Etule Etule komentáře u knih

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Kniha přesně opisuje hru, což není překvapením, vzhledem k tomu, že je podle ní napsaná. Dočkáme se jen hlubších popisů Ezia. Mám ráda assassíny a učaroval mi zde Leonardo da Vinci. :)
Za mě taková příjemná oddechovka a super doplněk ke hře. :) Musím se vrhnout na díl o Altairovi, páč mě jeho příběh neskutečně zajímá. :)

27.12.2017 3 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

S tak absolutně nesympatickou postavou jakou byla Emmi v téhle knize jsem se opravdu dlouho nesetkala. Její chování pro mě bylo naprosto nepochopitelné. Její žárlivé scény, přestože jak opakovaně tvrdila je šťastně vdaná, mi rozum jaksi nebral. Leo byl celkem sympaťák jeho maily mě bavily, měl dobrý smysl pro humor. :)
Kniha se četla rychle, možná právě kvůli formě e-mailů. Osobně bych tedy byla proto, aby to byl jediný díl. Myslím, že to autor zakončil velice reálně. :)

27.12.2017 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Moc hezky mě autor tahal za fusekli. :D Mám ráda příběhy s Robertem Langdonem a tenhle opět nezklamal. Kniha mě vtáhla do děje a okamžitě jsem pocítila nutkavou potřebu navštívit Florencii a prohlédnout si její krásy.
Příběh mě vtáhl do sebe a nenechal mě ani na okamžik vydechnout. Autor nám vykresluje určitý děj, který pak obrátí úplně jinam a člověk, nebo aspoň já, zůstane chvilku s otevřenými ústy, protože to nečekal. Vskutku velice zajímavá teorie, kterou autor v tomto díle rozvinul, dost možná řešení onoho palčivého problému. Kdo ví, třeba už se to i stalo a nikdo o tom neví. ;)
Těším se na další díl, který má vyjít.

26.12.2017 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Tak tohle bylo opravdu příjemné překvapení! :) Rovnou přiznávám, že příliš neholduji českým a slovenským autorům, ale tohle dílko si mě získalo. Postavy se mi zamlouvaly, každý z nich měl něco do sebe a dohromady tvořili opravdu skvělou trojici. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nedokázala se odtrhnout.
Rozhodně se těším na jejich další případy.

24.12.2017 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Milé vánoční pohlazení. Ano, sice předvídatelné, ale i tak se mi to líbilo. :)

17.12.2017 3 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Závěr série se mi zamlouval, až na konec... To bylo prostě podlé a zákeřné. :( Přečteno během jednoho odpoledne, ačkoliv to bylo dost předvídatelné a místy mi Bryn lezla na nervy. Za mě nejlepší postavou rozhodně byl Konstantin.
Svět trollů se mi zamlouval. :) Jsem zvědavá s čím dalším autorka přijde.

16.12.2017 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

V tomhle díle se z teenagerů pomalu stávají mladí dospělí a řeší úplně jiné problémy než doposud. Kniha se opět četla rychle, stejně jako předchozí díly. Trochu mě mrzí, že jsem poslední kapitolky dočítala v práci o přestávkách, tudíž jsem si je nemohla úplně vychutnat, ale i tak to stálo za to. :) Občas to sice bylo přitažené za vlasy, ale beru, že potřebovali nějaké drama. A krom toho, jsou to mláďátka. :) V jejich věku jsem byla určitě taky taková.
Uvidím, jestli se vrhnu i na další sérii autorky.

08.12.2017 3 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Pominu-li fakt, že anotace příliš neodpovídá tomu, co se v knize odehrálo, to byl celkem ucházející prostřední díl. Druhé díly obvykle bývají "nudnější" a i tady to bylo obdobné. Tři čtvrtě dílu se nic dramatického nestalo, a pak najednou bum a natěsnalo se vše do posledních pár kapitol. Dost mě mrzelo, co na konci autorka udělala, ale asi to potřebovala kvůli dramatičnosti, jak už zmínila Lokina. Přesto to podle mě, i vzhledem k okolnostem, bylo zbytečné. :(
Tentokrát tam nebyl tolik Konstantin, ale dle závěru by to v dalším díle mohlo být úplně jinak. Už se těším.

