Emik87 Emik87 komentáře u knih

Ti naši v nebi Ti naši v nebi Helena Šiprová

Svatí a blahoslavení se vztahem k naší zemi...někteří ne příliš známí. Krátké životopisy jsou doplněny fotografiemi.

01.04.2024 5 z 5

Hanácký pitaval: Skutečné kriminální příběhy Hanácký pitaval: Skutečné kriminální příběhy kolektiv autorů

Výborné pokračování Olomouckého Pitavala. Plno zajímavých informací je doplněno fotografiemi.

31.03.2024 5 z 5

Trénink paměti: Cvičení pro zdravý mozek celostní týdenní program Trénink paměti: Cvičení pro zdravý mozek celostní týdenní program Bettina M. Jasper

Spousta dobrých nápadů na trénink paměti. Ale také na zdravé stravování, zlepšení životního stylu a trocha cvičení.

31.03.2024 4 z 5

Dotyky nebe a země Dotyky nebe a země Pavel Zahradníček

Kniha obsahuje příběhy, které vedou k zamyšlení. Je v ní také hodně fotografií, které příběhy dokreslují. Rozhodně doporučuju. Některé příběhy nejsou moc známé.

31.03.2024 5 z 5

Eskulapova hůl, lampa a kříž Eskulapova hůl, lampa a kříž Jitka Krausová

Kniha je plná kratších životopisů úžasných lidí. Ne jen lékařů, ale také např. misionářů. Je to velmi inspirativní.

17.03.2024 5 z 5

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Osobně mě kniha moc neuchvátila. Jedná se o jednoduchý příběh s poněkud plytce popsanými postavami.

15.03.2024 1 z 5

Slavín a zednáři Slavín a zednáři Václav Liška

Zajímavá a informativní kniha o Zednářích.

29.02.2024 5 z 5

Kniha hlavolamů Sherlocka Holmese Kniha hlavolamů Sherlocka Holmese Dan Moore

S knihou jsem byla spokojená. Některé hlavolamy byly sice na můj vkus jasné, některé ani s vysvětlením jasné nebyly. Ale i to je možná účel.

27.02.2024 4 z 5

Stín Otce Stín Otce Jan Dobraczyński

Kniha je první, kterou jsem četla o tomto světci. Příběh je nádherně podaný a odhaluje Josefu lásku i pochybnosti. Druhá část (syn) se mi líbila o malinko víc. Ale nádherné a inspirující jsou obě. Doporučuji.

27.02.2024 5 z 5

Dotek tvého ticha Dotek tvého ticha * antologie

Nádherné čtení.

24.02.2024 4 z 5

Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice kolektiv autorů

Krásná publikace o královně.

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Četla jsem jako povinnou literaturu. Ale duchařské příběhy opravdu nejsou pro mě.

24.02.2024 1 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Asi bych knihu nečetla před spaním, aby člověk usnul.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Opravdu jsem se snažila, ale začít se bylo nad moje síly. A dočíst málem taky. Dala jsem to, ale stačilo.

24.02.2024 3 z 5

Kapačka, cévka, houkačka - Jak jsme zapomněli normálně stárnout a pokojně umírat Kapačka, cévka, houkačka - Jak jsme zapomněli normálně stárnout a pokojně umírat Ken Hillman

Kniha se četla skoro sama. Nesmírně poutavé vyprávění ze života.

Přijď, Pane Ježíši! Přijď, Pane Ježíši! neznámý - neuveden

Tahle učebnice se tedy moc nepovedla.

24.02.2024 3 z 5

Mušketýři a záhada zlatého kordu Mušketýři a záhada zlatého kordu Christa Pöppelmann

Čtení jsem si užila. Opravdu neobvyklé a zajímavé.

Rembrandt – Příběh kočky Rembrandt – Příběh kočky Darko Macner

Knížku jsem dostala jako dárek. Sama bych si jí určitě nekoupila. A po přečtení bych jí zařadila k lepšímu průměru. Není to můj šálek kávy, ale příběh rozhodně nenudil.

24.02.2024 3 z 5

Viktoriánská Anglie Sherlocka Holmese Viktoriánská Anglie Sherlocka Holmese J. H. Watson (p)

Velmi dobře čitelná kniha. Doporučuju.

Dům u jezera Dům u jezera Nuala Ellwood

Příběh mě opravdu nechytl. Čekala jsem něco jiného.

24.02.2024 2 z 5