Eryl Eryl komentáře u knih

Věž zkázy Věž zkázy Michaela Burdová

Tento díl se velice povedl, hlavně zavěrečná bitva mě příjemně překvapila. I když konec nabral trochu negativní spád, určitě stojí za to si přečíst.

15.09.2012 4 z 5

Hněv Pána ohně Hněv Pána ohně Michaela Burdová

Skvělá knížka pro odpočinek. Děj nevázne, takže se opravdu nenudíte.

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Knížka se mi zalíbila hned po prvních několika stránkách. Autorka má dobře promyšlené postavy a umí se s nimi zručně ohánět.

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Dlouho, dlouho jsem čekala na tento díl a pak konečně vyšel. Hned jsem se do něj zakousla a nedokázala se odtrhnout. Celou knihu jsem přečetla rychlostí světla, tak moc mě bavila. Jediné, co mne trochu zklamalo byla závěrečná bitva Eragona s Galbatorixem. Sice se mi líbil způsob, kterým Eragon krále porazil, ale všechno se událo trochu moc rychle. Zato konec knihy se velice vyvedl, opravdu velice. Pro tuto sérii perfektní zakončení.

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Už to sice bude nějaký ten pátek, co jsem Brisingra četla, ale nezklamal mě. Nebyl to sice nejlepší z dílů, ale měl své opravdu dobré pasáže a konec se také vyvedl. Určitě by byla škoda si tuhle knížku nepřečíst.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Naprosto souhlasím s klaruškak. Příběh je možná typický, ale zárověň originál sám o sobě. Mně osobně se líbil o něco víc než Eragon (hlavně ta část s výcvikem). Děj má hloubku. Ne jako ty typické dnešní fantasy, které máte přečtené za den, ale nic vám to nedá.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Některým se možná může zdát děj nudně typický pro fantasy (z mladého chlapce se stane hrdina, tak říkajíc přes noc), ale to podle mého názoru znamená, že úplně nepochopili myšlenku autora. Knihy nejsou čistě jen o ději a o tom, jak rychle se prokousáte ke konci. Dobrá kniha vás vždy svede na svou vlnu, aniž byste si toho byli vědomi. A tahle kniha to zvládá bravurně. Občas jsem sice narazila na části, které se mi četly pomaleji, ale bylo jich poskrovnu. I sloh se mi velice zamlouval. Kdo váhá, určitě si knihu přečtěte. Při nejmenším se vám zlepší slovní zásoba. :D

15.09.2012