evasamankova evasamankova komentáře u knih

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

S více či méně podobnými zápletkami se sice v poslední době roztrhl pytel, přesto jde o moc hezký příběh, který jsem přečetla s chutí. Příjemný styl, sympatické hrdinky, vyprávění o rodinných poutech, tajemství a hodnotě pravdy... Pěkné!

05.02.2016 4 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Hodně nenáročná oddechovka. Nic, co by zacházelo jakýmkoliv způsobem více do hloubky, ať už v historii, nebo postavách. Autorka to vyvažuje akcí, ale přeci jen např. s Porodní bábou od S. Ebertové to přirovnání nesnese.

02.02.2016 3 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Příjemně napínavý a čtivý příběh. První polovina byla o něco napínavější a tajemnější oproti té druhé, v níž autorka kombinovala trochu víc než musela. (což mi na vlas stejně přišlo i u Nezvěstné). Ale jinak spokojenost :)

30.01.2016 4 z 5

My nejsme my My nejsme my Matthew Thomas

Zpočátku zbytečně rozvleklé pasáže ve mně budily dojem, že přelouskat tuto knihu bude tvrdý (a poněkud nezáživný) oříšek. Omyl. A velký! Za první třetinou mě nevtíravý autorův styl chytil a už nepustil. Smutkem protkaný příběh rodiny a devastující choroby podal autor s citem, jemností a empatií. Navíc bez laciných klišé a umělých efektů.
Citlivé, dojímavé vyprávění o rodinné soudržnosti. Výborná prvotina!

25.01.2016 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Výborný thriller s opravdu hutnou atmosférou. Autorka netlačí nijak na pilu, vypráví s lehkostí a drží vás příjemně napnuté v šachu. Musím pochválit anotaci, která nevyzrazuje téměř nic, a o to víc samotný děj příběhu už na prvních stránkách překvapuje.

10.01.2016 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Další příjemně čtivý příběh S. Young, která pro mě zůstává jednou ze tří autorek, jejichž erotické knihy mě ještě stále baví. Tento příběh byl v podstatě podobný těm předchozím, a přece v mnohém úplně jiný. Více smutný, méně vtipný a někdy zbytečně natahovaný. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že se autorka trochu opakuje. A recykluje předchozí příběhy. Ale zůstávám i dál jejím fanouškem - další díl si přečtu :)

06.01.2016 3 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

"Klasická" Joy Fieldingová, stále ve formě tak, jak ji známe. Velmi čtivý psychologický román, který ve druhé polovině přechází do detektivky. Nechybí výborná profilace postav, vykreslení pocitů i atmosféry. Nemám co vytknout :)

03.01.2016 4 z 5

Čerň a stříbro Čerň a stříbro Paolo Giordano

Co někteří autoři nedokáží vyjádřit ani na běžných 300 stranách, tady podává Giordano výživným způsobem na pouhých 114. Mladé manželství viděno skrze postavu umírající hospodyně. Nemoc, smrt, rodina a pomíjivost života - témata, která nutí se zamýšlet, přehodnocovat... Útlá, ale výborná kniha!

29.12.2015 5 z 5

Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka Jan Lebeda

Milé příběhy skřítků s mnoha zajímavostmi o životě včel. Moc hezké včetně ilustrací.

27.12.2015 4 z 5

Chlapec ve stínu Chlapec ve stínu Carl-Johan Vallgren

Thriller se skvělým tempem a spádem, stále se něco děje, jedno odhalení stíhá druhé... Čtivé, napínavé a hodně dynamické. Ovšem ta podstata zápletky a její dlouhé nitě mi ten dojem kazily. Působilo to na mě, jako by autor neměl spoustu věcí promyšlených dopředu a děj pak převracel, jak ho právě v té chvíli napadlo... až toho bylo ve finále na jeden příběh nějak moc.

27.12.2015 3 z 5

Romance na tři doby Romance na tři doby Milena Holcová

Příjemně čtivý příběh ze života. Ačkoli autorka vypráví velmi úsporným stylem, vyvěrají všechna dilemata vztahu bezpečně napovrch. Nikde žádná laciná klišé, naopak ve výsledku přesvědčivý příběh.

20.12.2015 4 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Dánovky čtu v pořadí, v jakém vycházejí v češtině ve Slovartu. Popel všechny zarovná je tedy pátou, a při celkovém porovnání jednoznačně i knihou nejslabší. Nezvykle mnoho zbytečné vaty a popisů, dlouhé odstavce, které by zasloužily proškrtat, a které Dán v dalších knihách nahrazuje třeba jen třemi tečkami (...), dělají z první poloviny trochu zabijácké čtení. Děj se táhne... Druhá polovina už dojem vylepšuje. No a konec... Skvělá práce - celková kompozice a především ona závěrečná myšlenka staví knihu nakonec do trochu jiného světla. Chápu, proč byla napsána tak, jak byla napsána...
Trochu bych ji jinak přirovnala k Netopýrovi Joa Nesboho. Prvotina, která nemá ty správné grády, co pozdější knihy, ale pokud patříte k autorovým fandům, je příběh přečíst přímo povinnost.

17.12.2015 3 z 5

Pohádky z mravenčí chaloupky Pohádky z mravenčí chaloupky Radka Nyklová

Pět milých příběhů s krásnými ilustracemi.

09.12.2015 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další krásný příběh Jojo Moyes. O mezilidských vztazích, lásce, odvaze i ženské síle. Velice čtivé, poutavé, i dojemné. Navíc s překvapením na konci. Doporučuji.

09.12.2015 4 z 5

Medvídek Pú - Kolik je hodin Medvídek Pú - Kolik je hodin Walt Disney

Klasický meduchtivý Pú a jeho kamarádi :) Akorát dlouhé jako pohádka před spaním.

05.12.2015 4 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Výtečná poctivá detektivka, která ani stránku nenudí. Mankellův vypravěčský styl miluji. Napínavé, nepřekombinované, poutavé...

03.12.2015 5 z 5

Medvídek Pú - Plujeme po řece Medvídek Pú - Plujeme po řece Walt Disney

Jeden příběh medvídka Pú a jeho přátel. Osvědčená klasika, která malé děti nezklame.

30.11.2015 4 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

S touto klasikou mám jistý problém. Jako čtení pro děti na dobrou noc si představuji příběhy veselé i vážné, s ponaučením. Ale rozhodně ne morbidní. A morbidností je v Broučcích požehnaně. Dítě určitě něco vědět o smrti má, ale ne mu to servírovat v tak přehnané míře. Navíc mi vadily i neustále se opakující slovní spojení, věty a často i celé odstavce.

27.11.2015 2 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Komorně laděný psychologický román, který přesvědčivě mapuje nejen život s tyranem, ale především to, jaký důsledek to může mít na vztah mezi matkou a dětmi. Tento úhel pohledu je snad z celé knihy to nejmrazivější.
Čtivé, melancholické, smutné a dobře napsané.

25.11.2015 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Výborný psychologicky román s vydařenou kompozicí i skvělým prokreslením hlavní hrdinky. Napínavé tak akorát. Líbilo se mi.

20.11.2015 5 z 5