evasamankova evasamankova komentáře u knih

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Skvělá kniha a hezký příběh, okořeněný správně drsným humorem. Děj mi přišel hodně nepředvídatelný, celkově psáno velice příjemným stylem.

08.07.2014 4 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Další výborná detektivka od A. Christie. Pachatele jsem jako vždy neuhodla-)

03.07.2014 4 z 5

Mokrá náruč léta Mokrá náruč léta Lenka Lanczová

Výborná vtipná oddechovka. Občas se ke knihám L.L.. ráda vracím, i když mi už pěkných pár roků není -náct.

28.06.2014 4 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Příjemně čtivá detektivka, pravda místy zbytečně rozvláčná, ale přesto zajímavé čtení.

22.06.2014 4 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Příjemně napínavý lékařský thriller. Série s Jane a Maurou se mi líbí o malinko více, ale ani tato starší kniha od T. G. rozhodně není k zahození.

21.06.2014 4 z 5

Svědomí Svědomí James Grippando

Napínavý advokátní thriller, kterému nechybí napětí ani spád. Kniha se mi četla výborně, autorův styl je velmi příjemný. Spokojenost

13.06.2014 4 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Netradiční milostný příběh o lásce, posedlosti, zoufalství,... Ač název nebo obálka může svádět k dojmu, že jde o červenou knihovnu, opak je pravdou. Je to poměrně smutný a depresivní příběh. Místy hodně zdlouhavý, děj utíká jen velmi pomalu. Sexuální scény byly na můj vkus místy dost "zvrhlé". Zvláštní milostný příběh.

08.06.2014 3 z 5

Instinkt dravce Instinkt dravce Thomas Enger

Další příjemná severská krimi. Četla se dobře, krátké kapitoly... Líbilo se mi.

07.06.2014 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Příjemná detektivka vyprávěná v poklidném tempu. Rovněž mi to hodně atmosférou i postavami připomínalo Vraždy v Midsomeru.

30.05.2014 4 z 5

Manžel v domě není pro mě Manžel v domě není pro mě Alena Jakoubková

Příjemná nenáročná kniha, dobrá jako oddechové čtení. Samotné zpracování je spíše ale jen takové povrchní, protože pokud bych to měla brát do důsledků, tak děj byl vlastně spíše trochu nereálný. Ale kdo ví-)

16.05.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Moje vůbec první kniha od této autorky. Styl vyprávění velice příjemný, četlo se to skvěle, ale přišlo mi to zbytečně rozvleklé. Konec byl možná pro mě menším zklamáním, ale postavy Strike a Robin byly velmi sympatické. Další díl bych si určitě přečetla.

06.05.2014 4 z 5

Temné lži Temné lži Andrea Kane

Příjemná detektivka, která se dobře četla. Propletenec padouchů se mi zdál postupem čtení až moc zamotaný, ale pak se to naráz jedním odhalením vcelku uvěřitelně vysvětlilo.

02.05.2014 4 z 5

Medozvěstka Medozvěstka Richard Crompton

Thriller z trochu jiného soudku, či spíše z ne tak časté končiny. Samotná detektivní zápletka nebyla špatná, vyšetřování plynulo v rytmu zvyků země - pomalu, pomocí rozhovorů a vlastních závěrů detektivů. S přihlédnutím k celému průběhu vyšetřování mi proto samotný závěr přišel kapku překombinovaný.
Možná o něco více než právě detektivní část, mě bavilo číst o kultuře země i myšlení jejích lidí.

29.04.2014 3 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

K této knize jsem přistupovala se značným odstupem. Erotické knihy mě už díky své podobnosti přestaly bavit a rádoby šokující témata tolik nemusím, protože finální výsledek mnohdy působí spíš lacině. Ovšem Celeste mě po několika stranách dostala a knihu jsem přečetla ani ne za dva dny. Kniha je pobuřující, svádí k morálním dilematům, ale autorka vypráví natolik skvěle, že mi to přišlo místy neskutečně zábavné. Celeste je zkrátka unikát. Prvotřídní mrcha posedlá sexem se zajíčky a její neustálé myšlenky tomu odpovídají.
Celé to bylo občas natolik absurdní, že to bylo téměř dokonale humorné.

27.04.2014 4 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Celková zápletka knihy je zajímavá, ale problém je v tom, že je to všechno vyprávěno jen povrchně a napsáno tak nějak "jedním šmahem". Potenciál byl velký, ale zůstal nevyužitý.
Lehké sousto na jeden či dva večery, ale nic co by mi zůstalo v paměti déle než pár hodin.

25.04.2014 2 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Skvělá kniha, která ukazuje, že být bláznem je úplně normální věc. Autorka vypráví na základě svých vlastních zážitků z pobytu na psychosomatické klinice velmi uvolněně, místy humorně a autenticky. Četlo se mi to velmi lehce.

24.04.2014 4 z 5

Stockholmský oktáv Stockholmský oktáv Karen Engelmann

Tak na této knize se mi líbil začátek a konec, a pokud by měla o nějakých 100 stran méně, určitě bych jí dala i vyšší hodnocení. Začátek příběhu - karetní výklad - byl zajímavý a tajemný. Postavení karet oktávu je v knize několikrát přímo vyobrazeno. Jenže po vyložení poslední karty pro mě příběh ztratil na několik desítek stran jiskru. Pasáž o umění vějíře na mě byla moc dlouhá a s knihou jsem trochu zápasila. Poslední třetina se nesla v duchu toho, co tvrdí anotace, totiž že jde o thriller. Děj se rozběhl a začal být napínavý.
V celkovém součtu příjemný historický román s výbornou dobovou atmosférou.

22.04.2014 3 z 5

Profesionálové Profesionálové Owen Laukkanen

Skvělý thriller s vražedným tempem. Únosci se pohybovali po Státech tak rychle, že jsem občas přestávala vnímat, kde se vůbec kdo nachází. Stejně tak policie byla až překvapivě rychlá, občas krůček za padouchy a ještě mnohem častěji půl kroku před nimi. Chvilkami příběh držel pohromadě jen silou vůle, ale... zkrátka bylo mi to jedno. Četlo se to jedna radost, příjemný vypravěčský styl, hodně postav, jen jediný problém - komu fandit?
Napětí, akce, skrýše, útěky... Moc se mi líbilo.

19.04.2014 4 z 5

Ta druhá zapisovatelka Ta druhá zapisovatelka Suzanne Rindell

Výborná kniha, která mě překvapila tak, jak jsem to od ní absolutně nečekala. Autorka vypráví pomalu, ale s ohromnou jiskrou. Někoho to možná bude nudit, ale mě to díky jejímu vypravěčskému stylu moc bavilo. I když se v ději často nic podstatného nedělo. Samo finále knihy je nečekaná pecka. Pořád nevím, co si myslet. Vhodné téma na různé analýzy a dedukce-)

17.04.2014 4 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

Zajímavý příběh, který se výborně četl. Naprosto věrohodné, postupné vysvětlení šedesát let starého zmizení jedné mladé ženy. Žádné nesmyslné zvraty, překrucování atd. V jednoduchosti je krása-) Moc se mi líbilo.

15.04.2014 4 z 5