30.11.2017 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Zatím mě to dost zaujalo. Četlo se to poměrně rychle, zaujal mě vztah podřízená/nadřízený, tak jsem zvědavá jak se to vyvine. A snad se konečně dozvíme něco víc o Konstantinovi, protože tahle postava je prostě něco! :)

28.11.2017 3 z 5

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Druhá kniha od autora, kterou jsem zkusila, ale bohužel tentokrát totální zklamání. Kniha mě nijak neoslovila a ani ve mě nevyvolala žádné hlubší pocity. Nicméně autora stále nějak nedokážu zatratit a jednou si snad konečně přečtu Cestu. :)

27.11.2017 2 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Přiznávám, že jsem se do knihy pustila kvůli Temnyjovi. Do kterého jsem se okamžitě zamilovala, nejen díky jeho zálibě v černé barvě.
Četlo se to lehce, prostě to tak ubíhalo a ubíhalo až byl najednou konec. Jsem romantička, takže mi romantická linka až tolik nevadila, ale stejně jako mnohé mě dost mrzí, že tam nebylo příliš té fantasy. Grišové jsou fascinující, obzvlášť o smrtičích bych se ráda dozvěděla více. Sice jsem se ze začátku trošku motala v postavách "čiči", ale nijak výrazně to čtení neublížilo.
Vedlejší postava, která se mi zamlouvala, se příběhem bohužel jen rychle mihla a více se neobjevila. Nicméně jsem zvědavá na druhý díl a co se v něm bude dále odehrávat. Takže teď jen doufat, aby ho měla i knihovna, protože na to abych si knihu koupila do své vlastní mě až tolik nezaujala.

25.11.2017 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha mě překvapivě velice bavila. Šla jsem do toho spíš proto, že jsem "musela" kvůli splnění čtenářské výzvy. Opět mě obohatila, protože bych po knize zřejmě nesáhla. Což by byla velká chyba. :)
Knihu jsem napůl poslouchala a napůl četla. Všimli jste si, že když se smějete u otevřené knihy, lidi na vás sice divně koukají, ale dojde jim důvod vašeho pobavení. Kdežto, když posloucháte audio knihu a začnete se něčemu smát, vypadáte prostě jen jako blázen. :D Což mi tahle kniha způsobila. Hned v obou případech. Autor má mě blízký smysl pro humor a líbí se mi, že si největší legraci dělá právě ze sebe.
Takže za mě super a už se těším na další díla. :)

17.11.2017 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Nemám příliš v oblibě milostné trojúhelníky. Většinou totiž fandím nesprávnému nápadníkovi/nápadnici. Tady mi to ale překvapivě až tolik nevadilo. Jen jsem zvědavá v jakém duchu se bude odehrávat třetí díl.
Příjemné čtení, pro mě celkem nečekané. :)

15.11.2017 3 z 5

Miloučké čtení, které jsem si sice chtěla nechat na Vánoce, ale po kterém jsem nakonec sáhla na poličku v knihovně. Pět hvězd ode mě dostaly následující povídky: Dáma a liška; To je Yulský zázrak, Charlie Browne; Vítejte ve Vánocích, CA a Dívka, která probudila snílka.
Po zprůměrování mi to vychází na 3,5*. Teď jen konečně ulovit v knihovně i letní povídky. :)

15.11.2017 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Knihu jsem už jednou měla půjčenou, ale nějak jsem se do ní nemohla začíst, tak jsem ji opět odložila. Nyní jsem se k ní vrátila a jsem za to ráda. :)
Dokonalé čtení na tyhle pošmourné podzimní dny. Příjemná oddychovka, která vyvolala úsměv na rtech i větší pobavení.

