evask evask komentáře u knih

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Po příběhu z válečné Paříže každý rád sáhne. Tady navíc super hodnocení.
O to větší je moje zklamání. Nepropracované, laciné zpracování, navíc těžko uvěřitelné - to je můj dojem z téhle knížky.

26.12.2020 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Dokonalé ticho jsem si vzala na dovolenou a byla jsem dokonale spokojená.

31.08.2020

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Hodnotu knížky vidím hlavně v tom, že se zabývá událostmi v dějinách Francouzů, o kterých se moc neví.

19.08.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Mně se to moc nelíbilo.

06.08.2020 3 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Ani mně se knížka nečetla lehce, dělalo mně problémy se začíst, mysl odplouvala někam jinam a často jsem se musela vracet. Ale popsat problémy poválečného bídou a inflací sužovaného Německa, které tak usnadnily rozvoj nacismu, to se autorovi povedlo. A vykreslit charaktery svých hrdinů umí Remarque jako málokdo.

27.05.2020 4 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Nebylo to špatný, dobře se to četlo, ale při srovnání s předchozí přečtenou knížkou - Ken Follett a jeho Na věky věků - dávám Hippokratově přísaze čtyři *. Přece jen určitá jiskra, větší šmrnc, no prostě něco tomu chybělo.
Ale o Ruth budu přemýšlet. Pořád se za něčím hnát. A proč?

14.05.2020 4 z 5

Je-li toto člověk Je-li toto člověk Primo Levi

Syrově a bez patosu vykreslená realita. Zážitky a pocity člověka, který to všechno zažil na vlastní kůži.

10.12.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Jsem z toho nějak rozpačitá. Nebylo to zas tak špatné, ale líčení cikánského tábora a školky na mě nepůsobilo úplně věryhodně.

06.12.2019 3 z 5

Mosty do Tel Avivu Mosty do Tel Avivu Jiří Šulc

Teda, to je dílo. Krátké podkapitoly, stále se střídá místo děje, postavy jsem si musela vypsat, abych se prvních sto stránek lépe orientovala. Vyžaduje plné soustředění, jakmile mysl přepnula na “co budu dneska vařit”, musela jsem se vracet. Nejsou popsány jen okolnosti vzniku státu Izrael, poutavě je vysvětleno také politické dění v Československu před “Vítězným” únorem. Vše na konkrétních osobách, takže čtení je zajímavé, čtivá forma učebnice dějepisu. Napětí v knize na konci graduje. Musím přemýšlet o postavě kapitána Sýkory, obětavost až těžko uvěřitelná. Jinak jsem nadšena a posouvám do kategorie “pět hvězdiček je málo”.

18.11.2019 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Zajímavá knížka.

02.10.2019 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Dobrá čtivá detektivka.

10.09.2019 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Klasická detektivka. Žádné ultra násilí. Líbila se mně.

16.07.2019 4 z 5

Slepé okno Slepé okno Michal Fieber (p)

Těšila jsem se na českou detektivku, ale nějak mě neuchvátila. Je napsána odlehčeným, rádoby humorným stylem, ty bonmoty mně moc nesedí, často působí nepřirozeně. A ani samotný příběh není žádná bomba. Za mě tak tři a půl hvězdičky.

23.04.2019 3 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Hodnotí osmiletá holčička:
Ze začátku je to hezké. A na konci je to divné. Ale spíš je to hezké.

29.03.2019 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Váhám mezi *** a ****, vzhledem k celkovému hodnocení tři * asi stačí. Stránek hodně, ale přitom dost chaotické, občas zdlouhavé, prostě čekala jsem pecku a pak jsem byla ráda, když jsem se dobrala do konce.

18.03.2019 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Čte se moc pěkně, zvlášť Stanice odložených lásek. Nejvíc mě asi zaujal příběh Laděny.

16.02.2019 5 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

A taky jsem se dozvěděla něco o Holanďanech.

23.01.2019 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Čekala jsem drama o útěku, název je trochu zavádějící, knížka hlavně pojednává o žití a umírání sovětských válečných zajatců v Osvětimi, samotnému útěku je věnováno pár stránek ke konci.

17.01.2019 5 z 5

Otrok Otrok Isaac Bashevis Singer

Moc hezká knížka. Skrývá nejen poutavý lidský příběh, ale navíc se člověk dozví něco z historie a o židovském národu. Jsem ráda, že jsem na ni narazila.

09.01.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza