Eryl Eryl komentáře u knih

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Tak, jako poznáte svou spřízněnou duši jediným pohledem do očí, tak mi tahle kniha naprosto jasně řekla: "Byla jsem napsaná pro tebe, tak jakto, že mě ještě nemáš přečtenou?!" Myslím to vážně. Až teď, když leží přečtená na poličce v knihovně, je ticho a konečně se můžu v klidu vyspat :D

18.06.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Po nadšení mé kamarádky jsem se na knihu s nadšením vrhla, ale ... Jak to jen říct? Když jsem ji četla, bylo mi jasné, že je to opravdu dobré a hluboké dílo a že autor si zaslouží všechnu chválu, ale ... Jak to jen říct? Mezi mnou a knihou se nenavázalo asi dost silné spojení, nebo jsme si prostě nepadli do noty. Pro mě tahle knížka prostě napsaná nebyla, ale určitě ji všem vřele doporučuji.

18.06.2014 3 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Děj druhého dílu byl určitě dynamičtější a příběh měl tím pádem i větší spád. Jediné, co bych této sérii vytkla je, že je tak skvělá, že už ani nevím, co bych sem měla dál napsat :D

31.05.2014 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Na knížku jsem se velice těšila. Kvůli obálce, recenzím i komentářům :D A hned, jak jsem si přečetla prvních pár stránek, jsem si ji okamžitě zamilovala. Autorčin styl psaní mi až překvapivě dokonale sedl, i když někdo může tvrdit, že popisy byly moc zdlouhavé, děj moc předvídatelný, mně to tak rozhodně nepřišlo. Bylo toho přesně tolik, kolik má mít (podle mého názoru) dobrá nížka.

28.05.2014 5 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Kathleen McGowan

Po nadšení z prvního dílu jsem se okamžitě vrhla na druhý a musím se přiznat, že mě malinko zklamal. Příběh Matyldy Toskánské je opravdu zajímavý a velice se mi líbí, jak ho autorka zpracovala. ALE co mi chybělo, bylo pokračování děje v současnosti. Byl tak nějak plitký a předvídatelný, až mě to nutilo některé části trochu přeskakovat. Avšak celkově jsem si knihu vychutnávala až do konce a jak jinak bych mohla ukončit svoje hodnocení než prohlášením, že se už těším na třetí díl :D

15.04.2014 4 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

S touto knihou jsem se dostala tak trochu na rozcestí. Zdálo se mi to už u třetího dílu. Přijde mi, že děj nějak ztrácí na celkové dynamice a malinko i nápaditosti. Možná jsem do knihy vkládala příliš velká očekávání. V některých pasážích jsem totiž knížku musela odložit, protože mě moc nebavila. Nejspíš to způsobila předvídatelnost děje, kdo ví. Nechci ale působit jako nabručený kritik. Zpracování je opět velice dobré a co se obálky týče - prostě dokonalá. Autorka mě potěšila skvělým koncem a trochu zaskočila tím Kišanovým, ale všichni žili šťastně až do smrti, tak co :-D

03.04.2014 4 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Inu, co na to říct ... Kdybych měla porovnat všechny tři díly, tenhle by skončil asi na posledním místě. Tím ale rozhodně nechci říct, že to nebyla dobrá četba, naopak, opět jsem se velice bavila a autorka mě znovu zahltila neuvěřitelným množstvím informací. I když musím přiznat, že mě někdy ty zdlouhavé popisy trochu vadily, jelikož se s nimi vytasila zrovna uprostřed napnutého děje. Co do stylu, plynulosti a napínavosti děje si nemám absolutně na co stěžovat. Jediné, kvůli čemu bych byla schopná hodit knížkou po autorce, je vztah Kelsey a Rena. Tahle jediná "drobnost" mě neuvěřitelně vytáčela. Hlavně jejich nesmyslné myšlenkové pochody. Může mi někdo vysvětlit, čím ti dva přemýšlejí?! Dokonce i reakce a chování Kišana mně občas přišly trochu nereálné. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec jsem se rozhodla, že udržím "lajnu". Takže 4* :D

28.01.2014 4 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Opět jsem se při čtení velice bavila. Děj se nikde nezadrhával a jako obvykle mě autorka zahrnula přívalem svých nápadů. Co se týče vztahů postav, nemůžu říct, že by byly nějak zvlášť originální. Dalo se celkem snadno předpovědět, co bude následovat, ale autorka si to u mě vyžehlila tím, že to aspoň dobře zpracovala. Vůbec mi nevadila představa nadpozemsky krásných a bohatých princů. Člověk se potřebuje občas zasnít ;)

14.01.2014 4 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Příběh popisováný v knize mě velice zaujal, ale po dočtení bych ho zařadila spíše do červené knihovny. Některé vztahy mezi postavami mně přišli možná až naivně jednoduché a dlouho připravovaná krize vždy vyšuměla už po pár stránkách. Ale i přesto všechno jsem propadla nádhernému vztahu Anny s Richardem a dozvěděla se hodně o tehdejší době.

08.01.2014 4 z 5

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Začátek knihy se vyvíjel celkem slibně, ale opět mně připadalo, jako by se zápletky opakovaly. Jak si potom můžeš vychutnat příběh, když víš, co se stane za rohem? Jak jsem se dostávala hlouběji do děje, zdálo se mi, že některé myšlenkové pochody a rozhodnutí nedávaly ke konci moc smysl. Posledních pár kapitol jsem jen vrtěla hlavou nad tím, jakou to nepochopitelnou představivost může někdo mít. A třešničkou celého tohoto dortu byla autorčina představa o Bohu. Jak může napsat, že je vševidoucí a všudypřítomný a v zápětí říct, že nemá čas ani na to, aby řešil problémy mezi anděli?! Nemůžu říct, že by se mi tato série nějak zvlášť líbila, už jsem četla lepší, ale nebyla to úplná ztráta času.

