evasamankova evasamankova komentáře u knih

& synové & synové David Gilbert

Přiznám se, že vůbec nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Autorova nesmírně bohatá slovní zásoba, kompozice příběhu, měnící se formy vyprávění... z ní dělají velice zajímavý a originální počin. Jenže... obávám se, že v knize je toho přespříliš. Alespoň pro mě jako obyčejného průměrného čtenáře. Samotného děje je v této 500 stránkové knize vlastně velmi málo, většinu textu zaplňuje doprovodná vata v podobě zamyšlení, popisů, vnitřních rozhovorů, literárních vložek... je toho jednoduše moc. Na mě to mělo ubíjející vliv, s knihou jsem "zápasila", i když samotné jádro příběhu bylo hodně překvapivé.
Velmi zvláštní kniha.

14.11.2015 3 z 5

Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Alena Jakoubková

Příjemná,nenáročná a v poslední třetině poměrně dost vtipná ženská oddechovka. Prostřední pasáž mě celkem nudila - takový hodně letmý průvodce po Benátkách - ale jinak spokojenost.

09.11.2015 4 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Poslední díl této trilogie se mi zdá být nejslabším. První polovina knihy je spíš jakýmsi zopakováním předchozího děje, až druhá polovina přináší nové posuny. Přesto se autorům podařilo rozplést - nerozplést tak zamotaný děj na výbornou. Odpověděli na to hlavní. Zbytek zůstal možná zahalen mlžným oparem. Ale s tím, jak celý příběh vystavěli, jakým způsobem ho posouvali, by se k tomu snad ani jiný konec tak dobře hodit nemohl. Zajímavá, nechutná a naprosto nepředvídatelná psychologická sonda.

07.11.2015 4 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Po vlažném začátku, kdy jsem si zvykala na autorčin styl, který je plný nejrůznějších odboček do minulosti, jsem se po několika stranách do příběhu ponořila a velmi mě překvapil. Ne nějakými zvraty, ale svou zcela uvěřitelnou, více než smutnou tragičností a hloubkou, do níž autorka zachází. Působí tak "opravdově". Smutný, mrazivý příběh. Bravurně napsaný.

24.10.2015 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Smutné, dojemné... o životě...o lásce... o psychických problémech... .A přece vřelé, místy vtipné. Přesně "ta" kniha, která se kromě čtení musí i prožívat.
Oceňuji, že autorka nebyla patetická.

18.10.2015 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Jo Nesbø opět ve skvělé formě. Super thriller.

14.10.2015 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha se mi velmi líbila. Propletenec několika lidí, dějově nijak převratný, ale podaný velice čtivým a osobitým stylem. Úplně ze života. Liane Moriarty zkrátka umí!

08.10.2015 5 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Napínavý a čtivý thriller, který mě příjemně překvapil. Benny je sympaťák, prostředí Afriky oživením. Určitě si od autora přečtu i něco dalšího!

30.09.2015 4 z 5

Srdcový král Srdcový král Petra Hesová

Oddechová detektivka, která neurazí, ani ničím výjimečným nenadchne. Povrchní vykreslení postav, občas trochu vtipu, náznak romantiky, i jakési zvrácenosti, české prostředí říznuté kouskem Švédska, rozplétání detektivní hádanky, snaha udělat z příběhu na pár stranách thriller...
Působilo to na mě tak, že autorka smíchala kousky několika žánrů a směrů dohromady... a výsledkem se stal poměrně nepřesvědčivý mix. Něčeho to zkrátka chtělo víc a něčeho ještě míň...

24.09.2015 3 z 5

Ztráty a lži Ztráty a lži Sophie Hannah

Ze začátku trochu ospalé tempo, ale poté velice napínavý psychologický román a detektivka. Konečné rozuzlení hodně mrazivé.

20.09.2015 5 z 5

Drobný poklesek Drobný poklesek Jan Ellison

Velmi čtivý román. Prvních několik stran jsem si zvykala na jeho kompozici, ale pak se mi to skládání střípků z různých časových úrovní moc zalíbilo. Žádné šokující zvraty na konci nečekají, podstatné dílky se vlastně dají domyslet už v průběhu vyprávění, ale této knize to na kráse neubírá. Spíše naopak.

15.09.2015 5 z 5

Příběhy lesních skřítků Příběhy lesních skřítků Irena Kaftanová

Moc milé příběhy skřítka Jírovečka a jeho přátel Malinky, Trnky, Bukvičky, Jasánka... Ideální pro děti okolo 4-5 let. Velmi příjemné vyprávění, nechybí ponaučení.

15.09.2015 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Další velmi čtivá a zajímavá "Dánovka", z níž v mnoha pasážích o StB a jejich praktikách doslova mrazí. Autorovi se opět bravurně podařilo vystihnout autentickou atmosféru. Ale přiznám se, že jádro zápletky mě tentokrát oproti předchozím knihám tolik neupoutalo.

09.09.2015 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Tradiční Sandra Brown - čtivá směs napětí a romantiky. Místy snad jen trochu zdlouhavé, ale jako oddechová četba naprosto ideální.

02.09.2015 4 z 5

Vlčí kůže Vlčí kůže Kerstin Ekman

Kniha, v níž atmosféra vládne nad dějem. Zajímavá, ale na mě přeci jen místy dost rozvleklá a natahovaná.

27.08.2015 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Jodi Picoult mi vzala slova a vyrazila dech. Úžasná kniha protkaná tím největším poutem - poutem matky a dítěte. A nezáleží, zda jde o člověka nebo slona.
Dojímavé, smutné a velmi silné vyprávění. Klobouk dolů před Jodi Picoult za její úžasné přiblížení světa slonů! A samozřejmě i za naprosto nečekané, až šokující rozpletení celého příběhu.
Po dlouhé době mám zase jednou pocit, že pět hvězd na ohodnocení je málo.

20.08.2015 5 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

František Niedl opět nezklamal. A mám pocit, že tentokrát zabrousil do nitra hlavního hrdiny mnohem hlouběji, než obvykle dělává. Životní bilance čtyřicátníka Tomáše, jemuž byla právě zjištěna rakovina, je velmi čtivá, nostalgická a místy smutná. Zkrátka ze života..

15.08.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Pomalejší rozjezd, ale jinak skvělý thriller plný hádanek a napětí.

12.08.2015 4 z 5

Unesená Unesená Lesley Pearse

Kniha se mi četla výborně - třebaže hrdinka prošla mnoha krutostmi, autorka se v nich nevrtá citově nijak do hloubky. Spíš je to takové lehce napínavé oddechové čtení.

09.08.2015 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Z této knihy mám hodně rozporuplné pocity. Na jedné straně se autorka vcítila do pocitů hrdinky tak moc intenzivně a hluboce, jako by něco podobného sama zažila, na straně druhé ale děj rozkouskovala tak moc, že to působilo až rušivě. Navíc závěr knihy zbytečně osekala ve srovnání s často až monotónně vleklým a natahovaným dějem předchozích pasáží.

28.07.2015 3 z 5