evasamankova evasamankova komentáře u knih

Koráby lásky Koráby lásky Benoîte Groult

Některé pasáže příběhu se poněkud táhnou, přesto kniha ve svém celku ukrývá krásně smutný příběh lásky.

12.12.2014 4 z 5

Jedna mrtvola navíc Jedna mrtvola navíc Milan Růžička

Výborná detektivka, která je zároveň i tragickým rodinným dramatem. Ač se některá závěrečná odhalení dají vytušit během děje, nic to knize neubírá na napětí a čtivosti. Autorův styl je velice příjemný, čtení mě moc bavilo.

09.12.2014 5 z 5

Učebnicový případ Učebnicový případ Jeffery Deaver

Tradičně čtivé, jen trochu krátké (ale je to pochopitelné - je to povídka) a snad proto i méně napínavé.

05.12.2014 3 z 5

Borec Borec Julie Garwood

Romantická oddechovka s trochou napětí, která mě neurazila, ale ani výrazněji nenadchla. Snad by knize prospělo buď o něco méně stránek, a nebo menší přídavek napětí, resp. dramatických scén.

01.12.2014 3 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Výborná kniha. Nemám jí ani v nejmenším co vytknout. Rozhodně si v nejbližší době přečtu další autorovu knihu.

Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=437414&bk=26125

28.11.2014 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kateřina Petrusová nikdy nezklame a Pekáč buchet je toho dalším důkazem. Úsměvné, vtipné a díky konci i poněkud melancholické výborné čtení.

Rezence: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=436679&bk=60224

22.11.2014 4 z 5

Detektiv Michael Crow - Klauni Detektiv Michael Crow - Klauni Ian Dachs (p)

Váhám zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Autorův styl vyprávění je velmi příjemný a svižný, kniha se tak četla výborně. To jediné ale, co mi v této knize poměrně dost chybělo, byl nějaký moment překvapení, který by měl k detektivce patřit. Klaunský vrah se s malou kapkou důvtipu dá odhalit mnoho stran před závěrem a druhý "duchařský příběh" této knihy ani moc hádanek neobsahoval. Přesto dávám 4, protože zmíněný styl se mi opravdu líbil, měl dobré tempo i spád a ráda si přečtu případnou další knihu.

Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=436449&bk=170

21.11.2014 4 z 5

Enon Enon Paul Harding

Velmi nostalgická a smutná kniha. Jde o jakousi směs vzpomínek a halucinací, která je dobarvována poetickými popisy přírody a atmosféry. Kniha se mi líbila.

16.11.2014 4 z 5

Muži, kteří mě zkazili Muži, kteří mě zkazili Klára Staňková

No, tak tuto knihu předchází celkem velká "nemravná" reklama, ale ve skutečnosti je to víceméně pouze zkratkovitý výčet mužů, kteří prošli životem autorky. Od školních platonických lásek, letmých setkání s neznámými muži, nepovedených schůzek naslepo, až po několik těch skutečných "postelových" vztahů. Zhruba 60 kapitolek dosti letmo popisuje jednotlivé muže, a překvapivě - není tu žádná čistě rozepsaná sexuální scéna. Výsledný dojem po dočtení... skoro žádného muže si nevybavuji přesně, všichni mi splývají a přiznávám, tohle dílko mě nebavilo a autorka mi nebyla nijak sympatická.

Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=434983&bk=71664

10.11.2014 1 z 5

Zločinecký podnik Zločinecký podnik Owen Laukkanen

Stejně jako předchozí příběh Profesionálové, tak i Zločinecký podnik je příjemnou detektivkou s velmi rychlým spádem a spoustou akčních scének. Laukkanen vypráví velice uvolněně, poutavě a opět ve zběsilém tempu. Oceňuji naprostou odlišnost charakteru pachatelů od předchozího dílu - tentokrát bylo zcela jasné komu fandit.

