evasamankova evasamankova komentáře u knih

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Lisa Gardner píše příjemným stylem a výsledkem je velmi čtivý thriller, který mě od první do poslední stránky bavil i solidně napínal.

15.05.2015 4 z 5

Michaletydebile Michaletydebile Petr Zajíček

Pět povídek z "obyčejného života o obyčejných lidech". Myšlenky jednotlivých příběhů mají svoji hloubku, ale samotné zpracování pokulhává. Hovorový slovník je na místě a do příběhů patří, ale přeci jen mě z té záplavy slovních paskvilů někdy už bolela hlava.

13.05.2015 2 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Začátek této knihy na mě působil jako jedna velká groteska. Nebyla jsem si jistá, zda tuto objemnou "bichli" vůbec dočtu. Přesto jsem si velmi rychle na autorčin styl i na celkovou formu zvykla a dočetla ani nevím jak.
Skvělá směs satiry, komedie, myšlenek o životě a na prvních několika desítkách stránek dokonce i thrilleru.
Trochu netradiční,originální a především velice čtivá kniha. Rozhodně doporučuji!

09.05.2015 4 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Výtečný psychothriller, napínavý a nervy drásající od první do poslední stránky, stejně jako předchozí Sběratel očí - rozhodně doporučuji číst knihy ve správném pořadí. Ač je Lovec označen jako volné pokračování, návaznost na Sběratele je veliká.
Autor vládne "peru" naprosto jistou rukou - rychlé tempo, kratší kapitoly, spousta děje i překvapivých momentů a zvratů. Doporučuji.

02.05.2015 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Výborný román, který mě vlastně na prvních asi 60 stranách moc nebavil. Nějakou chvíli trvalo, než jsem se začetla a zvykla si na autorčin styl, který je plný dlouhých souvětí a nejrůznějších malých dějových odboček. Ale... Někdy ve třetině jsem knize propadla a až do posledních stran se od ní velmi těžce odlepovala. Rusko skrze jedno století, příběhy tří rozdílně nešťastných žen a jeden velký génius v pozadí...
Čtivé, místy poetické, teskné..a zkrátka "ruské"...
Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/c/460113/osudove-zeny-ruskeho-genia.html

29.04.2015 4 z 5

Dny posledního sněhu Dny posledního sněhu Jan Costin Wagner

Výborná detektivka, která má mnohem blíže spíše k dramatu. Autorův styl je velmi čtivý a úsporný, a celý text je prosycen velkou dávkou poezie. Kniha se tak dá směle zařadit do tzv. krásné literatury. Samotný příběh je jako vystřižený ze skutečného života - osudy několika lidí, které se fatálně prolnou. Samotný závěr... Veliké a nečekané překvapení!!

20.04.2015 5 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Skvělý příběh. Nejen poučný a zajímavý, ale taky vtipný a s jistým lidským přesahem. Poslouchala jsem jako audioknihu a Oldřich Kaiser jako vypravěč nemá chybu!
Recenze audioknihy:

19.04.2015 4 z 5

Holka, a ne ledajaká Holka, a ne ledajaká Lena Dunham

Extravagantní holka a její směs esejů o vlastním životě - to je "Holka a ne ledajaká". Úsměvné, někdy vtipné, jindy zase podivně nostalgické. Lena je zajímavá bytost a její vyprávění je čtivé, pohodové (ač často o pohodových věcech není), v několika aspektech velmi otevřené a odvážné, ale po celou dobu hodně sympatické. Bavilo mě to!

16.04.2015 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Pravdivé, ze života, místy úsměvné, přesto stále hořké a drsné. Psáno úsporně, žádná zbytečná omáčka okolo, zaznívá jen to důležité a podstatné.

13.04.2015 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Příjemná oddechovka. Sice nijak extra originální, ale rozhodně čtivá a vtipná.

13.04.2015 3 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Stejně dobré jako Cesta sněžných ptáků. Děj plný nástrah, zrady, napětí, akce, malých a velkých bitev... Lyndon opět potvrdil jak moc strhujícím vypravěčem je. Téměř 500 stran a nikde žádná výrazně hluchá místa. Co by jiným autorům stačilo na trilogii vměstnal Lyndon znovu to jedné knihy - jednoho velkého příběhu.
Jen tu poslední stranu si mohl odříct...
Výborné, nad hodnocením nemusím váhat ani chvilku.

10.04.2015 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Být či nebýt opravdovým hmyzem je tady vlastně vcelku nepodstatné. Mnohem více jde o to, co se děje poté, jak se chovají lidé okolo. Řehoř je dobrosrdečný, vlastně až naivní, flegmatik, který nutí čtenáře trochu se nad tím vším usmívat, přesto s postupem děje se nejde stále více ubránit smutku a pesimismu, který z celého příběhu, potažmo vyznění dýchá.
Velmi čtivé, absurdní a přece v mnohém ze života.

09.04.2015 4 z 5

Příliš tichá Šumava Příliš tichá Šumava Zuzana Rampichová

Nenáročná čtivá oddechovka, která nijak výrazně nenadchne, ale rozhodně ani neurazí.

01.04.2015 3 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Velmi čtivá a na děj bohatá kniha, které prostředí 70. let rozhodně přidává na zajímavosti. Příběh ze života plný každodenních bojů, vzestupů a pádů, proher i výher... Rozhodně stojí za přečtení!

29.03.2015 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Vtipné, romantické, erotické.. Stejně jako předchozí dvě knihy. Žádná velká přeslazenost, výborně se to čte. Jediná erotická série, která mě ještě baví číst. Těším se na další díl.

25.03.2015 4 z 5

Smrt expremiérky Smrt expremiérky Stanislav Češka

České detektivky mám ráda, ale Stanislav Češka mi byl do této chvíle neznámý. Smrt expremiérky byla moje první kniha od něj a... určitě i poslední.
Napětí se nekonalo téměř žádné, samotný příběh je až zbytečně moc prokládaný všelijakými popisy -částí měst, vybavení prostor atd., neustálými dokola opakovanými stále stejnými (nepotřebnými) informacemi.. Navíc mixování přespříliš spisovné češtiny (místy až archaické) občas i s vulgarismy je hrozné.
Celé to působí koženým, šroubovaným dojmem a o zápletce a jejím rozpletení snad už raději nemluvím.

19.03.2015 2 z 5

Erik Erik Shaun Tan

Pár slov, vět, obrázků a přitom vyjadřují dohromady tolik. Moc milé. Úsměv na tváři zaručen:)

18.03.2015 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Výborná detektivka, které ani v nejmenším neubližuje fakt, že čtenářovi je osoba pachatele známa od samého začátku. Velice čtivé a stejně jako místy děsivé, tak i humorné. Navíc autentický a přesvědčivý vhled do nedávné minulosti. Těším se na další autorovu knihu.

15.03.2015 4 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

Velmi ponurá a temná kniha, ostatně ani jiná být nemohla.
Lidská hloupost, hamižnost a touha po moci stály napříč historií vždy za krveprolitím a potlačením práv lidí.
Zajímavé, deprimující, ale i zbytečně moc dlouhé/rozvleklé.
Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/c/453040/zpoved-inkvizitora.html

09.03.2015 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Výborný thriller s místy až hororovým nádechem. Stejně jako Mrazivé ticho je velmi čtivý - autor píše příjemným stylem a rozhodně nešetří napětím. Ani zvraty a překvapením. Díky tomu je ovšem samotný závěr až zbytečně natažený a trochu překombinovaný. V celkovém součtu ale podařený thriller.

06.03.2015 4 z 5