom Kyle neudělal nic moc pro to aby se čtenářům zalíbil. Z celé série je tato kniha z daleka nejlepší i když je tam pár pasáží, které jsou za mě trochu špatně uchopené. Úplně totiž nemusím čtení mezi řádky. Alkohol je v tomto titulu taky zmíněný a já si nemyslím, že je to na úkor knihy, jelikož postupně odhalujeme skrytou stránku Ambeřiny matky, na konci je to až k pláči (jako k dobrému pláči, ne že by to bylo tak špatné). 4 hvězdy #WhinnieForever!

30.07.2024

Už jsem normální?!? Už jsem normální?!? Holly Bourne

(SPOILER) Hlavní postava mi připadala sympatická a taky to bylo hodně reálné, tím jak se Evie snažila zapadnout... Jako první z knih od HOLLY BOURNE jsem přečetla ROČENKU , což mě nalákalo na tuto knížku. Ročenka byla lepší. No, obecně to nebylo tak špatné i když některé části mi přišly docela drastické (npř. jak si Evie rozedřela ruce do krve atd.) Nevím, ale podle mě byl Guy už od začátku jasný záporák...i když se k Evie choval hezky, když se zhroutila.

30.07.2024 4 z 5

Tohle léto říkám ano Tohle léto říkám ano Lindsey Roth Culli

Moc se mi to líbilo, i když jsem byla rozpolcená, komu fandit. Hlavní postava mi byla sympatická, jenom bych vytknula, že Rachel byla trochu moc upjatá. doporučuji, přečetla jsem na jeden zátah. Skvělé letní čtení.

30.07.2024 5 z 5