05.11.2017 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Kniha se, stejně jako předchozí díly, skvěle četla. Nabrala trochu vážnější spád, což jí ale rozhodně na čtivosti neubralo. Dokonce i nějaká ta slzička ukápla. Jediné mínus bylo, že jsem tak nějak odhadla, jak to ve skutečnosti bylo. Nicméně i přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla. A vzhledem k tomu, že nechci spoilerovat, nebudu uvádět, co mě trošku zamrzelo. Ale prostě.. fňuk! :(

05.11.2017 3 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Poslechnuto jako audio kniha, kterou četl fenomenální Ivan Trojan. Moc hezké, miloučké čtení. Musím se přiznat, že čteno hlavně kvůli čtenářské výzvě, ale rozhodně dobrá volba. U Farmáře jsem se dokonale bavila. :) Doporučuji.

09.10.2017 4 z 5

Srdcové eso Srdcové eso Lisa Cooke

Musím přiznat, že z nějakého důvodu jsem podle anotace předpokládala, že to bude román ze současnosti. Mile mě překvapilo, že tomu tak nebylo. Líbilo se mi prostředí lodi a herny, neobvyklý námět. :) Za mě určitě super čtení. Obě hlavní postavy byly sympatické a jiskření mezi nimi zábavné. Líbilo se mi, že Lottie měla odvahu se Dyerovi postavit.

30.09.2017 4 z 5

Střepy času Střepy času Lynn Flewelling

Často se mě lidé ptají, proč si knihy kupuji. Proč si je prostě jen nepůjčím v knihovně nebo nekoupím elektronické. Odpověď je jasná, je to kvůli příběhům jako je tenhle. Kdykoliv se mi zasteskne po Alekovi se Seregilem můžu se prostě natáhnout, vzít si jejich knihu a začít číst sérii od začátku. Nemusím čekat, až se na mě dostane řada v knihovně. Můžu si knihy s nimi kdykoliv otevřít a nalistovat oblíbené scény, ve kterých hrají hlavní roli. Proto si kupuji knihy. Protože se mohu kdykoliv ponořit do světa, který miluji.
Nebudu lhát, těžce na mě dolehlo, že je tohle poslední kniha Seregila s Alekem. Miluju je i jejich dobrodružství. Mrzí mě, že končí a doufám, že se k nim autorka někdy vrátí, ačkoliv to tak nevypadá.
Nicméně se mi závěr série zamlouval a myslím, že byl důstojným zakončením jejich úžasných cest. Snad se s nimi ještě někdy setkáme v nových knihách. A pokud ne, pořád jsou tu ty staré, které můžeme číst stále dokolečka. :)

23.09.2017 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Po druhém díle jsem sáhla okamžitě, a tím myslím opravdu okamžitě žádný oddech ani nic podobného, co jsem dočetla první díl. Že se mi tahle série skutečně hodně, hodně líbí dokazují dvě věci - okamžitě jsem si objednala třetí díl a je skoro čtvrt na jednu odpoledne a já ještě nespala.
Ano přesně takhle mě pohltili Royalové a jejich příběh. Opět se dovídáme další jejich tajemství, ukazuje se, jak prohnilí dokáží být lidé, co mají až moc peněz (tentokrát nemyslím Royalovce). Autorka si mě získala už svou předchozí sérií, ale musím říct, že Royalové mě asi dostali ještě o něco víc. No uznejte, sakra pět sexy bratrů? Koho by to nedostalo?
Moc se mi líbilo, že tentokrát to bylo i z pohledu Reeda. Bylo to super oživení a mohli jsme mu "kouknout" do hlavy. Dost mě překvapil Callum. V dobrém slova smyslu.
Autorčiny konce mě asi zničí. Co to sakra je??? Doufám, že ten třetí díl přijde, co nejdřív. Připadám si jako feťák, který potřebuje další dávku.
Už v prvním díle jsem si oblíbila Eastona, takže i tady zůstal oblíbencem. :3 Dvojčata taky válí. :D Gideon, přestože má nádherné jméno, si mě zatím nezískal, ale spíš proto, že nemá tolik prostoru, když je na vysoké.
P.S.: Tak by se Vám líbilo, kdyby se dal dohromady Easton s Val? Strašně se mi k sobě hodííí. :) Tak snad má autorka podobné myšlenkové pochody. :3

17.09.2017 4 z 5