frana.cz frana.cz komentáře u knih

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Tak jsem se těšil na skvělý závěr trilogie a místo toho přišlo VELKÉ zklamání. Dlouhé, roztahané, nudné pasáže. Arťomovo putování sem tam, odnikud nikam. Chvílemi to nemělo ani hlavu ani patu. Zmatené, divné a ujeté. To nebylo to rozjeté Metro, které se mi líbilo. A když konečně něco hlavní "hrdina" (v uvozovkách proto, že pro mě v téhle knize žádný hrdina není) objevil, tak to na konci autor zahrál do autu a nechal to vyšumět. Tady měl být velkolepý závěr a ne že všichni za pouhých 20 let v metru řeknou, že nikam nejdou, Arťom sedne do auta a konec. To neeee. Těm kterým se to líbilo se omlouvám, ale já jsem prostě čekal něco jiného.

24.07.2017 2 z 5

Odysseus Odysseus Václav Šorel

Skvělý román doplňující a uzavírající dva předchozí. Kniha mě opravdu moc bavila i když ze závěru jsem byl trochu zklamán. A také jsem očekával něco více k posádce Odyssea. Přesto dávám pět hvězd. Celkově super.

01.06.2016 5 z 5

Vzpoura mozků Vzpoura mozků Václav Šorel

Na komiksu jsem vyrostl, takže koupě knihy byla jasná volba. A nezklamala mě. Báječně čtivá kniha, která krásně doplnila komiksový příběh. Dobře napsané, žádné nudné pasáže, včetně bezva závěru směřujícího k dalšímu dílu. Takže se již těším na Galaxii a Odysseu. Prostě super.

06.02.2014 5 z 5

Slzy zítřka Slzy zítřka Jiří Hons

Moc pěkná povídková kniha. Děj vždy pěkně odsýpal a za mě nebyla žádná povídka špatná, naopak. Takže za mě 5 hvězd. Moc jsem si to užil. Díky.

07.08.2024 5 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Neskutečně parádní postapo nářez. Přečetl jsem jedním dechem, takových románů víc. Konec mě překvapil, čekal jsem něco jiného, ale ani tak nezklamal. Dávám pět hvězd. Byl jsem doslova nadšený.

20.09.2017 5 z 5

Úžasná kniha plná humorných situací o to vtipnější když si uvědomíte, že to autor psal podle zážitků ze své skutečné praxe. O knize jsem se dozvěděl až na doporučení známého a velice mu tímto děkuji. Nádherný zážitek. Je to první kniha od tohoto spisovatele, kterou jsem četl a rozhodně ne poslední.

16.02.2014 5 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Vynikající kniha, výborná zápletka, úžasná atmosféra a napětí až do konce ... kde jsem byl bohužel zklamán. Jak tu již někdo psal, chybí odhalení a vysvětlení a uvítal bych i poněkud jiný osud postav. Přesto jako celek dávám čtyři hvězdy.

20.09.2015 4 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Vynikající román o vzpouře robotů proti lidstvu. Rozhodně doporučuji přečíst.

16.12.2013 5 z 5