Fizulka71 Fizulka71 komentáře u knih

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Nádherný příběh druhé ženy Václava II., Richenzy, v českých zemích přezdívané hanlivě Eliška Rejčka. Do Čech přichází coby velmi mladá nevěsta krále Václava II., plná nadějí a iluzí. O ty jí velmi rychle připraví nejen sám Václav, ale hlavně jeho děti a jejich chůvy, které milovaly jeho zesnulou ženu Gutu Habsburskou. Je sotva dospělá, kdyz umírá její manžel Václav a zanechá ji napospas svým dědicům a vzpurné šlechtě. Nakonec v sobě nacházejí zalíbení s Jindřichem z Lipé, což se mnohým nelíbí, ale Richenze na tom nezáleží. Když Jindřich ovdoví, dvojice spolu konečně může veřejně začít žít. Rozdělila je až Jindřichova smrt. Richenza ho pochovala ve svém věnném městě a po její smrti ji uložili vedle něj. Milenci tak spolu zůstávají i po smrti.

Od moře k moři Od moře k moři Ludmila Vaňková

Klídek a rodinná idylka, i když to bychom nesměli být ve středověké Evropě, aby se někde něco nesemlelo. Karel konečně nachází rodinný klid a pohodu, Anna ho bezmezně miluje a obdivuje a dává mu vytouženého dědice a následníka trůnu. Karel ho rozmazluje, jak to jde, což se na malém Vašíkovi brzy projeví. Jak zkonstatovala moje maminka, princ neprinc, ten holomek potřeboval pořádně zmalovat zadek, to by z něj nevyrostlo to, co vyrostlo.

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Velmi intenzivní kniha, nebudu to popírat, chytila mě okamžitě. Nehledejte nic cudného, autorka šla v některých scénách až na dřeň. Hlavní mužská postava Jess se může zdát ze začátku velmi panovačný, arogantní až nesnesitelný. Nenechává Avě žádnou volbu, všemi možnými způsoby jí dává najevo, že ho fyzicky velmi přitahuje a že ji rozhodně nenechá na pokoji, dokud ji nedostane. Což jí také neustále sexem dokazuje. Až to jednomu někdy leze na nervy a s chutí by ho kopl. Ale postupně se dozvídáme, že Jessova až zoufalá touha po Avě má hlubší příčinu, jejíž původ je někde daleko v minulosti. Takže nám to nedá a dál hltáme stránky plné erotického napětí, aby nám neunikl žádný detail z pomalu se odkrývající Jessovy minulosti.

07.08.2016 3 z 5

Nástup půlnoci Nástup půlnoci Lara Adrian (p)

Podle mě nejlepší díl série. Příběh Ria byl hodně silný a emotivní. Potěšilo mě, že si autorka nastudovala základní české reálie a neumístila naše hlavní město někam k Vídni, jako to dovedou jiní zamořští autoři. I když to jméno majitele hotelu v Čechách, mno, to je krapet mimo mísu :-) ale kdo jsem, abych házela kamenem?

03.08.2016 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Se Zsadistem se srovnávat nedá, ale rozhodně to není slabý díl, naopak je důstojným pokračováním série. Trochu jsem se bála, že o Butche přijdeme, což se naštěstí nestalo. Fakt by mi ten sarkastiskej pacholek chyběl :-).

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Tenhle díl se mi taky líbil, i když jsem upřímně pochybovala, že by to šlo v mafii takhle hladce. Nejvíc mě bavily slovní přestřelky Roberta a Johnyho, s těmi si autorka opravdu vyhrála.

01.08.2016 3 z 5

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Tak nějak nechápu, jak mohl tenhle díl nasbírat 85% hodnocení. Nápad s Harlekýny byl dobrý, ale autorka ho podle mě totálně zabila a opět jsme se museli prokousat spoustou metafyzických ani nevím čeho, spousta zbytečně popsaných stran. Začínám se stydět, že tuto sérii ještě čtu.

