Eryl Eryl komentáře u knih

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Abych řekla pravdu, vůbec nevím, co si mám o knížce myslet. Možná je to proto, že spisovatelka je z Německa, nevím, ale celkový pocit z příběhu je tak trochu rozporuplný. Začátek se mi celkem líbil, i zápletka se vyvíjela dobře, ale jak děj pokračoval, věci přestaly dávat smysl a vůbec na sebe nenavazovaly. Závěrem byl potom naprosto nepochopitelný chaos, který pokazil můj pohled na knihu. Ztráta času to nebyla, ale už bych si knížku znovu asi nepřečetla.

09.02.2013 3 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Poprvé v životě se mi stalo, že bych nepřečetla celou knížku. Stáhnul mě totiž obal a to byla ta chyba. Vydržela jsem číst do půlky, ale nakonec to vzdala a přečetla si aspoň poslední kapitolu. Jak jsem předpokládala, nenašla jsem tam nic revolučního. Kniha se táhne v monotóním duchu, žádný nový nápad, žádná podstatná myšlenka, nic. Asi po týdnu skončila zpátky v regálu v knihovně.

17.01.2013 2 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Perfektní zakončení, víc snad ani říct nejde.

09.12.2012 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Autorka velice zajímavě pojala psaní této knihy a trefila se mi celkem do noty. Neustále opakující se "drama" ale po nějakém čase začalo být trochu ohrané. Na konci se opět vyjeví další část pravdy, která vám nedá a musíte se pustit do dalšího dílu. Celkově mě kniha ani nezklamala, ani nijak zvlášť nepřekvapila, ale určitě bych si jí přečetla klidně znovu.

04.12.2012 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Rozhodně lepší než druhý díl. Kniha opět postupně nabírá na síle a na konci vyvrcholí. Jediné, co mě trochu zklamalo je nesrozumitelný vztah mezi hlavní postavou a jejím protějškem. SPOILER: Nesmírně se milují a během pár vteřin se všechno zhroutí a dokonce několikrát. No doufejme, že se to zlepší :)

02.12.2012 4 z 5

Křišťálové děti - Nová generace indigových dětí Křišťálové děti - Nová generace indigových dětí Doreen Virtue

Tuhle knížku bych určitě doporučila rodičům nebo těm, kteří mají ve své blízkosti nějaké miminko či dítko. Moc se mi líbilo, jak autorka popisovala vyjímečné příběhy lidí a jejich maličkých.

10.11.2012 4 z 5

Ježíš Ježíš Deepak Chopra

Naprosto perfektně zpracované. Nejdřív jsem se bála, že postava Ježíše bude vykreslována jako něco nedosažitelné, ale byla jsem naprosto vyvedena z míry. Díky této knížce jsem si dokázala konečně udělat obrázek o Ježíšovi jako člověku. Děj je plný silných momentů a ukrývá se v něm spousta pravdy.

01.11.2012 5 z 5

Strážkyně grálu / Pravda o Marii Magdaléně Strážkyně grálu / Pravda o Marii Magdaléně Laurence Gardner

Obsahuje zcela jiný pohled na dějiny a postavu Máří Magdalény. Opravdu zajímavá knižka.

01.11.2012 4 z 5

Andělé světla Andělé světla Diana Cooper

Velice pěkná knížka, která zahřeje u srdce :)

Světla andělů Světla andělů Diana Cooper

Velmi pěkná knížka, určitě doporučuji přečíst.

Karty jednorožců Karty jednorožců Diana Cooper

Velmi zajímavě pojaté a i graficky celkem dobře zpracované.

2012: Budíček lidstva 2012: Budíček lidstva Diana Cooper

Moje první kniha o roku 2012 a musím říct, že mě nezklamala. Našla jsem tam tolik nových a zajímavých věcí, nestačila jsem se divit. Dopuručuji přečíst, i když těmto věcem třeba zrovna nevěříte.

01.11.2012 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Ke knížce jsem se dostala přes kamarádku, která chtěla vědět můj názor. Vůbec se mi do toho ze začátku nechtělo, když jsem si přečetla o čem je děj, ale pro blaho vesmíru a kamarádky jsem se do toho pustila. Jak jsem očekávala. Hrůza, chaotický styl psaní a i když pominu záměry postav, některé pasáže vůbec nedávaly smysl. To se naštěstí zlepšilo přibližně v polovině a začlo mě to i celkem bavit. Ovšem největší překvapení čekalo na konci, kdy jsem se konečně (uf!) prokousala k jádru pudla a pochopila celý děj knížky. Byla jsem opravdu příjemně překvapená a hlavně zaskočená. Úplně to zvrátilo celý můj pohled na knihu a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Někdy se hold vyplatí vydržet až do konce :)

30.10.2012 4 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Musím říct, že z téhle knížky mám trochu smíšené pocity. Hlavní postava vůbec nepokročila a někdy si říkám, že větší hloupost už snad vymyslet ani nemůže, ale ona nikdy nezklame. A to ani nemluvím o jejím nikdy nekončícím problému s "kluky" a věčně se hádající partou kamarádů. Podle opakující se struktury děje se dá předem uhodnout, co se asi stane a ono se to taky stane, ale ještě dvakrát tak přihloupější a vychytanější. Za to musím vyjádřit autorkám svůj obdiv. Když už si říkám, že to ukončím, narazím ale na nějakou věc, co mě donutí k zamyšlení a musím pokračovat dál, např. názory na víru, církev atd. Celkově ale nelituji času, který jsem u knížek strávila, je to pro mě zábavná a odpočinková literatura :)

27.10.2012 4 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Bylo to jako na horské dráze. Ze začátku se mi knížka moc líbila, ale jak jsem se prokousávala rychle dějem a dostala se tak nějak doprostřed, začla jsem si říkat, kde ten děj asi skončí. Ale konec se velmi vydařil. Vše dopadlo tak, jak jsem si přála, aby dopadlo. Celkově se mi knížka líbila a určitě doporučuji přečíst celou sérii.

24.10.2012 5 z 5

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Určitě lepší než první díl. Konečně se někam dostáváme. Jen jsem nevěděla jestli z toho konce mám být překvapená nebo trochu zklamaná (Gabriel). Vrhám se na třetí díl :D

16.10.2012 4 z 5

Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Nenazvala bych to pohádkami, ty mají vždy šťastný konec. Ale to, co se ukrývá pod povrchem už stojí za to.

Světy bez hranic Světy bez hranic Bertil Mårtensson

Velmi zajímavá a dobře zpracovaná knížka. Určitě doporučuji.

16.10.2012 5 z 5

Čarovný zeměklíč: Tatranské pověsti a báje Čarovný zeměklíč: Tatranské pověsti a báje Václav Cibula

Už je to sice dlouho, co jsem knížku četla, ale pořád si pamatuju, že to stálo za to.

Bajky Bajky Jean De La Fontaine

Lidi by se opravdu měli nad sebou někdy zamyslet, nebo si aspoň přečíst bajky :D

16.10.2012 4 z 5