evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Nadšen autorčinou knihou Noci běsů,půjčil jsem si její prvotinu s pocitem, že to bude skvělá volba.. Leč, musím se přiznat, přišlo mírné rozčarování.I když jednotlivé komponenty příběhu a jednotlivé zvraty jsou výborně vymyšlené,nedokázal jsem se za celou dobu pořádně do knihy začíst. K ani jedné z postav jsem si nevytvořil žádný vztah,nepociťoval jsem ani tíživou atmosféru,která by podobný příběh měla zdobit. Na prvotinu dobré, ale já si autorku budu přece jen pamatovat raději díky její druhé knize.

29.07.2021 3 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Naprosto průměrný a předvídatelný thriller..

17.05.2021 3 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Důstojné zakončení celé trilogie, byť mám pocit,že se z příběhu docela vytratila ponurost prvního dílu a epičnost druhého.Několik nových postav vnáší do děje dynamiku,ale nemůžu se ubránit dojmu,že ta kniha je tak trochu nastavovaná a děj poslepovaný a sešitý příliš horkou jehlou.Jako promarněnou šanci vidím naopak rodokmen hlavní hrdinky,o tom bych se dozvěděl rád více.A největší klišé..? Hádejte jak přimějete boha smrti vzpomenout si,no?

10.05.2021 4 z 5

Zymovrat Zymovrat Andrew Caldecott

První díl jsem ohodnotil třemi hvězdami,ale zpětně musím říct,že jsem té knize křivdil..Zymovrat se nese v podobném duchu jako jeho předchůdce.Je znát,že autor je zároveň historik, příběh má velmi propracovanou historii, kterou nám postupně odhaluje.Asi to nebude fantasy pro každého,ale je to naprosto originální a mnohovrstevný příběh,kde je spousta odboček od hlavní linky děje,ale které jsou ve výsledku velmi důležité.Trochu mě mrzí,že se skupina z prvního dílu tak trochu rozpadla a každý jede víceméně na sebe, některých postav a jejích osudů mi přišlo líto..Ale napsané je to úžasně,tady se rodí příběh epických rozměrů.Mezi klasickou fantasy určitě série která stojí za pozornost.

05.03.2021 5 z 5

Mengeleho Zoo Mengeleho Zoo Gert Nygårdshaug

Uf,tedy upřímně..měl jsem co dělat,abych knihu neodložil.Sice jsem přihlédl k tomu,že je to kniha staršího data (1994,u nás až v roce 2018) ale i přesto mi to přišlo celé zdlouhavé, naivní, nereálné, nedomyšlené a zatraceně levičácké.I když je toto nadčasové téma,a ano, lidé si pod sebou řezají větev,dalo se z tohoto tématu vytěžit mnohem více.Pro mě jasné zklamání,dvě hvězdy dávám za první dvě kapitoly, které jsou jako jediné
z knihy výborné.

09.02.2021 2 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

I když jsem čekal něco úplně jiného, kniha mě bavila a zaujala.Sednul mi styl psaní i to, jakým způsobem nastavuje dnešní společnosti zrcadlo.Není to kniha pro každého,to ostatně dokazují i rozdílná hodnocení zde,ale mě se někde hluboko dotkla.Odnáším si z ní myšlenku,že někdy k tomu abyste zachránili život stačí docela málo.. třeba jen zvednout telefon.Pro mě silná kniha.

09.02.2021 5 z 5

Medová smrť Medová smrť Hanni Münzer

Když si odmyslíte poměrně dost historických nepřesností a bot a budete ten příběh brát jako čistou historickou fikci,tak ten příběh má docela slušný potenciál.Především bych rád vyzdvihl dilemata, s kterými musely postavy bojovat a s nimi spojený vývoj příběhu. Kniha sice ke konci trochu ztrácí dech a je podle mě až příliš rychle ukončená,ale celkově to bylo milé překvapení.