01.08.2016 2 z 5

Blankytné hříchy Blankytné hříchy Laurell K. Hamilton

Chybí mi oživování a práce pro MOST, začínaji přibývat ty metafyzické sr...y, jak to nazvala Anita, a mocenské bojůvky. A taky sexuální scény, bohužel na úkor děje minulých dílů. Snad budou další díly lepší a zase si užijeme honby za maniakálními čarodějnicemi a šílenými vraždícími upíry.

01.08.2016 3 z 5

Zápalné oběti Zápalné oběti Laurell K. Hamilton

Další díl plný akce, s novými postavami. Z některých scén mi šel vážně mráz po zádech, Lauren zas namíchala skvělý koktejl akce, napětí a romantiky. Nejlepší je Anitina hláška, že nejkratší cesta k mužskému srdci vede skrz žebra šesti palcovou čepelí. Já dodávám, že u některých slabších kusů stačí i čtyř palcová :-)

Dotek mrtvých Dotek mrtvých Charlaine Harris

Pokud jste dali celou sérii, doporučuji přečíst i tento doplněk, několik věcí vám to objasní, jiné doplní. Taky mi bylo smutno, že celá série skončila, podle mě je velmi zdařilá a autorce se do každého dílu podařilo vnést tu správnou dávku romantiky, napětí i něčeho navíc. Díky, Charlaine, bude se mi stýskat.

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Taky jsem nejdřív viděla seriál a proto mě zajímala knižní předloha. A nezklamala. Děj se v některých sériích od seriálu rozchází nebo je úplně jiný a to mě bavilo. Sookie z knih se mi líbila mnohem víc, stejně tak i spousta ostatních postav, v seriálu podle mě nedostaly tolik prostoru. Kdo má rád paranormální romance, rozhodně si v této serii přijde na své.

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Vemu-li v potaz, kolik bylo autorce let, když knihu psala, spadla mi čelist. Dokonale vymyšlené, skvěle napsané, neobvykle čtivé. Ač spíš pro čtenáře ve věku mých dětí, s chutí jsem si tento příběh přečetla a za mě jasně palec nahoru.

27.09.2017 4 z 5

Zlatníkova chovanica Zlatníkova chovanica Jana Pronská

Další skvělá kniha od paní Pronské. Moc se mi líbí široký záběr, který ve svých knihách má, tu zlatníci z Krakova, tam osmanští janičáři, za kopcem Mauři. V každé knize najdeme jinou oblast Slovenska s jejími hrady a pevnostmi, které si hledám na internetu, abych věděla, jak ta stavba a její okolí dnes vypadá. Za sebe můžu jen doporučit. Užijte si čtení!

03.08.2017 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Výborný. Výborný, výborný. Ještě lepší než první díl. Spousta překvapení a nepředvídatelných zvratů. Jsem trochu zklamaná z Nicka, naopak Paige je mi čím dál sympatičtější, je tvrdohlavá, bojuje za to, v co věří, a za ty, co potřebují její pomoc a které miluje, žádná překážka jí není dost velká. Jaxon mě ve finále v podstatě nepřekvapil. Abych to shrnula, nevím, jak přečkám ty měsíce, než vyjde třetí díl...

27.07.2017 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Velmi příjemné překvapení. Zpočátku kapáček zmatek, slovník pojmů vzadu hodil by se spíše na přední stranu, aby jeden věděl předem. Prvních pár stran se těžko trávilo, pak jsem se ale zahryzla a nešlo to pustit, dokáď jsem to celé nezdolala. Poklona autorce k vymyšlení a vykreslení vpravdě fantasmagorického světa, ve kterém jsou lidé s nadpřirozenými schopnostmi loveni a integrováni pod ušlechtilou záminkou ochrany nenadpřirozeného zbytku lidstva, jen aby vzápětí posloužili v lepším případě jako zábava, v horším jako gáblík jakési nadrase, jejíž pani šéfová trpí urputnou představou nenahraditelné jedinečnosti a hodlá v honbě za stále větší mocí požrat celý lidský svět. Děj rychle plyne, velmi dobře se mi četl, o zvraty a překvapení není nouze. Jo a pokud jde o tu milostnou zápletku, tak to beru, romaťyka prostě musí byť, i dyby na chleba nebylo... Jdu se pokusit sehnat Vidořád. Užijte si čtení!