07.11.2014 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Sympatická detektivka s na první pohled nesympatickým detektivem. Přesto jsem si tohoto neomalence nějakým zvláštním způsobem oblíbila. Samotný příběh má pomalejší tempo, které se k němu ale výborně hodí, a není překombinovaný. Čistá detektivka, která se mi výborně četla.

Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=433635&bk=90856

03.11.2014 4 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. S velkou chutí si přečtu i tři předešlé díly - případy Fredriky a Alexe.
Kniha je napínavá, dobře se čte, snad jsem se jen ztrácena v tolika institucích, které se podílely na vyšetřování. Žádná výrazná překážka to ale nebyla.

28.10.2014 4 z 5

Milenec z Vysočiny Milenec z Vysočiny Hannah Howell

Příjemná historická romance. Snad jen by knize prospělo trochu více akce, protože od počátečního věznění a útěku hrdinů se víceméně dál už nedělo téměř nic dramatického a točilo se to spíše v tom jednom stejném kruhu. Přesto, bylo to fajn nenáročné, oddechové čtení.

24.10.2014 4 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Moc hezký příběh s krásnou myšlenkou - láska nemá konce. Začátek knihy mi přišel poněkud strohý, chvíli mi trvalo, než jsem to těm dvěma začala věřit. Ani přesně nevím kdy, ale začala. Od poloviny je tam těch emocí velká hromada, a na samotném konci jsem měla velký problém udržet oko suché. Milá a dobře se čtoucí kniha.

Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=431914&bk=77124

21.10.2014 4 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Výborně namixovaná kniha. Psychologické propracování postav, jejich střídání ve vyprávění, což hlavně doprovází skutečně i výrazná změna autorova stylu (to se spisovatelům často nedaří). Skvělé, mrazivé, místy dojemné a ten konec...ještě teď mám husí kůži.

17.10.2014 5 z 5

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Příjemný, oddechový román. Děj je sice poměrně dost předvídatelný, přesto se mi kniha četla dobře. V těchto pochmurných podzimních dnech trocha romantiky neublíží :)

14.10.2014 4 z 5

Kavky nad městem Kavky nad městem Vlasta Dušková

Tento příběh česko-německé rodiny z období 2. světové války se mi četl velmi příjemně, přestože téma není ani v nejmenším veselé. Autorka totiž vypráví velmi měkce, místy až poetickým stylem.
Příběh by klidně mohl být mnohem více rozepsaný, místo 200 stránek by z toho šlo udělat i 400, ale možná právě proto, že to tak není, má kniha zvláštní kouzlo. Spousta věcí je na čtenáři k domyšlení, pospojování... V záplavě všech současných bestsellerů je tohle "neviditelné" dílko příjemnou změnou.

Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=430298&bk=29852

09.10.2014 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Skvělý Nesbo, skvělý Harry, skvělý (stěžejní) díl série.

07.10.2014 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Velká zvědavost a obdiv ke knihám A. Christie mi velely si rozhodně přečíst tuto knihu. Výsledné pocity se ve mně trochu perou. Detektivka je to poměrně povedená a čtivá, přesto má své mouchy a nesrovnávat s Agathou Christie jednoduše nejde.
Sophie Hannah možná až zbytečně brzy prozrazuje výrazné aspekty hlavní zápletky, kterou pak na zbytečně moc stranách převrací do všech možných i nemožných stran, aby v závěru už vlastně ani tak moc výrazně neměla čím překvapit.
Přesto se tohoto náročného úkolu zhostila s velkou ctí. Není její vina, že Agatha Christie byla zkrátka téměř geniální. Sophie Hannah se jí přiblížila, jak nejvíce mohla. Pokud přibude v budoucnu další díl, určitě si ho opět ráda přečtu.

01.10.2014 4 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Hezký příběh vyprávěný velmi čtivým stylem. Nemám co vytknout, kniha se mi moc líbila.

23.09.2014 4 z 5