21.10.2013 3 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Co říct, nemám slov a to doslova :D Knížka mě velmi zaujala, bylo to zase něco trochu jiného, než na co jsem byla zvyklá. Jediné, čeho lituji je, že jsem ji tak dlouho nechala ležet doma na poličce a nepustila se do ní daleko dřív. Líbí se mi jak obal, tak i obsah. SPOILER: Maličkost, kterou bych příběhu vyčetla, je chování hlavních postav. Někdy tak v půlce knížky se totiž začali chovat jako naprostí ... idioti, je asi to správné slovo. Ale patří to do děje a je to můj osobní úhel pohledu. Takže chcete užitečný komentář? Určitě si knížku přečtěte ;)

01.10.2013 4 z 5

Záhrobie Záhrobie Alexandra Adornetto

Jak už bylo řečeno, druhý díl je rozhodně lepší a zajímavější než první a Bethany se, dalo by se říct, zbavila své najivity. Přesto nemůžu dát pět hvězdiček.

29.07.2013 4 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Musím se přiznat, že jsem hodnotila knihu podle obalu. Ale musíte uznat, že ten se opravdu povedl. Prvních pár kapitol jsem byla nadšená, protože to vypadalo na něco zase trochu originálního, ale bohužel ... Jako by autorce někde v půlce knížky došla "jiskra" a sklouzla do nudného předvídatelného stereotypu. Nemá cenu to dál rozvádět, neboť už jen to mluví samo za sebe. Na druhou stranu nemůžu autorce upřít výborné zpracování postavy Xaviera. Tak trochu netypicky představila jinou formu prince na bílém koni :)

26.07.2013 4 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

Musím se přiznat, že jsem od knížky moc neočekávala, když vezmu v potaz vývoj děje z předešlých dílů. Ale s úlevou můžu říct, že to ještě (snad) není úplně ztracený případ. Docela příjemně mě překvapily změny postujů některých postav, ale co mě naprosto a neuvěřitelně vytáčí jsou ty nekonečné a skoro na každé stránce přitomné hádky v Zoeyně partě. Stála ale naivně dál doufám, že autorky jim konečně dovolí dospět, stejně tak jako Zoey a jejímu tak trochu "uzoufanému" chování.

12.07.2013 3 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Autorce patří mé velké díky. Sice jsem vždy věřila v přítomnost duchovních bytostí, andělů nevyjímaje, ale nikdy jsem si tak úplně nedokázala představit, jak vlastně vypadají, chovají se nebo, co je jejich údělem. Díky této knížce jsem udělala velký krok kupředu a za to jsem neskonale vděčná.

12.07.2013 5 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

Tenhle díl se mi zdál drobet jiný než ostatní, nejspíš proto, že se chvíli odehrával v jiném prostředí než v Tulse. To byla ale zárověň ta část, která se mi líbila - královna a její magický ostrov :) Taky mě chytil děj okolo Starka, Refaima a nakonec i Heatha. Jen jedno bych tomu vytkla - to nekonečný a nechutný vraždění a řádění Neferet. Vím, je to věc názoru, ale ke konci už mně to přišlo až moc, jak se to říká, přitažený za vlasy.

15.04.2013 4 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Tento díl mi trval přečíst asi nejdéle ze všech, protože (jak už bylo řečeno) začátek byl celkem nudný a abych se přiznala, moc mě nebavil děj se Stevie Rae. Když jsem došla někde do půlky, zasekla jsem se úplně. Po Zoey nikde vidu, ani slechu. Už jsem to málem vzdala, ale naštěstí jsem do vydržela a byla za to odměněna opravdu povedeným koncem, který mi spravil náladu natolik, že dávám místo tří hvězdiček čtyři.

18.03.2013 4 z 5

Marie Magdalena - Očekávaná Marie Magdalena - Očekávaná Kathleen McGowan

Velice zajímavé čtení. Jen zřídka se stalo, že bych se u nějaké části nudila. A jak už bylo řečeno níže, nejlepší částí knihy jsou pasáže se samotnou Máří a Ježíšem, kde se projevují nanejvýš lidsky a člověku se tím zdá děj bližší. Když už vás nezaujme příběh, je tu spoustu "věcí", nad kterými se určitě vyplatí zamyslet. Opravdu doporučuji.

13.03.2013 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Ze začátku jsem byla překvapená rozdělením do různých pohledů a chvíli trvalo, než jsem si na to zvykla. Když to vezmu kolem a kolem, tak se, co do děje, celkem nic moc nestalo. A co mě pohoršilo nejvíc, bylo zklamání z některých nejmenovaných postav. Nevím, jestli to tak bylo zamýšleno nebo to autorkám prostě ujelo, ale na druhou stranu mě některé postavy zase překvapily, takže se to vyrovnalo. A jako třešnička na dortu přišel samozřejmě onen "přečtěte si další díl" konec. Zaklapla jsem knihu a přemýšlela, jaký z ní mám vlastně pocit a musím se přiznat, že mě to i přes to všechno bavilo. Takže prosím ignorujte ty řádky nahoře :P

17.02.2013 4 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Knížka mě nijak nepřekvapila......protože je přesně tak dokonalá, jak jsem si ji představovala. Nenacházím jedinou věc, která by mi vadila. Je to jako když máte pocit, že tahle knížka byla napsaná právě pro vás. Opravdu dopuručuji.

11.02.2013 5 z 5