29.01.2021 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Jelikož originálního Saturnina znám pouze z filmu, respektive ze seriálu, nedokážu plně posoudit rozdíl mezi oběma knihami.Nicměně za sebe můžu říct,že mě příběh bavil, téměř po celou dobu jsem měl na tváři úsměv a bavil se.Po všech těch thrillerech,scifi, fantasy a beletrii,to pro mě bylo jako balzám na duši.Milý, laskavý humor se špetkou toho anglického.

14.01.2021 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Musím autorku pochválit za neotřelý a originální nápad na námět knihy.Také oceňuji,jak vykreslila práci celého policejního oddělení, obvyklá formule jednoho vyšetřovatele,co vše odhalí sám totiž není příliš věrohodná.Na druhou stranu právě členění mezi jednotlivé postavy příběhu podle mě ubíralo na dravosti a drajvu a i když objektivně uznávám,že všechny ty vyšetřovací slepé verze byly důvěryhodné a zajímavé,ve výsledku jich bylo tolik,že jsem při jejich čtení cítil jistou otupělost.Kdyby si kniha udržela čtivost posledních 30ti stran bylo by to rozhodně na plný počet.Nápad výborný,ale zpracování mi prostě nesedlo.. mrzí mě to,na tuhle knihu jsem se hodně těšil.

04.01.2021 3 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Tohle sci-fi mě hodně překvapilo! Nejenom neotřelým námětem,ale i formou, jakou je kniha napsaná.Právě díky ní totiž děj neuvěřitelně ubíhá a co víc,po celou dobu příběhu si drží doslova zběsilé tempo.Charaktery postav se odhalují v rozhovorech, takže ani absence sáhodlouhých popisů knize nikterak neškodí.Za mě velmi svěží,z komfortní zóny žánru vystupující, originální sci-fi.

29.12.2020 5 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Zajímavý thriller do kterého autor vměstnal poměrně dost znepokojivých informací a faktů.Nicméně i přesto,kde všude se děj odehrává, působí na mě trochu provinčně.Co se týká děje,ten odsýpá svižně a zvraty jsou promyšlené, byť ne nezbytně šokující,což mně osobně konkrétně u téhle knihy vyhovovalo.Na české poměry slušný thriller,jen ten přeslazený epilog si mohl autor s klidem odpustit.

19.10.2020 4 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

U téhle knihy se dost vyplatí přečíst si nejprve předmluvu.Sbírka mě bavila,a to i přesto( nebo možná právě proto?),že žánrově mají jednotlivé povídky poměrně velký rozsah.I když jsem si některé užil víc než jiné, musím říct, že autor má talent zaujmout,ať už píše cokoliv.Vrcholem sbírky jsou podle mě povídky Větvoví a Jáma,ale to už musí každý čtenář posoudit sám.

31.08.2020 4 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Hmm.. Tohle je kniha s promarněným potenciálem.První polovina vůbec není tak špatná,k atmosféře pomáhají i vložené přílohy,jenž příběh slušně dokreslují.Ovšem v okamžiku,kdy se objeví ona naprosto patetická, otravná a zbytečná romantická dějová linka jde všechno,tak říkajíc,do kytek.Děj přestává gradovat, postavy se chovají nelogicky.Říše Nibelungů je vykreslena mdle a je jí dáno příliš málo prostoru.Navíc, konec je v podstatě useknutý a některé otázky nejsou objasněny,což ve mně vyvolává pocit jako by to měl být první díl nějaké série.

28.08.2020 3 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Neuvěřitelně dobře napsané! Atmosféra islandského pobřeží a opuštěné vesnice je temná, depresivní a děsivá a skvěle se doplňuje s druhou linií příběhu.Vše do sebe výborně zapadá a střípky informací,jenž se během čtení čtenář dovídá,se na konci složí do obrázku tak prohnilého,jako je samotná podlaha v onom domě na pobřeží.Skvělé!Tomu říkám duchařina v její nejlepší podobě!

