FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

Poměrně vlažný rozjezd, který postupně graduje. V dalších dílech by to mohlo být hodně slušné. Kresba je parádní, vykreslení historické atmosféry je skvělé. 3/4*

26.08.2017 4 z 5

Harley Quinn: Preludia a nokurňa Harley Quinn: Preludia a nokurňa Kelly Puckett

Knihu jsem si přečetl pouze protože se nachází v DCKK, jinak bych Harley nevyhledával. Musím říct, že kniha mě absolutně nebavila ani jsem se u ní nijak nezasmál. Snad pouze jednou, když Harley verbovala nové lidi do její grupy. Kresba mě přišla docela chaotická a zmatená, v podstatě nikterak líbivá.

Nejlepší snad považuji starší komiks na konci, kterej mě bavil.

20.08.2017 1 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Protože mám rád sérii Metro od Glukhovského, tak sáhnout po této knize byla povinnost. Knihy se samozřejmě nedají srovnávat, protože jsou úplně, ale úplně o něčem jiném, akorát používají stejné kulisy, a to METRO.

Kniha mě poměrně bavila, dočkali jsme se i pár odhalení. Popis jednotlivých částí metra včetně stanic byl čtivě napsaný. Ale přesto po přečtení zůstala taková pachuť na jazyku. Knihu přesto doporučuji.
Celkové hodnocení 60%

05.07.2017 3 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Na tuto knihu jsem byl nalákán reklamou v pražském metru. Našel více informací o této knize. Zjištění, že se odehrává na Šumavě byl impuls k její koupě a četbě.

Na začátku je dobré říci, že kniha popisuje dva příběhy, které se zdá nemají nic společného. Jedná se o příběh středoškolského učitele, který má osobní problémy. Druhý příběh popisuje výlet malé holčičky Marie, která jede na dovolenou na Šumavu.

Nakonec v jedné části knihy dojde k velkému zvratu a od té dobry začne kniha nabírat na obrátkách a už tak hustá atmosféra ještě zhoustne.

Jak asi každý čtenář čeká dojde k propojení oněch dvou příběhů. Až se dostaneme k finále, které je poměrně předvídatelné.

Na závěr můžu říci jen to, že mě kniha velice bavila a doufám, že pan Renčín napíše další podobný skvost.
Celkové hodnocení 80%

02.02.2017 4 z 5

Černý jícen Černý jícen Ronald Malfi

Hned na začátek musím říct, že kniha je velmi čtivě napsaná a děj samotný krásně ubíhá. Sledujeme tu několik postav, které vzpomínají na nepěkné události z dětství. A bohužel v dospělosti je uhnali a musí je řešit. Kniha pěkné střídá přítomnost a minulost a postupně odhalujeme co se vlastně stalo. V cca polovině knihy se objeví nová postava, kterou opravdu nebudete mít rádi. Krásně do tohoto příběhu zapadla a vysvětlila několik věcí.
Knihu bych spíše zařadil do mysteriozního thrilleru s prvky hororu. Také bych ji určitým způsobem přirovnal ke Kingovu To a Simmonsovu Temnému létu.
Doporučuji. Hodnotím 80 %.

04.09.2024 4 z 5

Říše Černého plamene Říše Černého plamene Mike Mignola

Další díl této série mě bavil o něco více než minulý. Obsahuje spoustu akce a konečně se zase setkáváme s Černým plamenem. Vyvrcholení tohoto dílu mělo být epické, ale úplně na mě nezanechalo takový pocit. Kresba o něco slabší.
Hodnotím 70 %.

29.07.2024 4 z 5