20.07.2017 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Jistě, nic nového pod sluncem, ale jak něco nového napsat či vymyslet, když všechno už v podstatě napsáno vymyšleno v tomto směru bylo? Ač jsem tuto sérii objevila až po mnohem známější a slavnější Anitě Blakeové, která mě ale posledních šest dílů neskutečně štvala a zklamala, musím první díl o Mercy opravdu pochválit! Konečně žádný Terminátor v sukních, ale skoro obyčejná holka, která se snaží žít a přežít. Jo, jasně, není tak úplně obyčejná, umí se měnit v kojota, oči a uši má jak rys, místo mačetou se ohání francouzským klíčem a dokáže vlkodlakovi prokousnout krk, jen to fikne, ale není to prvoplánová zachránkyně světa. A to mě na ní moc baví. Dělá chyby jako každá normální holka a alfa samci jí lezou krkem. A já si jdu přečíst druhý díl.

04.03.2017 4 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Tak tahle kniha mně velmi příjemně překvapila. Zápletkou, stylem vyprávění, sladem děje. Rozhodně žádný přecukrovaný slaďák, ze kterého by trnuly zuby. Hodně se mi líbil sci-fi nádech příběhu. Sci-fi nesci-fi, lidi budou mít pořád své slabé stránky, prevít bude pořád prevít a úchyly najdeme v různých podobách vždycky. Jdu si přečíst druhý díl a doufám, že bude minimálně stejně tak dobrý jako ten první.

28.02.2017 4 z 5

Stříbrný jednorožec Stříbrný jednorožec Ludmila Vaňková

Na to, že se jedná o prvotinu paní Vaňkové, je to úžasná kniha. Dostáváme do Hor Kuten, tedy dnešní Kutné hory a jejímu stříbru. Kutnohorské stříbro bylo trnem v oku nejednomu evropskému i českému panovníkovi, protože městu propůjčovalo zvláštní statut. Vaňková se zaměřuje na životní příběh člověka, o kterem známe jen strohá historická fakta, a osobitě vypráví o tom, kdo se nejvýrazněji podepsal na dnešní tváři města, o staviteli kutnohorského chrámu.

Pán stříbrné růže Pán stříbrné růže Ludmila Vaňková

Výborná kniha, opět samostatná, není součástí žádné série. Landštejnové byli velmi významnou šlechtickou rodinou, ale ve škole se o nich bohužel učí málo. Moc se líbí, jak paní Vaňková pracuje s historickými fakty a s umem sobě vlastním do nich vpašuje nějaký ten historický drb, ktery rozvádí dál, což přidává knize na zajímavosti. Zase jsem se nemohla odtrhnout a pročetla celou noc až do rána.

Dotkni se nebe Dotkni se nebe Ludmila Vaňková

Úchvatné zakončení fenomenální ságy. Moc jsem se na něj těšila a zároveň netěšila. Bylo mi jasné, že s posledním dílem přijde i Karlova smrt. Konečně se dočkal tolik vytoužené obrovské rodiny se spoustou dětí a milované zeny, kterou nebude muset pochovat. Ale dohání ho následky četných zranění z boje a z pokusů o atentát, kterých zažil za svůj život bezpočet. A jeho zdraví těmto následkům podléhá. České země tak přicházejí o nejlepšího vladaře, kterého kdy měly. Jeho práce zůstává zoufale nedodělaná a není nástupce, který by v ní důstojně pokračoval. Zase jsem si skvěle početla a zase jsem si pobrečela. Diky, paní Vaňková, opět jste dostála své skvělé pověsti.