Emik87 Emik87 komentáře u knih

Linhart a Gertruda Linhart a Gertruda Johann Heinrich Pestalozzi

Přečteno kvůli zkoušce do školy, ale moc mě nezaujala.

20.02.2024 3 z 5

Skrytý svět šikanování ve školách Skrytý svět šikanování ve školách Michal Kolář

Vhled do problematiky, která je závažná, ale lidé jí velmi rádi zametají pod koberec. Kniha by mohla dětem pomoci. Velmi v to doufám.

Totem a tabu Totem a tabu Sigmund Freud

Čtení malinko složitější, musí se číst po částech. Ale práce s tabu je hodně zajímavá. Některé myšlenky už možná nejsou aktuální, ale to dílu ani moc neubližuje.

Posvátno Posvátno Rudolf Otto

Zajímavý pohled do religionistiky. Četla jsem při přípravě na zkoušku, ale opravdu zaujalo.

20.02.2024 3 z 5

Naše role při nedělní bohoslužbě Naše role při nedělní bohoslužbě Ladislav Simajchl

Malá knížečka je plná hezkých postřehů. Doporučuju.

Emil čili O vychování I. Emil čili O vychování I. Jean-Jacques Rousseau

Rozhodně stojí za přečtení. Sice půjčeno kvůli studiu, ale docela mě to bavilo.

20.02.2024 5 z 5

Pedagogická poéma Pedagogická poéma Anton Semjonovič Makarenko

Půjčeno ze studijních důvodů, ale celkem mě to zaujalo. Rozhodně stojí za přečtení.

20.02.2024 5 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Případ před Amiralem značí pořádný průšvih, ale komisař si jako vždy poradí. Knížka není úplně top, ale čte se dobře.

19.02.2024 5 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Uf...tenhle případ s badateli uprostřed legendárního lesa dal zabrat komisaři i mně. Jsem raději na mořském pobřeží než tady. A případ mi přišel takový průměrný. Čte se ovšem pořád dobře.

19.02.2024 3 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Lásku k dovolené mám s komisařem společnou, ale on si hned najde zábavu. Jen si nejsem jistá, jestli by se mu podařilo to tajit opravdu tak dlouho. Nicméně znovu úžasně popsané prostředí a případ vyřešený bravurně.

19.02.2024 4 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Dupin je čím dál sympatičtější (taky miluju kávu a nenávidím ústřice). V tomto případě je ale těch druidů, keltů a víl na můj vkus už kapku moc. Ale stále se jedná o skvělé čtení.

19.02.2024 4 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Jak už to tak bývá, třetí díly jsou skvělé. A tady je ještě lepší. Dokonce se nám do problémů dostane i sám komisař, ale to by nebyl on, aby se z nich rychle neoklepal a zdárně nevyřešil případ. Kladně hodnotím i drobnou exkurzi do komisařova soukromí.

Vražda ve vlaku do Ballaratu Vražda ve vlaku do Ballaratu Kerry Greenwood

Vyšetřování s Phryne si vždycky užiju.

Příliš vysoký let Příliš vysoký let Kerry Greenwood

Phryne nikdy nezklame a pokud chcete číst výbornou oddychovou detektivku, je to jasná volba.

Jaká budu umírat? Jaká budu umírat? Christine Bryden

Autorku neskutečně obdivuju kvůli způsobu, jakým se svojí nemocí bojuje. Je to velmi inspirativní a knížku doporučuji každému.

Psí detektiv v akci Psí detektiv v akci Rainer Bernfeld

Co by Vídeňská kriminálka dělala bez Rexe? Ten seriál prostě miluju.

Vystupte z myšlenkových pastí Vystupte z myšlenkových pastí David A. Clark

V knize jsou fajn především případy z praxe. Ale čte se dobře celá.

19.02.2024 4 z 5

Je-li ti život milý: Příběhy ze života paliativní lékařky Je-li ti život milý: Příběhy ze života paliativní lékařky Rachel Clarke

Na knize mě zaujal především začátek a to, jak se doktorka k této specializaci dostala. Už jsem četla dost knížek na tohle téma, ale toto je tady popsané asi nejlépe.

Lásky Napoleona Bonaparta Lásky Napoleona Bonaparta Jane Banks

Knížka se mi opravdu moc líbila. Prostě císař a ženské.

Člověk jménem Napoleon Člověk jménem Napoleon Louis Chardigny

Rozsáhlé dílo o císaři, kde najdete jak notoricky známé informace, tak i věci, které by vás ani nenapadlo zkoumat. Řekla bych, že je dílo o hodně čtivější, než některé jiné životopisy.