16.08.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

(SPOILER) Do tří čtvrtin výborná kniha se strhujícím dějem, výborně vystavěnou zápletkou a věrohodně vykreslenými postavami.Ovšem se závěrem se nějak nemohu smířit.Problém je v tom, že když vytvoříte postavu jako Jack, která je předvídavá, manipulativní a inteligentní,je těžké uvěřit,že by na nápad s whisky přistoupil,nebo že by si snad dokonce nevšiml její jiné chuti.. Tohle celé tu knihu v mých očích poněkud sráží,ale i tak je to velice povedený knižní kousek.

03.08.2020 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Doslova nadšený předchozí autorčinou knihou,vrhl jsem se hladově do čtení Tichých lží,a musím říct,že jsem absolutně nebyl zklamán.Kniha se četla jedním dechem,doslova jsem knihu nemohl odložit.Strhující děj i tempo příběhu nedá vydechnout,vše do sebe skvěle zapadá,a i když je v poslední třetině víceméně jasné kam příběh směřuje, nemění to nic na tom,že tohle se opravdu povedlo.Možná se dalo více zapracovat na vyvrcholení v domě iluzionisty ( pár použitých pastí,by jistě příběh okořenilo),ale i tak je to skvělé.Je evidentní,že autorka dokáže využít i kariéru scenáristky, protože příběh je vskutku velmi dobře napsaný a vygradovaný se zajímavými charaktery postav.Výborná kniha.

19.05.2020 5 z 5

Opskurno Opskurno Andrew Caldecott

Knihu bych asi nejspíš přirovnal k deltě řeky.Příběh se rozbíhá,klikatí,pak zas spojuje.Nevadilo mi ani množství postav, protože každá byla originální a výrazná,ale i přesto mi něco bránilo zcela se ponořit do příběhu.Nedokázal jsem úplně udržet pozornost,snad jen v místech,kde se psalo o Ztracené louce.A konec..ten mi přišel, jakoby autor vytvořil příběh, který ale musel na několika posledních stránkách vysvětlit a objasnit.Ano,je to barvitě a květnatě napsané,ale mě to nechytlo tolik,jak jsem čekal..

22.03.2020 3 z 5

Politický proces s Miladou Horákovou a spol. Politický proces s Miladou Horákovou a spol. Karel Kaplan

Nejdřív bych chtěl říct,že komunistická ideologie je pro mě stejně zvrácená a odporná jako nacismus.Ke knize.. Chvílemi jsem vzteky zatínal pěsti,chvílemi mi do očí vstupovaly slzy..To co se dělo..něco tak nelidského nikdy nepochopím.Kniha se zaobírá pozadím procesu,poukazuje i na manipulaci s populací.Spousta fakt, které dohromady odhalují jak pracoval celý ten kolos v těchto případech.Je zde i obrazová příloha, jenž zajímavě doplňuje celý obsah.Nezbývá než vzdát čest všem odsouzeným.A klobouk dolů před prací autora, tohle musela být doslova mravenčí práce.

03.03.2020 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Po přečtení prvních pár stránek,jsem měl trochu obavy, jakého charakteru ta skvrna vlastně bude,ale příběh se(díky Bohu) stočil jiným směrem.Až do posledního twistu to celé bylo vážně dobré,ovšem ten konec.. Nevím,až příliš překombinované a ta premisa byla v podstatě úsměvná.

16.02.2020 3 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Kdepak, prostě Patrick Ness je Pan Spisovatel,a je úplně jedno, jaký žánr píše.I když je kniha určena pro mnohem mladší věkovou skupinu, neuvěřitelně jsem si jí užil.Chvíli dojemné,chvíli vtipné.Příběh má i hlubší podtón,není to jen kniha o partě středoškoláků.Zajímavě je také vyřešeno pozadí a v podstatě paralelní dějová linka na začátku každé kapitoly.

16.02.2020 5 z 5